Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
גן של התחלות חדשות
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 344
לילי גירוון, אם לשתי בנות, זקוקה למעט עזרה, ממש בקטנה. לפעמים (טוב, לעתים די קרובות למען האמת) היא נעזרת באחותה רייצ'ל; או בליאה, הבייביסטר המסורה, שמנהלת ביד רמה את לוח הזמנים הצפוף של הבנות; או באליסון, הבייביסיטר החלופית, שיש לה שיער ורוד והבנות מעריצות אותה. מאז שבעלה נהרג בתאונת דרכים לנגד עיניה עברה לילי רק התמוטטות עצבים אחת, ועכשיו היא כבר ממש בסדר עם האלמנוּת. היא מביאה את הילדות לבית הספר, הולכת לעבודה ונרדמת מול הטלוויזיה. ואם הבילוי החביב עליה הוא קנייה חסרת שליטה של דברים לא נחוצים – מה כל כך נורא בזה? הבעיה היחידה היא שהשיממון של חייה כבר מתחיל להימאס עליה. לפחות העבודה שלה, איור ספרי לימוד, טומנת בחובה קצת אקשן. למשל המשימה לצייר בפרטי-פרטים את איברי המין של לווייתן. או איור של סדרת מדריכי גינון יוקרתיים – עניין מסעיר לכל הדעות. וכך, על מנת להכיר את הנושא יותר לעומק, בשבת בבוקר, במקום לדשדש בפיג'מה וברחמים עצמיים, היא תדשדש במגפיים בתוך ערימה של קומפוסט. כשלילי מתייצבת בשעה היעודה בגן הבוטני של לוס אנג'לס היא מרגישה כמו דג מחוץ למים. אבל עד מהרה היא מגלה שכל אחד צריך קצת שמש בחיים, ושהשמש הזאת יכולה להצמיח ניצנים מכל מיני סוגים. גן של התחלות חדשות הוא ספר מצחיק עד דמעות, שנון ומרגש. האהבה, מסתבר, צומחת גם במקומות הכי לא צפויים, והקוראים לבטח ילכו שבי אחר לילי הנהדרת, וגם ייפלו בקסמיהם של רייצ'ל אחותה המתוסבכת, בתה אנאבל בת השבע – המבוגרת האחראית בבית, בתה קלייר בת החמש – שמעוניינת להינשא להנרי כלב המשפחה, וחבורת השותפים לקורס הגינון שמגדלים תירס וצנוניות וגם אהבות מלוא הטנא. אבי וקסמן היא חובבת שוקולד, כלבים ונמנום. יש לה שלוש בנות, שלושה כלבים ובעל אחד סבלני במיוחד. זהו ספרה הראשון.

סיפור קסום המשובץ בשנינות ובהומור. מצד אחד הסיפור על אלמנה והתמודדותה עם שתי בנות ומצד שני הסיפור כתוב בצורה קלילה ולא מכבידה בכלל. הסופרת בחרה לנושא רציני זה, דמויות קלילות  והדרך הזו דווקא מראה שההתייחסות שלנו למצב, אמנם לא משנה את המצב, אבל נותנת לדמויות כוח להתמודד.
הסיפור הוא צנוע מרחיב את הלב וחודר לנשמה ואופטימי .

את הדמויות שבספר קל לאהוב ואלה דמויות שאנו רוצים לפגוש ביום יום, שמקלות על חיינו.

לילי היא אלמנה לשתי בנות והיא מאיירת בבית הוצאה לאור.

אחותה ריצ'ל והורי בעלה מנסים להוציא אותה משגרת היום-יום. היא רושמת אותה לקורס גינון, כדי לאייר כביכול ספר בנושא גינון שיוצא לאור, אך זאת לא מטרתה העיקרית.

מה קורה בקורס? משעמם? ממש לא. לילי פוגשת בדמויות נעימות, קצת מוזרות, בעיקר מצחיקות.

תאור עבודת הגינה עשה לי אישית ממש חשק לצאת ולטפח גינת ירק, להרגיש את האדמה ולהריח את הריחות.

סגנון הכתיבה של הספר והאופן שבו הדמויות מתפתחות במהלכו, כבשו אותי. הסופרת מתארת ביד אמן, מערכת יחסים בין אם חד-הורית לשתי בנותיה, על המהנה, העצוב והמתסכל שבה.

הספר נוגע בנקודות רגישות, אמנם קצת צפוי מראש, אבל עדיין בא לך להגיע לסוף ולהנות מהדרך

יש בו דיאלוגים מדהימים בין כל הדמויות והאמינות ששוררת בכל דף מהממת ומשאירה חיוך.
והאיורים של הירקות "הורסים" את הבריאות .

לפעמים כל מה שצריך זה ספר קליל שרץ מהר, בלי להשקיע יותר מידי מחשבה. לא תמיד אני זקוקה לספר רציני, לנושא כבד, הרבה פעמים אני מחפשת אתנחתא מספרים אלו ומשגרת החיים ומחפשת דווקא ספר קליל, שמתאים לחופשה או סתם לניקוי ראש.
אפשר אולי להגיד עליו שהוא לא עמוק או לא מעורר איזו מחשבה עמוקה לאחר קריאתו, אבל, הוא הצחיק אותי, העלילה זרמה וקל להתחבר אליו גם כשזה רחוק מלהיות העולם שלי. לדעתי זה מדד מספיק טוב, ולפעמים זה בדיוק מה שספר צריך להשיג

מומלץ לקרוא ולנקות את הראש.

אני התחברתי גם לעצות גידול הצמחים שבו ,בתור חובבת גינון, מי שלא אוהב יכול לדלג על חלק זה, שנמצא בסוף כל פרק.

אורלי בן נון

סבתא, מחנכת ביסודי לשעבר וכיום יועצת זוגית, אוהבת לקרוא ולפסל בחימר. לתיאום פגישת ייעוץ - 050-3143411

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן