Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
גן של התחלות חדשות
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 344
לילי גירוון, אם לשתי בנות, זקוקה למעט עזרה, ממש בקטנה. לפעמים (טוב, לעתים די קרובות למען האמת) היא נעזרת באחותה רייצ'ל; או בליאה, הבייביסטר המסורה, שמנהלת ביד רמה את לוח הזמנים הצפוף של הבנות; או באליסון, הבייביסיטר החלופית, שיש לה שיער ורוד והבנות מעריצות אותה. מאז שבעלה נהרג בתאונת דרכים לנגד עיניה עברה לילי רק התמוטטות עצבים אחת, ועכשיו היא כבר ממש בסדר עם האלמנוּת. היא מביאה את הילדות לבית הספר, הולכת לעבודה ונרדמת מול הטלוויזיה. ואם הבילוי החביב עליה הוא קנייה חסרת שליטה של דברים לא נחוצים – מה כל כך נורא בזה? הבעיה היחידה היא שהשיממון של חייה כבר מתחיל להימאס עליה. לפחות העבודה שלה, איור ספרי לימוד, טומנת בחובה קצת אקשן. למשל המשימה לצייר בפרטי-פרטים את איברי המין של לווייתן. או איור  של סדרת מדריכי גינון יוקרתיים – עניין מסעיר לכל הדעות. וכך, על מנת להכיר את הנושא יותר לעומק, בשבת בבוקר, במקום לדשדש בפיג'מה וברחמים עצמיים, היא תדשדש במגפיים בתוך ערימה של קומפוסט. כשלילי מתייצבת בשעה היעודה בגן הבוטני של לוס אנג'לס היא מרגישה כמו דג מחוץ למים. אבל עד מהרה היא מגלה שכל אחד צריך קצת שמש בחיים, ושהשמש הזאת יכולה להצמיח ניצנים מכל מיני סוגים. גן של התחלות חדשות הוא ספר מצחיק עד דמעות, שנון ומרגש. האהבה, מסתבר, צומחת גם במקומות הכי לא צפויים, והקוראים לבטח ילכו שבי אחר לילי הנהדרת, וגם ייפלו בקסמיהם של רייצ'ל אחותה המתוסבכת, בתה אנאבל בת השבע – המבוגרת האחראית בבית, בתה קלייר בת החמש – שמעוניינת להינשא להנרי כלב המשפחה, וחבורת השותפים לקורס הגינון שמגדלים תירס וצנוניות וגם אהבות מלוא הטנא. אבי וקסמן היא חובבת שוקולד, כלבים ונמנום. יש לה שלוש בנות, שלושה כלבים ובעל אחד סבלני במיוחד. זהו ספרה הראשון.

סיפור מקסים על ההתמודדות עם האתגרים שמזמנים החיים. לטוב ולמוטב. צחקתי, דמעתי, התרגשתי ועצרתי לחשוב. בקיצור, אהבתי.

ליליאן מאיירת ספרים מוכשרת מאוד, אמא לשתי בנות חכמות ואלמנה. בן זוגה ואבי בנותיה נהרג בתאונת דרכים לפני 4 שנים ממש קרוב לביתם.

היא חיה במצב מתמיד של הישרדות רגשית, יצירת שיגרה ושליטה עצמית. היא לא ממש התאוששה ממותו של אהובה וזכרונות מציפים אותה מכל עבר.

במסגרת עבודתה היא מקבלת פרוייקט איור לספר ירקות ועשבי תבלין, אבל יש תנאי אחד, להצטרף לקורס גינון, לחוש את השטח. היא יכולה לצרף אליה את הבנות וכך מידי שבת הן הולכות לקורס גינון יחד עם רייצ׳ל אחותה של ליליאן ודודתן האהובה של הבנות.

רייצ׳ל, יד ימינה של ליליאן, עומדת לצידה בכל הרגעים הקשים ומהווה משענת תומכת.

בקורס הן מכירות מגוון של אנשים ונוצרים קשרים קרובים. מלבד הלימוד על צמחים, חרקים ותנאי מחיה הן גם לומדות שמה שרואים מבחוץ לא מעיד על מה שבפנים.

בין ליליאן למדריך הקורס, אדוארד, עפים ניצוצות, אך זכרו של דן וייסורי מצפון מונעים ממנה לפתח את הקשר.

לאורך כל הספר אנו נחשפים ללבטים של ליליאן בקשר לעצמה, לחייה האישיים והמקצועיים, לתפקידה כאמא, כאחות כאישה. הציניות והסרקזם שלה גרמו לי לחייך Uהזכרונות והבדידות גרמו לי לדמוע.

הספר עשיר בדמויות משנה מעניינות המעשירות את העלילה ואת חייהן של ליליאן והבנות. בנוסף יש טיפים לגידול ירקות שונים בגינת ירק. 

קריאה מהנה!

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן