Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
גן הוורדים
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 410
מַאבְּס הצעירה מקבלת הצעת עבודה שעומדת לשנות את חייה: לא עוד מגורים בחדר אחד עם ששת אחיה ואחיותיה, לא עוד בגדים מרופטים וישנים. מעתה היא תשמש כבת הלוויה של גברת פינץ' באחת השכונות העשירות בעיר. יהיו לה מדים נאים, חדר חמים משלה וארוחות קבועות. מאבס מאושרת: מדובר בעבודה מכובדת שבעזרתה תוכל לעמוד סוף-סוף על רגליה ולהציל את אחיה מגורל אומלל. גברת פינץ' עצמה, כך נאמר לה, חולה במחלה מסתורית, ואכן התפרצויות הזעם שלה מאששות את החשד שמדובר באישה בעלת עצבים רופפים, אלא שעם הזמן מגלה מאבס שהמציאות מורכבת יותר. המשפחה שמעסיקה אותה נאלצה להימלט מביתה הקודם בעקבות שערורייה שרודפת אותה גם בבית החדש. מאבס יודעת שאין לה ברירה, היא הרי חייבת לשמור על עבודתה בכל מחיר, אבל האם סיפרו לה את כל האמת? והאם ביכולתה להציל לא רק את עצמה, אלא אישה נוספת? גן הוורדים מאת טרייסי ריס היה לרב מכר מיד עם צאתו לאור וזכה לאהבת הקוראים במדינות רבות בעולם. לורנה קוק, מחברת רב המכר הכפר האבוד כתבה עליו, "זהו ספר פוקח עיניים, מהנה ומרגש בעת ובעונה אחת".

גן הוורדים

ספר קסום המתרחש באנגליה בסוף המאה – 19. תקופה זו רוויה בשוביניזם גברי . עלילתו של הספר מתמקדת דווקא בכוחן ובתושיותן של נשים מגילאים שונים .

נכיר מספר דמויות מרכזיות. האחת- מאבס. נערה אשר גדלה עם ששת אחיה . אמם נפטרה , אביה מתקשה להקים עצמו משברונו ולא פעם שותה כדי להפיג את עיצבונו. מאבס מתחזה לנער ועובדת עבודה פיזית קשה מאד בקרח שבתעלות אנגליה. לשמחתה היא מתקבלת לעבודה חדשה כבת לויה לגברת פינץ' , הסובלת ממחלה לא ידועה ודי מסתורית. בעלה מבקש ממאבס ליידע אותו על כל המתרחש לטוב ולרע. היא מקבלת מדים חדשים ומשתכנת בעליית הגג בביתם המפואר של מפחת פינץ'. היא מצליחה לחסוך כסף ולעזור למחיית משפחתה. די מהר היא מבינה כי עבודתה לא קלה, היא נתונה למצבי רוח משתנים מאד של גבירתה ויותר מכל סודות מהעבר משפיעים רבות על המצב הנוכחי. האם תצליח לרכוש את אמונה של הגברת הקשה?

אוטי- בתם של מר וגברת פינץ' מתחברת למאבס אבל יותר מכל היא מתחברת לילדה המתגוררת בשכונת עוני. כמהה לחברה. ילדה אשר מתחילה להבין כי קיימים מעמדות בחברה האנגלית ומתחילה לאמץ רעיונות יותר חדשניים למורת רוחה של אביה.

אוליב – אישה עם נוכחות ודעות די חדשניות לתקופה זו. עדיין לא מצאה את זיווגה. היא מחליטה לאמץ ילדה מבית יתומות. הילדה היפיפייה עם עיני האגוז משכה את שמלתה "הלוואי שהיית אמא שלי"- וכך אימצה אותה יחד עם משפחתה האמידה ובעלת השפעה חברתית וכלכלית. באחד מטיוליהם , הן פוגשות את מאבס ובין השתיים נוצר קשר מיוחד וחשוב . אוליב מתגלה כאישה אמיצה וחדשנית בדעותיה. דמות מסקרנת.

מאבס מצליחה למצוא עבודות שפויות לאחיה המתבגרים אבל היא מוטרדת מאד מגילויי הסודות האפלים מעברה של משפחת פינץ'. מהם הסודות וכיצד הם ישפיעו על חייה?

ספר מלא בעוצמה נשית במגבלות התקופה או שלא…דמויות נשיות אשר מארג הפרטים בעלילה שזורים אלה באלה ורוקמים עלילה דינמית ומתפתחת עד

לסוף ….מומלץ מאד לקריאה.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן