Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
גלוה מפריז
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 304
אנני לובל נחושה להשיב את הניצוץ לחייה. כששכנתה יורשת מאדם לא מוכר דירה נטושה בפריז, היא קופצת על ההזדמנות ונוסעת לבירה הצרפתית על מנת לחשוף פרטים נוספים. הסקרנות שלה מתעוררת ביתר שאת כשהיא מגלה צרור של יומנים סודיים מוסתרים בתוך הקירות. היומנים מספרים על חייה של צעירה אנגלייה בשם ביאטריס קרופורד, אשר בשנת 1916 התנדבה כאחות בזירות הקרב בצרפת. אנני מוקסמת מעיר האורות הרומנטית, אך מבינה שרושם ראשוני לפעמים מטעה. היא עוקבת אחר מסעה של ביאטריס החל ממלחמת העולם הראשונה, דרך שנות העשרים הסוערות ועד לפריז האפלה של מלחמת העולם השנייה. על אנני לחבר יחד את האירועים שהתרחשו בין כותלי הדירה, אם ברצונה לממש את המורשת שביאטריס השאירה עבורה. אלכס בראון היא סופרת רבי-מכר שבאמתחתה אחד-עשר ספרים. ספריה מעוררי ההשראה תורגמו לשפות רבות. היא מתגוררת במחוז קנט שבאנגליה עם בעלה, בתה ושני כלבי לברדור שחורים. גלויה מפריז הוא ספרה השני שתורגם לעברית.

גלויה מפריז

אוכל לומר בנשימה אחת כי הספר בהחלט מעודד הזמנת טיסה לפריז, טיול ברחובותיה הצרים מרצפי האבן, מבט אל מרפסות עטורות פרחים ולנשום את האווירה הרומנטית עם כוס יין משובח.

אנני מתגוררת באנגליה, נושקת לגיל חמישים. בעלה עזב אותה והיא נותרה לבדה בגידול ילדיה. לאנני חברה טובה, כזו שתעשה הכל בשבילה . ג'ואני היתה אוזן קשבת לכל צרותיה ושמחותיה של אנני. סייעה לה בגידול הילדים. פגישתן בביתה של ג'ואני עם כוס תה ועוגת טורט משובחת היתה ללא ספר נקודת גורל בחיי שתיהן. ג'ואני מגלה כי הורישו לה דירה ישנה במרכז פריז. היא מבקשת מאנני לנסוע לבחון את הנכס, אולי זקוק הוא לשיפוץ כדי שתמכור אותו ותוכל בכסף שתקבל לגור בבית קרקע . הדבר היחיד שידעה כי אישה בשם ביאטריס הורישה את הדירה לאחר מותה בגיל 102. אך שמה ביאטריס לא היה מוכר כלל וכלל לג'ואני. למורת רוחה של בתה פיבי, החליטה אנני לטוס .

מיד עם בואה לפריז, היא מתיידדת עם מגי בעלת בית קפה סמוך לדירה ועם קריסטן שסיימה זה עתה הליך של גירושין לאחר שגילתה כל בעלה בוגד בה עם חברתה. השלוש מיד מצאו מכנה משותף. השתיים מצטרפות לאנני לחקר הדירה שמתגלה כנכס מרשים הכולל רהיטים עתיקים, נברשות מיוחדות אבל יותר מכל הגילוי המרעיש של דפים עם שמות פרחים וצמחים . מתכונים למרקחות שונות בעלי ניחוח מיוחד. מתחת לדירה היתה גם חנות ששייכת לבעלת הבית ביאטריס.

מי את ביארטיס?  או שמא טריקסי?

הן מגלות מקום מחבוא מאחורי כוננית. ככל הנראה החביאו שם אנשים. מי הם האנשים? מתי כל זה קרה ומדוע?

היא מצאה גבר שיעזור בשיפוץ הדירה , מה שלא ידעה שזה לא הדבר היחיד שתמצא.

במקביל לסיפורן של אנני , מגי וקירסטן, מסופר סיפורה של ביאטריס אשר שופך אור קמעא על חלקי הפאזל הרבים הלא פתורים. ספר מלא קסם . ניתן להריח את ניחוחה של עיר האורות ואת מטעמיה. ניתן לחזות בדמיון בתיאורי הנוף המרהיבים. הספר קליל, עלילה זורמת ומרתקת. לא יכולתי להניח אותו מידי עד שסיימתי בנשימה עצורה. נהניתי מאד מקווה שגם אתם. מומלץ.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן