Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
גלויה מפריז
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 304
אנני לובל נחושה להשיב את הניצוץ לחייה. כששכנתה יורשת מאדם לא מוכר דירה נטושה בפריז, היא קופצת על ההזדמנות ונוסעת לבירה הצרפתית על מנת לחשוף פרטים נוספים. הסקרנות שלה מתעוררת ביתר שאת כשהיא מגלה צרור של יומנים סודיים מוסתרים בתוך הקירות. היומנים מספרים על חייה של צעירה אנגלייה בשם ביאטריס קרופורד, אשר בשנת 1916 התנדבה כאחות בזירות הקרב בצרפת. אנני מוקסמת מעיר האורות הרומנטית, אך מבינה שרושם ראשוני לפעמים מטעה. היא עוקבת אחר מסעה של ביאטריס החל ממלחמת העולם הראשונה, דרך שנות העשרים הסוערות ועד לפריז האפלה של מלחמת העולם השנייה. על אנני לחבר יחד את האירועים שהתרחשו בין כותלי הדירה, אם ברצונה לממש את המורשת שביאטריס השאירה עבורה. אלכס בראון היא סופרת רבי-מכר שבאמתחתה אחד-עשר ספרים. ספריה מעוררי ההשראה תורגמו לשפות רבות. היא מתגוררת במחוז קנט שבאנגליה עם בעלה, בתה ושני כלבי לברדור שחורים. גלויה מפריז הוא ספרה השני שתורגם לעברית. שבחים לגלויה מאיטליה: "נקרא בנשימה אחת, רומנטי ועושה חשק לצאת לחופשה קסומה באיטליה. קריאה מהנה." – מועדון התרבות של חגית "אם אתם מחפשים ספר כיפי וקליל שיספק הסחת דעת מבוקשת מהשגרה, תמצאו את המבוקש." – לאה זונדלביץ, "נוריתה" "ספר קליל, נעים וכיפי, כזה שקוראים בשלוק." – שרון בצלאל, "פרלמנט הספרים"

פריז, עיר האורות, עיר הרומנטיקה היין והגבינות.

בסמטאותיה של פריז אנחנו נפגשים עם אנני, אישה שהחיים לא עשו עמה הרבה מאוד חסד. היא התחתנה בעקבות כניסתה להריון בהיותה סטודנטית, ולאחר כמה שנים בעלה עזב אותה לטובת בחורה צעירה ונמרצת יותר. אנני נשארה אם חד הורית לשני ילדיה ונשבעה לעשות בשבילם הכול, וכך היה. לאנני אין אף אחד מלבד שכנתה המבוגרת ג'ואני. ילדיה גרים רחוק ממנה וחברתה הטובה ביותר עברה לארה"ב להגשים את קריירת השירה שלה. לכן כששכנתה מציעה לה לנסוע בשבילה לפריז על מנת לבדוק נכס שירשה, אנני לא חושבת פעמיים ונענית בחיוב להצעה.

כאשר מגיעה אנני לפריז היא חוברת לבעלת הairbnb שהיא שוכרת ולתיירת נמרצת מארה"ב. חברות זו צומחת מתוך נתיב הבריחה שכל אחת סיגלה לה בהתאם לנסיבותיה. השלושה מגיעות לנכס המרשים שירשה שכנתה של אנני. הבית והחנות המרשימה רק מושכות אותן לחקור בצורה טובה יותר את המקום על מנת להבין מי האישה המסתורית הזאת אשר לה היה שייך הנכס, ביאטריס הידועה בכינוייה, טריקסי.

העלילה מסתעפת החל ממלחמת העולם הראשונה, דרך מלחמת העולם השנייה ועד לנקודה שבה אנני וחברותיה מנסות לפצח את האופי המסתורי של טריקסי. תוך כדי מסע הפיצוח אנני פוגשת בבחור פריזאי שמלמד אותה לפתוח מחדש את הלב, ומגלה דברים על בתה הגדולה שיגרמו לה להבין הרבה על עצמה בתור אמא.

את הספר "גלויה מפריז" ידעתי שאני חייבת לקרוא אחרי שקראתי את "גלויה מאיטליה" ומאוד נהניתי מקריאתו.
הספר "גלויה מפריז" הוא מתקתק ביותר, רומן רומנטי על פי הספר. אני חייבת לציין שקווי עלילה מסוימים הזכירו לי מאוד את קווי העלילה של "גלויה מאיטליה".
כחובבת הז'אנר, העלילה בהחלט מקסימה ולא עמדה במקום. כן נהניתי לקרוא את הספר ואין ספק שאם יצא "גלויה מניו יורק" או "גלויה מברלין" אני בהחלט אשמח לקרוא 😉

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן