Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
גלויה מאיטליה
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 264
גרייס קווין אוהבת את העבודה שלה בחברת האחסון כהן. היא נהנית מאוד למצוא לעתים אוצרות ביחידות אחסון שבעליהן נטשו ושכחו מהן, וכשהיא מגלה אוסף אמנות יקר ערך וצרור מכתבים משנות השלושים של המאה העשרים, סקרנותה מתעוררת ביתר שאת. גרייס מתעמקת במכתבים וחושפת את סיפורה של קוני לוין, צעירה אנגליה שלבה מושך אותה לאיטליה בסוף מלחמת העולם השנייה. תוכן המכתבים מעורר בגרייס, המתמודדת עם לב שבור ומטופלת באם שתלטנית, תקווה להתחלה חדשה, והיא יוצאת למסע שלוקח אותה עד לווילה ורודה הנשקפת אל הריוויירה האיטלקית. האם היא תצליח לחשוף את סודות המשפחה ואת הבגידות שעליהן ניסתה קוני להתגבר? האם היא תמצא אהבה משלה? אלכס בראון היא סופרת רבי-מכר שבאמתחתה אחד-עשר ספרים. ספריה מעוררי ההשראה תורגמו לשפות רבות. היא מתגוררת במחוז קנט שבאנגליה עם בעלה, בתה ושני כלבי לברדור שחורים.

גלויה מאיטליה

גרייס קווין בחורה בשנות השלושים לחייה. בצעירותה היתה רקדנית מוצלחת ומאורסת עד שמצאה את אהובה במיטה ילד עם מדריכת יוגה. רגעי חייה מאותו רגע היו עצובים, חסרי תוכן ושמחה. היא התגוררה עם אמה הסיעודית אשר מיררה לה את החיים. היתה מטרטרת אותה יומם ולילה בבקשות מוזרות תוך כדי משפילה אותה על היותה לא מוצלחת וחסרת מזל בחייה לעומת אחיה . אולם אלה מעולם לא נתנו יד בטיפול באם. כך מוצאת עצמה נשאבת לחיי היומיום הקשים ללא שעות שינה. הדבר היחיד שהיווה קרן אור בחייה היא חברת האחסון בה עובדת. תפקידה היה לקטלג תוכן של מחסנים. חיים בנאליים עד שהגיעה למחסן 28. מחסן אשר סודר כמו חדר שינה מפואר עם חפצי אומנות רבים בסגנון וינטג' . ידוע היה מי בעלת תוכנו- קוני די-דונאטו. היא מגלה תוך כדי קטלוג אוצר בלום של תמונות מרהיבות מנופי איטליה, קופסת תכשיטים יקרי ערך . אחיינם של בעלי חברת האחסון נקרא כדי לאמוד שוויים . הם נחשפים ליומן שמספר את סיפורה של קוני.

תקופת מלחמת העולם השנייה. קוני צעירה יהודייה מתאהבת בבחור קתולי- ג'יימי. השניים שומרים את אהבתם לעצמם . היא מגלה שהיא בהריון בעוד ג'יימי מתגייס לצבא. היא אינה שומעת ממנו ומקבלת מידע על מותו. משפחתה מנסה להחביא אותה אצל דודתה . מיד לאחר לידת בתה לארה, לוקחים הוריה את בתה ומונעים ממנה לגדלה בתירוץ כי כך תגדל נכון יותר  ולא תכפיש את שם המשפחה. לארה גדלה כבתם ולא כנכדתם.

ביום הולדתה של גרייס, היא מקבלת כרטיס טיסה לששה ימים לאיטליה מבעלי חברת האחסון אשר שולחים אותה להתחקות אחר קוני. אלכס אוצר פרטי האומנות אחיינם של בטי ולארי מנהלי חברת האחסון מחליט להצטרף לגרייס לאיטליה. חברה של גרייס נעתר לשמור על אמה ולטפל בה. מבלי לומר מילה לאחיה, היא נוסעת לאיטליה. לאחר תקופה ארוכה וחשוכה בחייה, היא מוצאת עצמה נותנת דרור לחייה האישיים ולהתמודדותה הפנימית. האווירה האיטלקית, הניחוחות, מראות הנוף המתוארים בספר- מותירים את הקורא רווי חושים . המסע בין אנגליה , איטליה וארצות הברית מגלה סיפור דרמתי וקורע לב שקל להישאב אליו. מה עלה בגורלה של קוני ? האם יגלו למי שייכים התכשיטים והתמונות? סיפור מלא קסם בעל ניחוח וטעם, מלא בערגה ואהבה. מומלץ.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן