Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
גלויה מאיטליה
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 264
גרייס קווין אוהבת את העבודה שלה בחברת האחסון כהן. היא נהנית מאוד למצוא לעתים אוצרות ביחידות אחסון שבעליהן נטשו ושכחו מהן, וכשהיא מגלה אוסף אמנות יקר ערך וצרור מכתבים משנות השלושים של המאה העשרים, סקרנותה מתעוררת ביתר שאת. גרייס מתעמקת במכתבים וחושפת את סיפורה של קוני לוין, צעירה אנגליה שלבה מושך אותה לאיטליה בסוף מלחמת העולם השנייה. תוכן המכתבים מעורר בגרייס, המתמודדת עם לב שבור ומטופלת באם שתלטנית, תקווה להתחלה חדשה, והיא יוצאת למסע שלוקח אותה עד לווילה ורודה הנשקפת אל הריוויירה האיטלקית. האם היא תצליח לחשוף את סודות המשפחה ואת הבגידות שעליהן ניסתה קוני להתגבר? האם היא תמצא אהבה משלה? אלכס בראון היא סופרת רבי-מכר שבאמתחתה אחד-עשר ספרים. ספריה מעוררי ההשראה תורגמו לשפות רבות. היא מתגוררת במחוז קנט שבאנגליה עם בעלה, בתה ושני כלבי לברדור שחורים.

גרייס היא צעירה בריטית בת 35 שעובדת בחברת האחסון כהן ובמקביל מטפלת באמה החולה והסיעודית. ארוסה לשעבר בגד בה עם מאמנת כושר מפני שהיא השקיעה יותר בטיפול באמה התובענית במקום בזוגיות שלה.

אמה של גרייס היא זקנה שתלטנית ורעה שאוהבת לטרטר את בתה ולרדות בה בכל שנייה. היא מטיחה בה ללא הרף האשמות ועלבונות וגרייס מרגישה לכודה. היא לא יודעת איך להשתחרר מאמה שלא מוכנה לגור בבית אבות ולא שאף אחד אחר יטפל בה. גם אחיה של גרייס לא מסייעים לה שכן הם גרים רחוק ועסוקים כל אחד בחייו שלו.

יום אחד מבקש לארי הבוס של גרייס ממנה לרוקן מחסן נטוש של אחד מהלקוחות שלהם. גרייס פותחת את המחסן ומגלה עולם עשיר, מפואר ומלא באוצרות – ציורים של צייר מפורסם, תכשיטים ורהיטים יקרים. גרייס נכנסת לחדר הנטוש ומרגישה כאילו היא חזרה בזמן והיא חיה בסצנה בסרט משנות ה-50 שכה אהוב עליה. בנוסף, היא מגלה את יומניה של בעלת החדר – קוני די-דונאטו.

קוני הייתה צעירה שבתקופת מלחמת העולם ה-2 התאהבה בצעיר בריטי והרתה לו בטעות. הוא נהרג במלחמה וקוני נותרה לבדה. הוריה שפחדו מהבושות שהיא תעשה להם בשל מצבה, היגלו אותה לכפר שם היא ילדה בת בשם לארה. כשקוני סירבה להעביר את לארה לאימוץ הוריה השתלטו עליה והרחיקו אותה מקוני שבינתיים ניסתה לבנות לעצמה חיים חדשים.

מה עלה בגורלן של קוני ולארה? האם גרייס תצליח להשתחרר מאימה ולהחזיר לעצמה את שמחת החיים מפעם?

דעתי על הספר:

עלילת הרומן "גלויה מאיטליה" נעה בין חייה של גרייס בהווה לאלו של קוני בעבר. אהבתי את דמותה של גרייס. את טוב הלב והאכפתיות שבה. נגעה לליבי ההזדהות המוחלטת שלה עם קוני ורצונה לחפש לה סוף טוב. אימה של גרייס לרוב עצבנה אותי כי לא הבנתי איך היא יכולה להיות כה כפוית טובה כלפי בתה שמוותרת על עצמה ועל חייה למענה.

סיפור חייה של קוני היה עצוב ומעניין. אהבתי את ההקבלה בין חייה לאלו של גרייס. אהבתי את זה ששתיהן עוברות מסע ומתגברות על הקשיים בדרך להשיב לעצמן את החיים שהכירו.

"גלויה מאיטליה" הוא ספר שקראתי במהירות יחסית. הוא סוחף ומהיר. לפעמים הייתה חסרה לי התעמקות בסיטואציות מסוימות ותיאורים יותר מפורטים של הנופים והמתרחש.

"גלויה מאיטליה" הוא ספר מקסים לקיץ ובעיקר לחופשה. הוא מהנה ונקרא בנשימה אחת.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן