Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
גלויה מאיטליה
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 264
גרייס קווין אוהבת את העבודה שלה בחברת האחסון כהן. היא נהנית מאוד למצוא לעתים אוצרות ביחידות אחסון שבעליהן נטשו ושכחו מהן, וכשהיא מגלה אוסף אמנות יקר ערך וצרור מכתבים משנות השלושים של המאה העשרים, סקרנותה מתעוררת ביתר שאת. גרייס מתעמקת במכתבים וחושפת את סיפורה של קוני לוין, צעירה אנגליה שלבה מושך אותה לאיטליה בסוף מלחמת העולם השנייה. תוכן המכתבים מעורר בגרייס, המתמודדת עם לב שבור ומטופלת באם שתלטנית, תקווה להתחלה חדשה, והיא יוצאת למסע שלוקח אותה עד לווילה ורודה הנשקפת אל הריוויירה האיטלקית. האם היא תצליח לחשוף את סודות המשפחה ואת הבגידות שעליהן ניסתה קוני להתגבר? האם היא תמצא אהבה משלה? אלכס בראון היא סופרת רבי-מכר שבאמתחתה אחד-עשר ספרים. ספריה מעוררי ההשראה תורגמו לשפות רבות. היא מתגוררת במחוז קנט שבאנגליה עם בעלה, בתה ושני כלבי לברדור שחורים.

הרבה סודות טומנים בחובם קירות הבניינים העתיקים באיטליה. הם ידעו קרבות קשים, מלחמות , אבל גם לא מעט אהבות. לא סתם ישנם הרבה מחזאות שנכתבו על רחובות איטליה, כשהמפורסם ביניהם הוא רומיאו ויוליה, סיפור אהבתם של שני צעירים ממשפחות מבוססות אך אויבות שהביא לסוף הנורא שכולנו מכירים. סיפורם של זוג אוהבים זה אינו שונה מסיפורה של קוני לוין, בעלת מחסן 28 בחברת האחסון כהן הלונדונית.

גרייס קווין היא בחורה בשנות השלושים לחייה שעברה לא מעט בחייה. היא הייתה רקדנית מחוננת ומצליחה ובעלת זוגיות עם מי שחשבה שהוא אהבת חייה, הם אפילו היו מאורסים עד לרגע שהיא מצאה אותו במיטתם עם מדריכת יוגה עליזה. מאותו הרגע החיים של גרייס נמצאים במדרון חלקלק למטה. היא מתגוררת עם אימה הסיעודית שממררת לה את החיים, נמצאת בזוגיות עם פיל בחור שאוהב את עצמו ואת הארנק שלו יותר מכל דבר אחר, היא נטשה את אהבתה לריקוד והפכה לחרדתית בעקבות הבגידה של ארוסה לשעבר. הדבר היחיד שטוב בחייה של גרייס הוא עבודתה בחברת האחסון כהן.

חייה של גרייס מתערבבים בחייה של קוני כאשר לארי ובטי, בעלי חברת האחסון מבקשים בגרייס לקטלג את מחסן 28 ולנסות למצוא את היורשים לחפציה של קוני.

גרייס מגלה בסיפור חייה של קוני, צעירה יהודייה המתאהבת בג'יימי ממשפחה קתולית. השניים שומרים את אהבתם בסוד עד שקוני נכנסת להיריון, כל זה כשמלחמת העולם השנייה דופקת בפתח לונדון. הוריה של קוני שולחים אותה לבדה לקרובת משפחה באחת העיירות הנידחות באנגליה וכשביתה נולדת הם לוקחים אותה אליה בטענה שהיא תגדל באופן בטוח יותר איתם.

גרייס יוצאת להתחקות אחר מסעה של קוני במטרה להבין מה קרה לבתה, לאהובי ליבה של קוני והאם אמה של קוני ריככה את ליבה אליה בסופו של דבר, או שנתנה לקוני למות עם שברון לב גדול מאין כמוהו.

למסעה של גרייס מצטרף אליס אוצר פרטי אמנות ואחיינם של לארי ובטי. השניים יוצאים לאיטליה שם גרייס מתמודדת לא רק עם המסע של קוני, אלא גם עם המסע האישי שלה המעמיד אותה בהתמודדות עם השדים הגדולים ביותר שלה.

עלילת הספר "גלויה מאיטליה" לוקחת אותנו למסע בין ארה"ב, איטליה ואנגליה, בין 1940 דרך 1960 ועד 2020.

תחילת העלילה מתחילה האמת דיי חלש, זאת גם הסיבה שדירגתי את הספר בארבע וחצי נקודות מתוך החמש, כי ברגע שהעלילה מתחילה להתניע, קל להישאב לספר ולקריאה שלו. הסופרת לוקחת אותנו למחוזות יפיפיים באיטליה ולונדון. הדמות של גרייס היא דמות שאי אפשר שלא לאהוב, כמו גם הדמויות של לארי ובטי, שמגלמים כמעט כמו את הפיה הטובה באגדות שכולנו אוהבים.

אסכם בכך שהספר היה מתוק ביותר ושווה קריאה.

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן