Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ג'יין יאנג הצעירה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 334
זהו סיפור מוכר. ופשוט. אישה צעירה מתאהבת בגבר. הם מנהלים רומן. היא פנויה. הוא נשוי. וכדי לסבך את המצב עוד יותר, הוא גם הבוס שלה. חייו של אחד מהם ייהרסו. כלומר, של אחת מהם. כבר אמרנו, סיפור מוכר. כדי להציל משהו מכבודה האבוד, בורחת האישה הצעירה הרחק. מחייה שלה, ממשפחתה, מהישגיה המקצועיים. היא אפילו משנה את שמה. מעתה היא "ג'יין יאנג". אבל האם באמת אפשר לברוח מהעבר? ברגישות ובחוכמה, טווה הסופרת גבריאל זווין עלילה שאי אפשר להתנתק ממנה. השפלה וכאב, כישלון והיכולת לקום ממנו, בושה והתמודדות – כולם נמצאים בו לצד נחמה אחת מאוחרת: אורה המסנוור של השמש, שגם הפעם – הוא חומר החיטוי הטוב ביותר.

סיפור אחד, חמש זוויות שונות, כל דמות מספרת את הסיפור שלה על רומן אסור בין אביבה, בחורה צעירה ומושכת בתחילת שנות העשרים שלה לבין חבר קונגרס שיכול להיות אבא שלה.
כתוב קולח, זורם וקליל ומה שהכי אהבתי – עם הרבה קריצות לנושאים יהודיים .

אז מה שקרה שם באמת ?

מי שמתחילה את הסיפור היא אמה של אביבה, רייצ'ל שפירו שמספרת על עצמה ועל חייה וגם כמובן מספרת לראשונה בספר על פרשת הרומן האסור. כשנודע לה שאביבה מנהלת רומן עם מר לוין, היא מנסה להניע את ביתה מלהמשיך להתראות איתו. כשהיא מבינה שזה לא ממש הולך לקרות היא בוחרת בטקתיקה חדשה. העיקר שיהיה לזה סוף. מסתבר שאביבה כתבה בלוג אנונימי ובו סיפרה על יחסים אינטימיים עם חבר הקונגרס.  הבלוג התגלה ומהר מאוד הבינה מיהם הנפשות הפועלות והסיפור הודלף החוצה. גם אימה של אביבה, רייצ'ל שילמה בעבודתה ונפגעה מהתגובות הקשות .

ממשיכה את הסיפור ג'יין יאנג, בעלת עסק לאירועים במיין. אם חד הורית לילדה פקחית כבת 8. ג'יין מחזיקה עסק מצליח לבדה, מגדלת לתפארת את ביתה ומנותקת לגמרי ממשפחתה. מיהי ג'יין ומה הקשר שלה לסיפור? תצטרכו לגלות בעצמכם .

השלישית היא ביתה של ג'יין, רובי, שחושבת שהיא מגלה מיהו אביה במקרה. קשה לה לגלות את האמת. היא חושבת שאמה שיקרה לה כל החיים ומתקשה לתמוך באמה שרצה לראשות העיר. היא מספרת על ההתמודדות שלה והרגשות שלה דרך מכתבים שכותבת לחברה לעת. מסתבר שרובי היא אמיצה, חזקה ועצמאית לא פחות מאמה.

הרביעית היא אמבת', אשתו של חבר הקונגרס. מספורה אנחנו למדים על האופי שלה ועל מערכת היחסים הסבוכה ורבת השנים שלה ושל בעלה. אמבת פוגשת את רובי ומנסה אף לעזור לה.  מה הקשר בין רובי לאמבת'? נכון , אתם תגלו לבד.

החמישית היא אביבה עצמה, חזרה בזמן . היא מתארת את ההתרחשויות שהיו אז, בזמן "אביבה גייט" צעד אחר צעד. את תחילת העבודה של אביבה לתוך מסע הבחירות של חבר הקונגרס, ההכרות האישית עם חבר הקונגרס , ועד למערכת היחסים האינטימית ביניהם. אביבה יודעת שהקשר בניהם אסור , אבל זה חזק ממנה..

הסיפור מתאר את הקשיים של אביבה. בחורה צעירה שעשתה מעשה אסור שיכל להרוס משפחה אבל שלמה עליו כל חייה. אפשר להתווכח האם זה הגיע לה או לא.. אבל אותי קומם שהיא שלמה על המעשה הזה כל חייה בעוד שחבר הקונגרס שהיה שותף מלא למקרה, המשיך בחייו ואף המשיך להיות נבחר ציבור. לצערי סיפורים כאלו יש לא מעט שהבחורה נפגעה ונשארה עם עוגמת נפש ואילו הבחור המשיך בחייו .

סיפור מצחיק, דרמטי, מרגש ומעניין שנהנתי ממנו מאוד. אהבתי במיוחד את מבנה הספר שהוא מסופר מקולן של 5 נשים שונות שלכל אחת יש את הייחודיות שלה וכל אחת תורמת מידע חשוב לסיפור בתקופה שונה.

הדמות שנגעה לליבי היא רובי, ביתה של ג'יין. ילדה צעירה,  אמיצה, נחושה וחזקה. ילדה חכמה שהתבטאה בצורה רהוטה ונוגעת ללב.

ממליצה לכם לקרוא את הסיפור המעניין הזה. הוא שונה, שנון ולעיתים גם מצחיק.

לראשונה, האזנתי לסיפור ולא קראתי אותו. זכיתי בהגרלה בקבוצת הפרלמנט. רציתי לנסות משהו חדש.. אני קוראת כל כך הרבה ספרים, אפילו התרגלתי לספרים דיגיטליים. אבל ספר בהקראה? הייתי חייבת לנסות. מודה שהייתי סקפטית. איך יהיה לי זמן להקשיב 8 שעות לסיפור? בהתחלה אפילו היה קשה לי להתרכז…  מהר מאוד נשאבתי לסיפור, נהנתי מהקול הנעים של הקריינית ובעיקר התמכרתי לרעיון שמקריאים לי סיפור בדרך לעבודה וכל מה שאני צריכה לעשות זה להנות ולהקשיב.

לכו על זה, תנסו גם אתם !

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן