Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ג'יין יאנג הצעירה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 334
זהו סיפור מוכר. ופשוט. אישה צעירה מתאהבת בגבר. הם מנהלים רומן. היא פנויה. הוא נשוי. וכדי לסבך את המצב עוד יותר, הוא גם הבוס שלה. חייו של אחד מהם ייהרסו. כלומר, של אחת מהם. כבר אמרנו, סיפור מוכר. כדי להציל משהו מכבודה האבוד, בורחת האישה הצעירה הרחק. מחייה שלה, ממשפחתה, מהישגיה המקצועיים. היא אפילו משנה את שמה. מעתה היא "ג'יין יאנג". אבל האם באמת אפשר לברוח מהעבר? ברגישות ובחוכמה, טווה הסופרת גבריאל זווין עלילה שאי אפשר להתנתק ממנה. השפלה וכאב, כישלון והיכולת לקום ממנו, בושה והתמודדות – כולם נמצאים בו לצד נחמה אחת מאוחרת: אורה המסנוור של השמש, שגם הפעם – הוא חומר החיטוי הטוב ביותר.

עוד ספר נוסף, שהאזנתי לו באפליקציה אייקאסט, הגיע הזמן להודות שאני מכורה להאזנת ספרים מוקלטים (: אתם בטח שואלים איך אפשר לעשות סקירה על ספר מוקלט, אז תתפלאו הכל אפשרי וזה אפילו מחדד את תאי הזיכרון. ממש עכשיו, לפני הבחירות לרשויות העיר, אין ספר יותר אקטואלי מזה שמסע בחירות מוציא את כל רשפים והלכלוך. זהו סיפור אחד, על חמש נשים שכל סיפור מזווית מזווית שונה.

אביבה היא הסטודנטית לניהול ומדיניות, חולמת להיות בפוליטיקה להוביל ולהשפיע, היא אישה נאה ומלאה במקומות הנכונים, מתקבלת למשרה כעוזרת של חבר הקונגרס, המועמד ראשי לבחירות הקרובות, כוחו ומעמדו של חבר הקונגרס משפיעים על אביבה בקסם האישי והיא נמשכת אליו כמו לאש. הוא מבוגר ממנה לפחות בעשור ונשוי ממש מתכון לאסון. היא בתמימותה בשביל להפיג את הרגשות סוהרים, מנהלת בלוג אנונימי שבו היא היא שופכת את ליבה ברשת, האם זאת רשת בטחון או לחילופין רשת שתקלע אותה בתוכה?! תאונת דרכים שלהם, חושפת את הסוד הגדול… את מי ישרת יותר טוב הפירסום הרע? שהתקשורת שבתמונה אוהבת לעשות מהזבל – דשן.

אמא של אביבה רייצ'ל אמא פולניה טיפוסית גרושה בת 60, קלפטע ושנונה יחד עם הביקורתיות והדאגה שלה כלפי ביתה, שהצחיקו אותי חיממו את ליבי.

אתם בטח שואלים את עצמכם בכל-זאת ג'יין יאנג הצעירה, היא דמות נוספת או שלא?! ג'יין היא מפיקת אירועים אישה חזקה חסרת חסרת פשרות, מקצועית ואיכותית תילחם בכל מי שיעמוד בדרכה, מגדלת את בתה היחידה כאם חד הורית, שמלמדת אותה לעצמאות ולדעת לסמוך רק על עצמה! בתה של ג'יין היא רובי, את רוב זמנה היא מעבירה  בעבודה של אמה, בבית הספר שלחו אותם למשימה לגלות, עולמות ותרבויות חדשים, בעזרת התכתבות באינטרנט עם נערים בגילה, רובי מוצאת את עצמה גלויה ופתוחה מגלה סקרנות סביב דברים שכל חייה הדחיקה ומרגישה שזה הזמן שעליה לברר מיהו אביה ומה אמה מסתירה ממנה, מהו הסוד הגדול שהיא מרגישה שלא מספרים לה עד הסוף, היא יוצאת לחפש אותו, לאן היא תגיע והאם תמצא את אשר חפץ ליבה?

ביום שרובי מגיעה ללישכתו של הקונגרס היא פוגשת את אשתו, היא מנסה להרגיע את רובי ולנסות לברר עימה מי היא ואחרי שמקבלת את הקשר לאביבה, היא מבינה את התמונה המלאה ואולי חלקית?! האם למרות על כל השנים לצידו להיות לו אישה תומכת, מכילה, מוותרת על עצמה למטרת הצלחתו של בעלה. הייתכן שיש לחבר הקונגרס ילדה מחוץ למסגרת הנישואים?! האם שאלנו את עצמנו פעם כמה ויתורים נשים עושות לצד הבעל בשבילו ובעבורו של המועמד, התפקיד מחייב אותו, אבל גם אותן התמונות היפות לצד הבעל החזק תמיד יפות, מה קורה מתחת לפני השטח?!

הסיפור כולו סוגר מעגל וחוזר לסיפור של אביבה, והפעם מנקודת מבטה מסופר בגוף שני, על האירועים והשתלשלות שקרו לה בעקבות חשיפת הפרשה הכי מדוברת, הרומן האסור שבין חבר הקונגרס והמתמחה, שכולם נהנו לעשות ממנו מטעמים, מה באמת קרה בנפשה של בחורה צעירה, תוססת וחסרת ניסיון ואולי גם חסרת המזל.

כשנסגרת דלת אחת – נפתחת דלת אחרת, אבל לעיתים קרובות אנו ממשיכים להביט בצער רב כל כך בדלת הסגורה, עד שאיננו רואים את זו שנפתחה בפנינו (אלכסנדר גרהאם בל)

שורה תחתונה 
ספר משעשע, פוליטי אבל לא פמיניסטי, השתלשלות של אירועים שאולי הובילו למשהו טוב יותר, השקפת חיים שאומרת של דלת אחת נסגרת תפתח דלת אחרת,תהיו פתוחים להזדמנויות חדשות וגם אם נראה לכם שהכל נורא עכשיו הרעש הגדול יעבור והדרך תיסלל מחדש.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן