Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ג'יין יאנג הצעירה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 333
זהו סיפור מוכר. ופשוט. אישה צעירה מתאהבת בגבר. הם מנהלים רומן. היא פנויה. הוא נשוי. וכדי לסבך את המצב עוד יותר, הוא גם הבוס שלה. חייו של אחד מהם ייהרסו. כלומר, של אחת מהם. כבר אמרנו, סיפור מוכר. כדי להציל משהו מכבודה האבוד, בורחת האישה הצעירה הרחק. מחייה שלה, ממשפחתה, מהישגיה המקצועיים. היא אפילו משנה את שמה. מעתה היא "ג'יין יאנג". אבל האם באמת אפשר לברוח מהעבר? ברגישות ובחוכמה, טווה הסופרת גבריאל זווין עלילה שאי אפשר להתנתק ממנה. השפלה וכאב, כישלון והיכולת לקום ממנו, בושה והתמודדות – כולם נמצאים בו לצד נחמה אחת מאוחרת: אורה המסנוור של השמש, שגם הפעם – הוא חומר החיטוי הטוב ביותר.

מדי פעם אני לוקחת הפוגה מהז'אנר האהוב עלי של הרומן ההיסטורי ומחפשת ספר קליל עם עדיפות למשעשע, שנון או ציני. הספר הזה שהשאלתי מהספריה אכן עונה על ההגדרה והוא אינו טריוויאלי במבנה שלו. המיוחד בו שאף על פי שהוא קליל יש לו מסר אליו ממש התחברתי.

רייצ'ל גרוסמן היא אישה מעל גיל 60 המנהלת נישואים כושלים עם רופא מנתח לב. יש לה בת שהיא בבת עינה ושמה אביבה, וחברה שאיתה היא חולקת כמעט הכל בשם רוז.. היא עובדת כסגנית מנהלת בי"ס וכשהיא עוברת לגור לבד, היא מנסה למצוא אהבה חדשה וליהנות מהחיים, כסף לא חסר לה, אך הכל מסתבך כשבתה הסטודנטית המתמחה במשרדו של חבר הקונגרס ארון לוין מנהלת איתו רומן..
רומן עם חבר קונגרס נשוי זאת חוויה שאיך שלא מסתכלים עליה היא תיגמר רע.. והצד המפסיד הוא תמיד החלש – בסיפור הזה זאת אביבה. זה מסוג הדברים שכמה שמנסים להסתיר, סופו להתגלות, וזה אכן מה שקרה..
כשהרומן מתגלה היא יוצאת הצד האשם ושום דבר לא עוזר לה לטהר את שמה, היא לא מצליחה למצוא עבודה ולשקם את עצמה ובסופו של דבר היא מחליטה לפתוח בחיים חדשים…

ג'יין יאנג המתגוררת במדינת מיין היא אם חד הורית לרובי, מפיקת אירועים מצליחה, משתדלת לשמור מרחק מגברים וסה"כ מנהלת את חייה בשלווה. כאשר היא מחליטה להגשים חלום ולשנות כיוון בקריירה המקצועית שלה, ביתה רובי מתחילה לשאול שאלות ולחקור אודות אביה והעלילה מסתבכת… וכמובן נחשף הקשר בין הדמויות.

זהו סיפור על חוסר צדק. לא בכדי נאמר על הלבנת פנים שהיא כמו שפיכות דמים. צעירה שעשתה מעשה טיפשי ובעקבות כך שמה הוכפש והוכתם והיא נותרת תקועה בכל המובנים – עבודה, לימודים וכו', עד כדי כך שנאלצה לנטוש את משפחתה, ביתה ומדינתה ואפילו את שמה, בעוד הצד השני נותר עם המעמד והכבוד כמקודם.

הספר כתוב בצורה קלילה ושנונה, משלב ביטויים וקללות ביידיש. אהבתי במיוחד את חלקו הראשון המסופר מנקודת המבט של רייצ'ל, הוא מתובל בהומור פולני יהודי ומצחיק מאוד (מצאתי את עצמי צוחקת בקול), המשך הסיפור הופך מעט יותר רציני, וכל חלק בספר מסופר מנקודת מבט של דמות אחרת ומתנהל קצת אחרת. (חלק כסיפור, חלק כחלופת מכתבים וחלק כסוג של יומן).

לסיכום: זהו ספר מתוק ושובה לב. מצוין להעביר איתו שבת חורפית או לקרוא סתם בשביל הכיף. והעיקר להפנים את המסר שבו- "אל תדון אדם עד שתגיע למקומו".. ואל תשפטו אנשים בלי לראות את כל התמונה.

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן