Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
גבר נכנס בפרדס
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 252
ירח דבש שהיה אמור להיות רומנטי, הולך והופך לסיוט מרגע לרגע. מתמחה חדשה וצעירה מגיעה למחלקה פנימית ומעוררת ברופא בכיר צורך עז ובלתי מוסבר לגונן עליה. זוג נשוי יוצא להליכה הקבועה של שבת בבוקר בפרדסים שבפאתי העיר. הגבר נכנס רגע אל בין העצים - ולא חוזר. בספרו היצרי והאפל ביותר עד כה, שוזר אשכול נבו שלושה סיפורי אהבה מסעירים וצולל אל המסתורין שקיים בליבה של כל אינטימיות: בין גבר לאישה, בין הורה לילד ובין אדם למה שאבד לו. ספריו הקודמים של אשכול נבו הפכו לרבי-מכר, תורגמו לשפות רבות וזכו לשבחי הביקורת ולפרסים בארץ ובעולם. הראיון האחרון, שלוש קומות, המקווה האחרון בסיביר, נוילנד, משאלה אחת ימינה וארבעה בתים וגעגוע ראו אור אף הם בהוצאת זמורה ביתן.

יש משהו מהפנט בכתיבה של אשכול נבו. התחלתי לקרוא ונשאבתי פנימה כבר בעמודים הראשונים. הרגשתי שאני קוראת את הספר ממש כמו ספר מתח שאני מתקשה לעזוב.

הספר שלפנינו מורכב משלושה סיפורים. אני לא אוהבת לקרוא ספר עם סיפורים קצרים אבל פה לגמרי התמסרתי. התמסרתי ואהבתי את הרעיון.

הסיפור הראשון נקרא דרך המוות.
עומרי יצא לטיול של אחרי צבא כשנפרד מאישתו. הוא השאיר את ביתו האהובה, לקח חופש מהעבודה ויצא לטייל. לגמרי במקרה ברחוב הוא פוגש זוג ישראלים שמבלה בירח הדבש שלו, את מור ורונן. בהתחלה הם מבלים יחד וכבר באותו הערב מור התגנבה לחדרו באכסניה "לזמן איכות". מור לא רק גנבה איתו "זמן איכות", היא גנבה לו את הלב. משהו בה היה מיסתורי ושברירי באותה הנשימה. היא סיקרנה אותו כשסחפרה לו על היחסים שלה עם בעלה הטרי והוא רצה לשמור עליה.
קרה מה שקרה בדרך המות בבוליביה וכשהם חוזרים לארץ שניהם היו צריכים להתמודד על ההשלכות של מה שקרה. מסתבר שמה שקרה בבוליביה, לא ממש נשאר בבוליביה…
אז מה קרה בבוליביה?

הסיפור השני נקרא היסטוריה משפחתית
רופא בכיר בבית חולים נמשך לאחת המתמחות שבמחלקה שלו. זו לא סתם משיכה גופנים, זה הרבה מעבר. הם מוצאים יחד המון נשואים משותפים והוא מרגיש צורך עז לגונן עליה, לפעמים ממש כמו הבת שלו. כל התחושות האלו מתעצמות במיוחד לאור העובדה שהיא התאלמן לא מזמן מאישתו וילדיו גרים מעבר לים. היחסים שלהם מסתבכים, עובדה שמסכנת אותו ואת הקריירה שלו. מה קרה לרופא? מה יעלה בגורל הקריירה שלו?

הסיפור השלישי נקרא גבר נכנס בפרדס.
חלי ועופר, זוג נשוי בשנות הארבעים לחיים אוהבים לטייל יחד. שני הילדים שלהם כבר גדולים, בעיניינים שלהם והזוג מנצל את זמנו גם לטיולים רגליים אל תוך הפרדס. הם אהבו את ההליכה בפרדס ונהנו מהפירות שלו. יום אחד ביקש עופר לעצור רגע ולהתפנות ונכנס לתוך סבך העיצים כשחלי נשארה לחכות לו בשביל. עופר לא חזר הוא נעלם. חלי חיפשה אותו ככול יכולתה, הזעיקה משטרה וחברים אבל עופר נעלם כאילו בלעה אותה האדמה. דרך מסע החיפושים של עופר אנחנו לומדים על החיים של השניים וגם על מערכת היחסים שלהם. מה קרה לעופר? לאן בדיוק הוא נעלם ?

אין ממש קשר בין הסיפורים, כל אחד עומד בפני עצמו ויש רק חוט דק שמקשר בניהם.
בכשרון רב אשכל נבו יודע לספר סיפורים מעניינים גם אם הם לעיתים מעט הזויים ולהחזיק את הקורא דרוך עד לפואנטה. קראתי אותם באדיקות, רציתי לדעת את הסוף.
המסע שהגיבורים עברו היה מורכב ומעניין למרות שהסיפורים היו קצרים. לכל גיבור אובדן וקושי משלו ולכל גיבור לבסוף פתרון.
ספר קצר, מעניין וקולע.
קריאה מהנה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן