Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
בתה של הרוצחת
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 472
לד"ר גרייס בליידס, פסיכולוגית מבריקה ויפת תואר, יש כישרון מיוחד לטפל בנפשות מיוסרות – כנראה משום שהיא עצמה נושאת בתוכה צלקות בלתי נראות משלה: בהיותה בת חמש הייתה עדה למות הוריה ברצח ובהתאבדות. מה שהציל את חייה היה אימוצה בידי זוג אוהב ויכולותיה האינטלקטואליות.   יום אחד מגיע אל גרייס אנדרו טונר, הזקוק לעזרתה. כאשר הוא נכנס לקליניקה שלה, היא מבינה שכבר פגשה אותו בעבר, ומשום כך, למרות מצבו הנואש, היא מסרבת לקבל אותו לטיפול, בטוחה בכך שזו הפעם האחרונה שהיא רואה את האיש הצעיר. אבל לתדהמתה היא מגלה שאחרי שעזב את מרפאתה הוא נרצח, דבר שמביא חקירת רצח אל פתחה.   גרייס מזועזעת מהרצח וחוששת מחשיפת החיים הכפולים שהיא מנהלת, ומחליטה לחקור את הרצח בעצמה. אבל כאשר היא מגלה את זהותו האמיתית של האיש, פרק מעורר אימה ואלים מילדותה קם לתחייה, ומכריח אותה להתעמת עם אויב רצחני ומניפולטיבי, כזה שתאוותו לכוח ושליטה מכריחה אותה לחזור לכאוס ולטירוף שמהם נמלטה לפני שנים.   ג׳ונתן קלרמן הוא אחד מסופרי המתח המצליחים בעולם. הוא כתב מעל ל־35 ספרים שכיכבו ברשימות רבי המכר וזכה בפרסים רבים. מתח

גרייס נולדה במקרה, במפגש בין שני אנשים ללא השכלה ועתיד שעבדו ברשתות מזון מהיר וחיו בקראוון. הם בחרו לגדל אותה אבל לא ממש גדלו אותה. ארוחות מסודרות הם לא סיפקו לה והיא אכלה באקראי מה שהצליחה לקבל שלא נדבר על חום ואהבה שעל זה יכלה רק לחלום, ילדה קטנה שגידלה את עצמה.

כשהיתה בת חמש וחצי שני ההורים שלה שהיו שיכורים ומסוממים מתו וגרייס החלה להתגלגל בין משפחות אומנה. כל כמה חודשים משפחה אחרת, כל פעם להתחיל חיים חדשים.

כשבגרה גרייס היא הפכה להיות פסיכולוגית מוערכת מאוד ומצליחה. היא הרוויחה יפה מאוד ויכלה להרשות לעצמה כל מה שלא יכלה שהיתה ילדה ונערה. היתה לה קליניקה משלה, בית על חוף הים, שתי מכוניות שוות והיא יכלה לחיות חיי מותרות. היא חיה כמו זאב בודד וכשרצתה להפיג את השעמום ולהרגיש קצת מגע אנושי היא היתה יוצאת לברים לצוד גברים, כך פגשה את אנדרו טונר. למחרת כשהוא הופיע בקליניקה שלה לקבלת טיפול לראשונה הלסטות של שניהם נשמטו והם הרגישו מבוכה רבה. שניהם הרגישו שלא בנוח והוא במיוחד כשהוא ברח ממש באמצע הטיפול ומלמל שאולי מחר יגיע להמשך טיפול, היא נתנה לו את כרטיס הביקור שלה והוא נעלם.
למחרת בלשית מהמשטרה התקשרה, נפגשה איתה ובישרה לה שנמצאה גופת גבר עם כרטיס הביקור שלה בנעל שלו. היא מבקשת עוד פרטים מזהים ומגחה שזה הבחור "שעשתה לו טובה" בחניה ושברח מהקליניקה שלה. בדיקה קצרה מגלה שהוא השתמש בשמות בדויים ואין מושג לא לה ולא למשטרה מיהו באמת…

החקירה של המשטרה מתחילה ולא רק, גם גרייס מתחילה לחקור אודות הגבר המיסתורי שנמצא מת. דמותה העגולה ויוצאת הדופן של גרייס מתגלה ותוך כדי התפתחות העלילה אנחנו לומדים עוד על גרייס הבוגרת ומה הפך אותה לכזו. בין הפרקים של החקירה והעלילה הראשית של הספר משולבים קטעים מילדותה והתבגרותה של גרייס, קטעים שעיצבו את דמותה.

מה תעלה חקירתה של גרייס? מיהו הבחור שנמצא מת עם כרטיס הביקור של גרייס בנעלה?

לא אמשיך לספר (ויש עוד הרבה…), פשוט תקראו, זהו ספר מתח במיטבו. נהנתי ממנו מאוד למרות שהיו קטעים שפחות זרמנו לי, אך הם היו מעטים. אהבתי במיוחד את דמותה של גרייס ואת העובדה ששולבו קטעים על הילדות והבגרות שלה מה שגרם להתחבר לסיפור הראשי בצורה טובה ובעיקר לגרייס.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן