Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
בשבילנו
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 66
קוראים יקרים, הספר בשבילנו הוא מדריך הכולל כלים קלים להצלחה, צמיחה והעצמה אישית עבור ילדים ומבוגרים כאחד. בשבילנו עוזר לפלס דרך להתמודדות ולשינוי ממוקד, לקבל אחריות אישית ולשתף אחרים במחוייבות לתהליך. הספר מיועד לילדים ומבוגרים, ביחד ולחוד - בכל גיל והוא זמין וקל להפעלה. תוכלו לדפדף ולבחור את קצב הקריאה שלכם. ייתכן שכבר עברתם מסע לחיפוש פתרונות, ייתכן שהתנסיתם בעבר בצעדים ומצאתם אפשרויות נוספות, ייתכן שהייתם במצבים שהרגשתם מאוכזבים ורציתם לשנות כיוון בבחירותיכם. אך ספר זה מאפשר לכם לבחור ולבצע צעדים חשובים לקראת היותכם מודעים ובטוחים ביכולתכם להצליח, גם במקומות שיש בהם קושי, כאב ומחסומים שברצונכם להתגבר עליהם. בשבילנו מפתח נקודות מבט יעילות על התקשורת עם הסביבה, על הדרך המיטבית להתבונן ולפרש מצבים ואירועים, על הדרך שבה אנו רוצים להתקדם למרות הקושי במטרה לחיות חיים איכותיים יותר. הידע נאסף בעבורכם מתוך ניסיון רב שנים עם ילדים ועם משפחות ומתוך ניסיון החיים האישי כאימא לשני ילדים החולים במחלות כרוניות. קריאה מהנה ויישום מוצלח! דניאלה אלקון-חורי, 2018 דניאלה אלקון-חורי היא בעלת תואר מ.א. בחינוך בתחום ניהול ופיתוח תכניות לימודים ומנהל, ובעלת ניסיון רב בניהול מערכות חינוך שונות ובגילאים שונים. היא מנחה תהליכי התפתחות, מדריכה, מאמנת לחיים ומטפלת הוליסטית, מנחה ומדריכת צוותים, קבוצות ויחידים. מאמנת רב-תחומית ומטפלת במגוון כלים כולל פסיכותרפיה ודמיון מודרך וכן בעלת התמחות לטיפול בנוער בהדרה (נוער בסיכון).

כדי להגיע להצלחה בחיים, בדרך נוחה ובטוחה, צריך כלים. אבל להתחיל את הכול כמבוגרים זה לא תמיד מספיק, הספר 'בשבילנו' מלמד אותנו כלים כבר מגיל קטן ומראה לנו איך צעדים קטנים, שנעשים באופן קבוע, יכולים להביא אותנו להצלחה.

כשראיתי את הספר לראשונה, הכריכה משכה אותי, משהו בעיצוב שלה עשה לי חשק לקרוא, אבל התלבטתי הרבה זמן לגביו. יש לי על המדף כמה ספרי עזרה עצמית, אמנם לא רבים, אבל גם אחרי שקראתי אותם, לא מצאתי את עצמי מיישמת מהם דבר. אבל בסוף הכריכה ניצחה והספר הגיע אליי למדף.

העיצוב של הכריכה ממשיך גם בפנים וכל כך כיף לעיין בספר עם עיצוב כזה. מבנה הספר מחולק ל3, בצבע כתום נמצא כלי שמיועד לילדים. בצבע הירוק נמצא כלי שמיועד להורים, והוא בעצם הרחבה לכלי של הילדים. ובצבע הסגול, שלא מופיע בכל פעם, נמצא עבודה משותפת להורים ולילדים. זהו לא ספר עזרה עצמית סטנדרטי, אנחנו לא לומדים רק כלים, אנחנו לומדים גם איך ליישם אותם. ברוב המקומות כאשר אנחנו לומדים על כלי, נמצא גם שאלות להכוונה עם מקום לענות עליהם בתוך הספר, שאלות שעוזרות לנו להכיר את הכלי טוב יותר, וגם להכיר את עצמי בצורה טובה יותר ומותאמת לכלי.

הספר הוא ספר זוגי, על מנת שהעבודה תהיה מיטבית, טוב שיהיה לנו שותף לדרך, שיעזור לנו לא להתייאש בדרך, ובעיקר להתמיד. ולכן בתחילת הספר מופיע חוזה, שבו חותמים ההורה והילד על ברית ביניהם, שתביא אותם למחויבות הדדית. חשוב לציין, שהעבודה לא חייבת להיות עם הורה, העבודה יכולה להיעשות גם עם מורה או מטפל שרוצים לקדם את הילד איתו הם עובדים. ואמנם הספר לא חייב להיות רק לילדים, אבל הרגשתי שהשפה בחלק הכתום מיועדת בעיקר לילדים, וגם הכלים הם כאלה, אך בחלק הירוק יכולים גם מבוגרים יותר למצוא כלים גם בשבילם.

הספר מלמד אותנו לנשום, להכיר את הגוף שלנו ולאהוב אותו, הוא מלמד אותנו הרבה דברים שלא תמיד אנחנו חושבים שצריך להתעסק בהם, איתנו או עם הילדים. הספר טוב לשימוש בעיניי כבר מגיל 5-6, הוא מלמד גם לחשיבה עמוקה יותר, לשיתוף ולהקשבה. הספר מומלץ לשימוש בקרב הורים, מורים ומטפלים, והכובע המקצועי הוא זה שגרם לי לרצות בו.

שורה תחתונה: אף פעם לא מוקדם מידי להתחיל ללמוד כלים!

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן