Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ברית דמים
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 395
ברחבי אירופה, דיפלומטים זרים נמצאים על הכוונת של ארגון סודי וקטלני. בארצות הברית פועל סוכן חשאי בחלונות הגבוהים ביותר, ואחת מבנות בריתה הקרובות דורשת את הסגרת זהותו. על כפות המאזניים מונחים המרכיבים העלולים להוביל למלחמה כלל עולמית. כעת, כשהמנטור שלו מחוץ לתמונה, סוכן האנטי-טרור סקוט הרוואת נאלץ לקחת על עצמו את התפקיד שממנו ניסה להימנע במשך כל הקריירה שלו. אבל כמו תמיד, גם הפעם הוא מתכוון לכתוב את החוקים מחדש – את כל החוקים! בראד תור חוזר במותחן חדש, עמוס באקשן סוחף ובדמויות בלתי נשכחות, ומוכיח פעם נוספת שהוא אחד מכותבי המותחנים הטובים ביותר בעולם כיום. בברית דמים בראד תור הוא ערמומי, מסוכן וקטלני יותר מאי-פעם!

ההבדל בין אדם אחד למשנהו קטן מאד, אך קטן ככל שיהיה, הוא חשוב מאד.

סוכן האנטי טרור סקוט הרוואת חוזר בספר "ברית הדמים" עם מותחן נוסף.
הפעם סקוט מגיע לנורבגיה בעקבות ארגון טרור חמקמק. הוא רודף אחרי הארגון הזה כבר מספר חודשים אבל הם תמיד הצליחו להקדים אותו בשלושה צעדים.
הארגון כבר הספיק להרוג שלושה דיפלומטים ולבצע פעולות מסוכנות בפורטוגל, ספרד ויוון ועכשיו הם ניסו לבצע גם פעולת טרור בנורבגיה ואין ספק שכל הפעולות האלה קשורות למזימה גדולה יותר.
בנורבגיה סקוט פוגש את מוניקה ג'סינסקי. מוניקה היא חוקרת פולניה בקבוצה למודיעין טרור של נאט"ו והפעולות בהן סקוט נקט במהלך המבצע הזה לא נראות לה.
לסקוט יש את השיטות שלו ללוחמה נגד הטרור שלרוב לא הולכות לפי הספר, מאז שהוא הגיע לנורבגיה הוא הספיק להבריח נשק, להפר את שרשרת הפיקוד, להרוג את אחת המטרות של המבצע ואף לגנוב ראיות ומוניקה מרגישה שהוא מסתיר ממנה דברים.
מוניקה לא ממש הבינה לאין היא נכנסה כשהגיעה לנורבגיה והמשימה הזאת עלולה להרוס את הקריירה שלה ,היא שונאת מסתורין והפתעות אבל עוד הרבה הפתעות לא צפויות מחכות לסקוט ולצוות שלו בהמשך המשימה שלהם.

סקוט הוא איש שטח ולמרות שהבוס והמנטור שלו, ריד קרלטון שהקים את המרכז ללוחמה בטרור, קיווה שיום אחד הוא יירש אותו, סקוט לא מוכן לשבת במשרד ומעדיף לצאת לפעולות אנטי טרור ברחבי העולם.
קרלטון חולה באלצהיימר ומישהו חייב להחליף אותו, למשימה גויסה לידיה ריאן.
לידיה הייתה סגנית ראש הסי איי אי שסופחה כדי להציל את הסוכנות של קרלטון.
קרלטון היה אגדה בתחום הביון, הוא נחשב לרב מרגלים, הוא היה מבריק, ידע היכן קבורות כל הגופות, הכיר שמות, תאריכים, חשבונות, סיסמאות, מקומות, זמנים, מי בגד במי ובקיצור הוא היה אנציקלופדיה מהלכת של מידע ריגול עולמי אבל עכשיו, עקב המחלה, המידע הזה הלך וחמק במהירות וסקוט ולידיה היו במרוץ נגד הזמן כדי לאסוף מקרלטון כל מידע שיכלו כל עוד מוחו צלול.
בידיו של קרלטון היו את כל הסודות הכי מסוכנים, הוא היה פצצה גרעינית מתקתקת, וסקוט ולידיה היו צריכים לוודא שהם לא ייפלו לידיים הלא נכונות.
בזמן שלידיה מנסה לדלות כל מידע מקרלטון, סקוט ממשיך לפעול במדינות הבלטיות כדי למנוע את פריצתה של מלחמת עולם שלישית.
אז מי זה המח מאחורי פעולות הטרור ברחבי אירופה ורציחת הדיפלומטים ומה המטרה העיקרית שלו?

זהו הספר הרביעי בסדרה שאני קוראת, סקוט הרוואת הוא שילוב של ג'ק ריצ'ר וג'ק באוואר, סוכן האנטי טרור מסדרת הטלוויזיה '24'.
סקוט הוא יוצא יחידת אריות הים של הצי האמריקאי והוא לא חושש מסכנה, הוא מרגל מיומן ואחד מכלי הנשק הממולחים ביותר שהיו לארצות הברית אי פעם, יש לו אינסטינקטים של חית פרא והוא לא נח לרגע.
הספר מלא באקשן ואין בו רגע דל, ארגוני הטרור לא ינוחו ולא ישקטו עד שיצליחו לפוצץ את כל העולם וסקוט הרוואת לא ינוח על שמריו עד שלא יצליח לטרפד אותם ויעבור למשימה הבאה שלו.
גם בספר זה מתגלים הרבה סודות מדינה מתחת לפני השטח והתפניות מגיעות מכיוונים בלתי צפויים.
אני מאד נהנית מהספרים של בראד תור כי בכל ספר אני לומדת משהו חדש על איך שהעולם מתנהל, על צבא, מאורעות היסטוריות וריגול. בזכות הספר הזה טיילתי לכמה שעות בכל העולם.
העלילה אמנם בדיונית אבל לא ממש רחוקה מהמציאות בה אנחנו חיים כשארגוני טרור סביבנו מתכננים להשתלט על העולם – נותר לי רק לחכות לספר הבא.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן