Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ברייטסייד
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 516
סודות לכולם יש. חלקם גדולים מאחרים. וכשסודות מתגלים, חלק ירפאו אותך וחלק יהרסו אותך. חייה של קייט סֶדג'וויק היו הכול חוץ מרגילים. היא התמודדה עם קשיים וטרגדיות, ועם זאת נותרה שמחה ואופטימית (לא סתם חברה הטוב, גאס, קורא לה "ברייטסייד"). קייט היא בחורה נחושה, מצחיקה, חכמה ובעלת כישרון מוזיקלי. היא מעולם לא האמינה באהבה. לכן כשהיא עוזבת את סן דייגו כדי ללמוד במכללה בעיר הקטנה, גרנט, במינסוטה, הדבר האחרון שהיא מצפה לו הוא להתאהב בקלר בנקס. שניהם מרגישים את זה. לשניהם יש סיבה להילחם בזה. לשניהם יש סוד. וכשסודות מתגלים, חלק ירפאו אותך וחלק יהרסו אותך.

קייט סדג'וויק (המכונה גם "ברייטסייד" על ידי חברה הטוב ביותר – גאס) היא נערה בת 19 שמתגוררת עם אמה ואחותה גרייס בסן דייגו.
כאשר מקבלת קייט מילגה ללמוד להיות מורה בחינוך מיוחד, בקולג' ליד מיניאפוליס, היא אורזת את עצמה ועוברת להתגורר באופן זמני עם דודתה הצעירה והאגואיסטית מאדי.
קייט-ברייטסייד, היא לא נערה רגילה: היא מכורה לקפה, אוהבת לשמוע מוזיקה טובה, עצמאית מגיל צעיר, סוג של טום-בוי שלמרות יופיה הטבעי לא אוהבת לטפח את עצמה, תופרת לעצמה חולצות מדליקות, גולשת גלים, מקללת בלי סוף, שרה כמו מלאך, מנגנת על כינור ובסך הכל, אי אפשר שלא להתאהב בה.
קייט טובת לב ומוכנה לעזור לכל מי שנקרה בדרכה וגם כשמאדי מתנהגת אליה בצורה מחפירה, היא ממשיכה לעזור לה ולתמוך בה כי היא סלחנית ולא יכולה לנהוג אחרת.

אני מנסה לא לשפוט, אבל ככל שאני מכירה אותה יותר, משהו אצלה מרגיש דפוק. יש לי תחושה שמאדי ממלאת את עצמה בדברים – כסף, רכוש חומרי.  היא בנקודה שתמיד מחפשים עוד ולא יודעים איך להיות מרוצים ממה שיש. זה די עצוב. (עמ' 15)

קייט מתחברת מהר מאד עם אנשי האזור, היא מוצאת עבודה בחנות פרחים וחוברת לשלי, בחורה צעירה וקשוחה עם לב של זהב, ובמעונות של גרנט-הקולג' שאליו התקבלה, היא פוגשת את שוגר, שותפתה לחדר וגם את קלייטון ופיטר שנפשה מיד נקשרת לנפשם.
היא מעבירה את ימיה בין לימודים, מבחנים, מסיבות, שיחות אינסופיות עם גאס, ריקודים ועבודה בחנות הפרחים והיא ממשיכה לפזר אופטימיות בכל מקום שאליו היא הולכת.
לבה תמיד נמצא שם בשביל חבריה, היא שמה את כולם במקום הראשון, תומכת בקריירה המוזיקלית של גאס, עוזרת לקיילטון ופיטר עם חייהם הרומנטיים, תומכת נפשית וכלכלית במאדי כפוית הטובה ושומרת על אופטימיות למרות שקשה לה ועל אף החיוכים שהיא מפזרת סביב כולם, היא מסתירה מאחוריה עבר אפל וסודות קשים.

עד כמה שאני מנסה לא לחשוב על זה ולא לתת לחיים לדכא אותי, לפעמים הם מדכאים בכל זאת. ואני לא רוצה שהם ידכאו אותי. כי החיים הם מתנה. (עמ' 150)

בקפיטריה של הקולג', פוגשת לראשונה קייט את קלר בנקס, הניצוצות מיד עפים באוויר אבל שניהם מנסים להעמיד פני אדישים.
קלר הוא תעלומה בעיני בנות הקולג', הוא לא מתייחס לאף אחת, לא מבלה עם בחורות וגם לא עם בחורים, אף אחד לא יודע מה הוא מסתיר ומה קורה אצלו בחיים האמיתיים אבל כנגד כל הסיכויים קייט מצליחה לאט לאט להכנס לו לתוך הלב.
קייט בדרכה האופטימית והרגישה מצליחה להוריד מעל קלר את כל החומות שמכסות את ליבו הדואב אבל האם זה מספיק כדי שיהיה להם עתיד משותף ומה כל אחד מהם מסתיר מהשני?

הספר "ברייטסייד" הוא סיפור אהבה וגם סיפור על בחורה מיוחדת שלמרות כל המהמורות שהיא עוברת בדרכה, היא מצליחה לשמור על אופטימיות נצחית.
אהבתי את קייט, היה בה משהו מעורר השראה, גם כעסתי עליה כשנתנה למאדי ושוגר לנצל אותה, פחות אהבתי את ניבולי הפה שלה ועדיין היה קשה שלא להתאהב בדמותה – מומלץ מאד לבני הנוער ולבעלי הנשמות הרומנטיות שבינינו.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן