Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הדוכס ואני
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 382
לרגל עליית סדרת הנטפליקס "ברידג'רטון", כריכה חדשה וחגיגית לספר הראשון בסדרה "הדוכס ואני", שפורסם לראשונה בספטמבר 2020. "דוכס לא נשוי - התוכלו לשוות בנפשכם אתגר גדול יותר לאימהות השאפתניות של לונדון?" עלון החברה הגבוהה של הליידי וויסלדאון, אפריל 1813 לונדון מוצפת בימים אלו שמועות עקשניות הגורסות כי סיימון באסט עומד להציע נישואין לאחותו של חברו הטוב ביותר, דפני בריג'רטון היפה שכבר עברה את תקופת פרקה. אבל שניהם, גם סיימון, שאין בכוונתו להתחתן לעולם, וגם דפני, יודעים את האמת; שהכל חלק מתרמית; תוכנית שרקמו יחד כדי להגן על סיימון - מפני האימהות הדורסניות של החברה הגבוהה וכדי לעזור לדפני למשוך מחזרים ראויים, עכשיו, כאשר ידוע לכל שהיא מוצאת חן בעיניו של הדוכס האופנתי. אבל בעוד דפני רוקדת בזרועותיו של סיימון, נשף אחר נשף, היא מתקשה יותר ויותר להזכיר לעצמה שהחיזור הזה הוא זיוף אחד גדול. אולי זה החיוך הזדוני שלו, או עיניו החורכות אותה בכל פעם שהוא מביט בה. מה שברור הוא שדפני מתאהבת. עכשיו היא חייבת לעשות את הבלתי אפשרי ולשכנע את ההולל הנאה שהתוכנית הקטנה והחכמה שלהם צריכה להשתנות מעט ושהדבר ההגיוני ביותר בשבילם יהיה להתאהב... באמת!

ברידג'רטון הדוכס ואני

אודה ואתוודה כי לא צפיתי בסדרה בנטפליקס, לא הכרתי את העלילה קודם לכן אך מאוהבת בתקופה של המאה ה- 18. האצילות האנגלית, התלבושות , סגנון החיים תמיד קסמו לי .

והנה נפגשתי עם התקופה האהובה בספר הנוכחי. צללתי לתוך עלילה קלילה, סוחפת. ספר זה הוא הראשון בסדרה של שמונה ספרים .

דפני ברידג'רטון ,גיבורת הספר, הרביעית במשפחתה. מוצגת בחברה. בחורה דעתנית, מכבדת ואוהבת את משפחתה.  כשמדובר באירוע "הצגה לחברה" הרי זה אירוע שידוכים לכל דבר. השמלות היפייפיות, התסרוקות , הניחוח, הריקודים ואיך לא…גינוני הנימוסים. דפני משתוקקת להתחתן אך רק מתוך אהבה וכך דוחה כלארח יד שורה של מחזרים לא רצויים.

הדוכס הייסטינגס- סיימן באסט מגיע ללונדון. מיהו אותו דוכס? הספר נפתח ברגע הולדתו עת נפטרה אמו בשעת לידתה, גדל עם האומנת שלו , התקשה בדיבור, גמגם ואביו דחה אותו עד כדי זלזול ורמיסה. בתקופה זו כל "מום" נחשב פגום ולא ראוי. אביו לא הכיר בו בימי חייו. אך הוא גדל עטף באהבה. הדוכס הצהיר בפני אוזניים רבות כי מסרב הוא להינשא. השניים נפגשים באקראי , עת  הצילה מידי אחד המחזרים השיכורים. היו הם שותפי גורל להכאתו. השניים החליטו כי המכנה המשותף שלהם – להסיט את המחזרים/ מחזרות מעולמם ולכן הצהירו כי הם זוג. העובדה גרמה לנחשול של מחזרים לעמוד בפתח ביתה של דפני. אך איתנה עמדה היא אל מול כולם ודחה אותם.

אט אט נרקם לו חוט האהבה בין הדוכס לדפני. הרגשות התפתחו למורת רוחו של אנתוני  אליה של דפני , חברו הטוב של הדוכס. הדוכס מצהיר בפני דפני כי לא יוכל להביא ילדים לעולם ואילו היא, החליטה כי אהבתה כה עזה ובחרה להינשא על אף שדור ההמשך עומד בסכנה.

אהבתם היתה גדולה. הם החלו במסע של כבוד ואהבה הדדית, אהבו האחד את השנייה. החיים התמימים בצל התקופה מובילים את דפני להבין כי הדוכס נמנע בכוונה מלהביא ילדים  ואז מחליטה לעשות מעשה. האם המעשה יסייע בעדה להיהפך לאמא?

התפאורה המרשימה עוטפת את העלילה באצילות, בתום, ברכילות תקופתית בתחילת כל פרק. ספר קליל , זורם לאוהבי סוגת הרומן הרומנטי ברוח התקופה.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן