Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
בקרוב תתחילו להזיע
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 220
"אנשים הם מריונטות חסרות כל חשיבה עצמאית, הם כאלה עלובים, הם פשוט מתחננים לכך שתתפסי בחוטים ותתחילי להרקיד אותם לצלילי החליל שלך, שתעשי משהו מועיל עם הטיפשות שלהם. את לא רוצה לדעת איך עושים את זה? אני לא מדבר פה על כוס ויסקי, אני מדבר פה על אפשרויות כלכליות עצומות, אני מדבר איתך על טכניקה שתעזור לך להיות חופשייה מהכול – פלוס התענוג של לדפוק אנשים. אני מדבר איתך על ההצגה הכי טובה בעיר, ההצגה שלך." אמלי, חתולת רחוב פראית בעלת הרבה יותר מתשע נשמות, יוצאת לנקום את מותו של עוז האנרכיסט, שלימד אותה כיצד לשלוט בסובבים אותה בעזרת אמצעי שכנוע מהסוג הנלוז במיוחד. אמלי עוברת מן העיר הגדולה אל היישוב המנומנם, "פעמונית הרוח", שם גדל עוז. כמאסטרית ביצירת מהומות ובשבירת לבבות, יש לה תוכנית פעולה יוצאת דופן, והיא לא מתכוונת לעצור עד שלא תחשוף את ההתחסדות הצבועה ואת השחיתות המוניציפלית ביישוב הירוק, הקטן והמתוק. על הדרך היא תגזור לעצמה כמה טובות הנאה, למשל החשמלאי הערבי מהכפר הסמוך שאוהב לשחרר קיטור אצל נשות היישוב היהודי. בקרוב תתחילו להזיע הוא רומן חצוף, סקסי ונוטף הומור חומצי, שיגרום לכם לחשוב פעמיים על שלוות החיים בכפר. זהו ספרה השני של שירה רייז משולם. ספרה הראשון "צלצול אור הדלת" ראה אור בהוצאת אור־עם. שירה רייז משולם, כותבת במשרה מלאה: סופרת צללים, קופירייטרית וכתבת בתחום העיצוב והאדריכלות. כתב היד שלה "צרבת" זכה במקום שני בתחרות הארצית "סופר נולד".

בקרוב תתחילו להזיע הוא אחד הספרים המרעננים שנתקלתי בהם בתקופה האחרונה, נקרא בשקיקה עם חיוך ענק מרוח על הפנים. תמונת השער הפרובוקטיבית, הכתיבה השנונה, העלילה הדמיונית בועטת ונשכנית, מתאימה למציאות כאן ועכשיו.

אמילי חתולת רחוב פראית בעלת הרבה יותר מתשע נשמות, יוצאת לנקום את מותו של עוז האנרכיסט, שלימד אותה כיצד לשלוט בסובבים אותה בעזרת אמצעי שכנוע מהסוג הנלוז במיוחד.

" אנשים הם מריונטות חסרות כל חשיבה עצמאית, הם כאלה עלובים, הם פשוט מתחננים לכך שתתפסי בחוטים ותתחילי להרקיד אותם לצלילי החליל שלך, שתעשי משהו מועיל עם הטיפשות שלהם. את לא רוצה לדעת איך עושים את זה?"

אמילי, ילדה טובה ויפיפייה מקיסריה, מגלה בגיל צעיר מאוד שהיא שונה, בעיקר בגלל שהיא אומרת את האמת ישר בפנים, לא כולם בסביבתה אוהבים לשמוע אותה. " היא הרגישה שהיא מוקפת בקהילה של מריונטות, שהקדישה את כל מרצה כדי להרשים אנשים אחרים….מה השכנים יגידו עלינו." עד התיכון היא הרגישה שמתעלמים ממנה, בעיקר בשל פליטות הפה שלה שהביכו את אבא יוסי- פרופסור למדעי הרוח ואמא רותי- יועצת פדגוגית בכירה במשרד החינוך.

באמצע התיכון נכנס לחייה עוז "האביר האפל של חייה", הוא מציל אותה וגורם לה להרגיש, מלמד אותה את כל הטריקים בהם תוכל להשתמש לתועלתה, תוך כדי ניצול מקסימלי של מודעות ליכולותיה המופלאות. אמילי עוברת לתל אביב חיה בדירה קטנה, מבלה את רוב זמנה בפאב השכונתי, חיה את תענוגות  העיר הגדולה. היא מתפרנסת מכתיבת טוקבקים רעילים במיוחד  הגורמים לסערות ברחבי האינטרנט. ככל שהיא מייצרת יותר פרובוקציות אמילי מקבלת תשלום נדיב ומחמאות אין ספור מהבוס שלה. עוז נעלם מחייה של אמילי בסערה גדולה, היא נפרדת בצער רב מהעיר ויוצאת למסע נקמה. המעבר לישוב היוקרתי "פעמוני הרוח" המשמים והמנומנם הצמוד לכפר הערבי, יוצר סיטואציות הזויות. אמילי פוגשת את החשמלאי הערבי , בנו של ראש המועצה המושחת, עקרות בית משועממות, ציידים, חבורת אופנוענים מסוקסים, כולם חוברים יחד במודע או שלא לצרכי הנקמה.

מה עומד מאחורי המסע של אמילי? האם היא דמות רעה או שהעוקצנות והחוצפה הם כיסוי לאנושיות?

הספר נקרא במהירות כמו הטירוף של אמילי, תפניות בלתי פוסקות, שפע של אלכוהול, הפתעות ואנרגיה בלתי נדלית. פרקים קצרצרים נפתחים בכותרת שמוזכרת שוב באחת הפסקאות ונותנת משמעות לסיפור ( "גם אם במקרה נשרף לי הפיוז" או הסיפור על החשמלאי ואשתו הפוחזת).

מומלץ בחום.

הספר נקרא בפורמט דיגיטלי.

יעל גילת נוי

יעל גילת נוי, קוראת כמו אוויר לנשימה. מטיילת בעולם מעל דפי הספרים.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן