Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
בפיר המעלית
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 470
ארבעה זרים ממתינים למעלית בבניין משרדים במנהטן. הם נכנסים, לוחצים על הקומה המבוקשת ונועצים מבטים בדלת. אבל המעלית לא נעצרת. היא ממריאה לקומה הגבוהה, מתמהמהת רגע, ואז צונחת לקרקע וארבעת הנוסעים נהרגים. התרסקות מעלית נוספת למחרת, בבניין אחר, נראית כמו צירוף מקרים טראגי. אבל התרסקות מעלית שלישית כבר לא מותירה מקום לספק: מדובר בחבלה יזומה. כשמכונית תופת מתפוצצת סמוך לבניין שבו התרחשה תאונת המעלית, מתעורר החשד שמדובר בפעילות טרור מתוזמנת היטב והמחלקה לביטחון המולדת נכנסת לתמונה. ברברה מתיסון היא עיתונאית אמיצה אשר חשפה שחיתות שהתרחשה רד האדלי. אותו האדלי שעומד עכשיו בחסות ראש עיריית ניו יורק, ריצ' מול ציבור בוחריו ומתקשה לספק הסברים מרגיעים. המתח בין שניהם גלוי, אבל דווקא מתיסון היא שעולה על מכנה משותף לכל התאונות, אשר יכול להוביל לחשיפת מי שגרמו להן. במירוץ נגד הזמן, היא מנסה לחדור את חגורת היועצים ובעלי האינטרסים, נכונה לשלם מחיר אישי כבד. אלא שגם היא לא מבינה מול אילו מניעים היא ניצבת, ומה נדרש כדי למנוע את האסון הבא. בפיר המעלית הוא מותחן קצבי וסוחף, שנקרא בנשימה אחת עד סופו המדהים. לינווד ברקלי במיטבו. "ברקלי, כמו תמיד, בלתי צפוי ומפחיד עד דום לב" (הניו יורק טיימס)

עוד ספר מתח מעולה של לינווד ברקלי. ברקלי כהרגלו מעביר אותנו מעניין לעניין באותו עניין ויוצר סיפור סוחף ומעניין.

ברברה מתיסון, אם חד הורית לא מתפקדת, היא עיתונאית ותיקה, חוקרת וכותבת טורים מושחזים בעיתון "מנהטן טודיי", לא עושה הנחות לראש עיריית ניו יורק, היא גילתה שחיתות שנעשתה בעירייה תחת חסותו של ראש העיר ריצ'רד האדלי והיא לא מרפה ממנו.

ריצ'רד האדלי, ראש עיריית ניו יורק, אלמן, אב קפדן ונוקשה לבן בשם גרובר המהווה אחד מיועציו. ריצ'רד האדלי, איש מקושר מאוד עם חברים בעלי ממון רב.

ארלה, בתה של ברברה, מתקבלת לעבודה חדשה, לא פחות ולא יותר, בלשכתו של ראש העיר על ידי בנו גרובר. גרובר אינו מודע לכך שארלה היא בתה של ברברה, העיתונאית שמערערת את שלוותו של אביו. ואילו ברברה מאוד לא מרוצה מהצעד שעשתה בתה, והעניינים נעשים רגישים.

הספר מתחיל בתאונת המעלית הראשונה. ארבעה אנשים נהרגים, ביניהם אחת שברברה הכירה באופן אישי.

בנוסף, בפארק היי ליין מתגלה גופה שפניה מרוטשות וכריות אצבעותיה כרותות. מישהו פה לא רצה זיהוי. לפחות לא זיהוי מהיר, ולקח איתו את האפשרות לטביעת אצבעות.

יום למחרת תאונת מעלית נוספת, מדענית רוסיה נחשבת ומבוקשת, מוצאת את מותה בצורה מצמררת. האם מישהו רצה במותה?

ושוב למחרת, בבניין אחר, עוד תאונת מעלית, הפעם שני אנשים מוצאים את מותם אך בנוסף מכונית מתפוצצת בכניסה לאותו בניין ושלושה אנשים נהרגים. האם יש קשר?

האדלי, ראש העיר מורה להשבית את כל המעליות בעיר. הכאוס חוגג.

ברברה שחושיה חדים כתמיד, מגלה שאין קשר בין האנשים שנהרגו. הם פשוט היו במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. מותם היה מקרי לחלוטין. היא  חוקרת ומוצאת חוט מקשר בין שלושת המקומות שבהם אירעו התקלות במעליות. מהו החוט המקשר הזה והאם הוא משמעותי?

ומה הקשר בין הגופה שהתגלתה לכל התאונות האלו?

לינווד כדרכו מפזר רמזים לאורך הספר ולקראת הסוף עושה טוויסט מפתיע.

אז מה עוד למדנו מהספר הזה? העבר תמיד יכול לצוץ מעבר לפינה. תהיו טובים. 😉

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן