Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
בעקבות הנסיך האדום
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 257
1972, אולימפיאדת מינכן. בשעת בוקר מוקדמת חודרים לכפר האולימפי שמונה מחבלים חמושים, חברי ארגון הטרור "ספטמבר השחור", מתגנבים למגורי הספורטאים הישראלים ותופסים אותם כבני ערובה. המחבלים דורשים לשחרר את חבריהם הכלואים בישראל, וָלא – ירצחו כל שעה בן ערובה, אך ממשלת ישראל מסרבת להיכנע לדרישתם, והמצב נואש. אריאל, נער יהודי שגר במינכן, נקלע לאירוע המטלטל עם חברו מקס – וחייו משתנים. גולדה מאיר, ראש ממשלת ישראל, מורה על חיסול כל מחבל שהיה מעורב בתכנון ובביצוע של הפיגוע. בעקבות זאת פותחים לוחמי המוסד במרדף עיקש ברחבי אירופה והמזרח התיכון אחר חבורת המרצחים, ובראשם עלי חסן סלאמה, "הנסיך האדום". אריאל זוכה לקבל תפקיד מפתח במשימה המסוכנת. האם יצליח לסייע בלכידת המבוקש מספר אחת של מדינת ישראל? הספר מתאר גם כמה מבצעים נועזים אחרים, ביניהם מִבצע סַבֶּנָה ו"אביב נעורים", ואת ה"קִינדֶר-טרַנספּוֹרט" – מִבצע ההצלה הדרמטי של ילדים יהודים מגרמניה לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. אורה מורג, סופרת לילדים ולנוער, היא כלת פרס זאב, פרס אקו"ם ופרס הספריות הציבוריות. זהו הספר ה-21 בסדרת ספרי המתח ההיסטוריים שלה על-שם אחיה, טוביה מורג ז"ל.

בעקבות הנסיך האדום

כאימא וכמורה ומנהלת תמיד עודדתי את ילדיי הביולוגיים ותלמידיי לקורא ספרים. הסופרת אורה מורג כיכבה בשלל ההמלצות לקריאה ולימוד היסטוריה של עם ישראל דרך ספריה. גילוי נאות- קבלתי לסקירה את הספר אולם נכדיי המתוקים לקחו אותו וקראו בו אחד אחד. לא לפני שבקשתי מהם חוות דעת, מה ריתק אותם, מה משך אותם להמשך הקריאה ובכלל קיימנו שיח לאחר הקריאה אודות האירוע ההיסטורי- אולימפיאדת מינכן .הספר הוחזר אלי .  נהניתי מכל רגע . הנגשת המידע בצורה עלילתית וחווייתית בעיני ילד או נער- שמורה לאורה מורג.

השנה 1936-  אולימפיאדת ברלין . דגלים נאצים מונפים אל על והמנהיג הבלתי מעורער אדולף היטלר צופה בה. למורת רוחו אצן אפרו אמריקאי זוכה באתלטיקה קלה והא אינו מוכן להגיש לו גביע או מדליית זהב בשל מוצאו.

1972 חטיפת מטוס סבנה ע"י ארגון "ספטמבר השחור" אשר בראשו עומד עלי חסן סלאמה, הידוע לשמצה "הנסיך האדום". כידוע ישראל מצליחה להשתלט על המטוס ולנטרל את החטיפה. סלאמה מחליט לנקום בישראל על כישלונו זה. הוא ואנשיו מחליטים לתכנן פיגוע בסדר גודל גדול. היעד אולימפיאדת מינכן.  הם  החליטו להתגנב למתחם הישראלים , לחטוף את חברי המשלחת הישראלים ובתמורתם ידרשו לשחרר טרוריסטים מהכלא הישראלי. אווירת חג שררה במינכן. הנס הפתיע את אריאל בנו בכרטיסים לאולימפיאדה. הוא וחברו הנרגש רצו לחזות בספורטאים שוברי השיאים. הסיפור ידוע…אולם אריאל וחברו רצו מאד לפגוש את ספורטאים הישראלים ובהגיעם למתחם, הם חזו בשידור חי את המתרחש. הם היו עדים ישירים.

הטבח הנוראי של ספורטאי מינכן הותיר את ממשלת ישראל בתדהמה מצד אחד ובנחישות מאידך, לתפוס את כל המרצחים שהיו שותפים עד שיגיעו גם לסלאמה. ההיסטוריה כאמור ידועה לנו המבוגרים אבל בעיני הילדים, היא בשיאה. מה הקשר בין אריאל הנער לבין לכידת המרצחים?

זאת מומלץ לדעת ולקרוא בספר המשובח של אורה מורג כמו גם את שאר ספריה .

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן