Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
בנחישות הופכים חלומות למעשים
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 151
לאחר ריצה של כמה עשרות מטרים נופל פגז על עמוד חשמל מטרים בודדים לפנינו. חוטי החשמל נופלים על הקרקע בליווי רעש מחריש אוזניים, ניצוצות אש ניתזים לכל עבר. אבא ואני קופצים מעל חוטי החשמל וממשיכים לרוץ בטירוף. בחוץ אין נפש אדם. רעש הפגזים ממשיך ללא הרף, אבל לא פחדתי. מדוע? כי…” *** בספרו בנחישות – הופכים חלומות למעשים מספר לנו מיקי אלחייני חוויות אישיות וזיכרונות השזורים בהיסטוריה של עם ישראל ושל העיר ירושלים. במרכז הספר עומדים קורותיו של מיקי בצנחנים וסיפורם של חבריו, לוחמי פלוגה ד של הצנחנים, מחזור מאי 1976, אשר נספו בהתרסקות מסוק בתרגיל אימונים בבקעה במאי 1977. בתיאור מצמרר הוא מספר כיצד הגורל התערב בחייו שלו והשאיר אותו בין החיים. עוד בספר החותם שהטביע בו שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים, שירותו ביחידה המיוחדת ללוחמה בטרור (הימ”מ) ושירותו במשטרה וכן פרקים על משפחתו, על מעורבותו החברתית בעירו נתניה ועל תובנות שרכש. ספר מרתק ומעורר מחשבה! “מיקי, נער ירושלמי שגדל עם המדינה, מתאר דרך מסלול חייו את החוויה הישראלית במלוא עוזה”. (שלומי רוקח, ראש מטה מִנהל חינוך נתניה) מיקי אלחייני, יליד ירושלים, לוחם בצנחנים וביחידה המיוחדת ללוחמה בטרור (ימ”מ) וקצין במשטרה. עסק שנים רבות בהדרכת ירי ולוחמה בטרור בבית הספר לכושר מבצעי של המשטרה. בשנים האחרונות מתגורר בנתניה, עוסק בניהול אירועים וקמפיינים, בהדרכת טיולים ובפעילות התנדבותית בקהילה. נשוי, אב לשלושה וסבא לשמונה נכדים

בנחישות הופכים חלומות למעשים

ספר זיכרונות אישי. כשנכנסים לעולמו של לוחם, עלינו להיכנס בזהירות וברגישות. מיקי אלחייני מעלה זיכרון והנצחה, בספר זה, לארבעים וארבעה חבריו הלוחמים והמפקדים במנחים מפלוגה ד' מחזור מאי 76.

עיר הולדתו, ירושלים, היתה חצויה החל מתום מלחמת העצמאות בשנת 1948. הצד המערבי היה בשליטה ישראלית והצד המזרחי בשליטה ירדנית. בהיותו  בן 9 הגיע יחד עם אביו לכותל המערבי ביום שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים. היה זה אירוע מכונן בחייו. באותו הרגע החליט כי הוא יצטרף לשורות הצנחנים.  לשמחתו הצליח להגשים את חלומו והגיע היישר לטירונות קשוחה .

ללא ספק ההרכב האנושי של חיילי הפלוגה הוא תמציתה של החברה הישראלית (אז וגם היום). את יום הצניחה הראשון לא ניתן לשכוח והוא חרוט היטב בזיכרונו של צנחן. כך היה זה גם היום עבור מיקי. עם סיום הטירונות  עלה עם חבריו למוצב בחרמון .

ב10 במאי 1977 – יום התרגיל  הפלוגתי ב"אש חיה". חטיבת הצנחנים מתרגלת מצב של מלחמה. הוא יודע כי מיד עם סיומו יצא יחד עם חבריו לקורס מכי"ם. אבל תכניות לחוד ומציאות לחוד. היעד מובן והתרגיל מוכן . בעוד הולך עם חבריו לכיוון המסוקים, שקוע במחשבות, מגיע המפקד שלו ומבקש ממנו להחליף חייל שנמצא בנגמש"ים. "אתה תהיה נהג הנגמ"ש והוא יעלה למסוק". הוא פנה לאחור מבלי להיפרד מחבריו. לו היה יודע מה יקרה כעבור שעה…..המסוק ועליו 44 לוחמים נפל והתרסק. פלוגה ד' נמחקה.

חלקו האחר של הספר מספר את סיפור ילדותו בירושלים חוויותיו, חבריו . היה ביחידה המיוחדת ללוחמה בטרור (ימ"מ). עסק ארבעים שנה במרכז לאימון כושר צבאי לשוטרים. שלושים ושלוש שנה הוא ומשפחתו גרים בנתניה . גם שם לא פסחה פעילותו הציבורית.

ספר אוטוביוגרפי של אדם ולוחם שתרם רבות למדינת ישראל.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן