Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
no title has been provided for this book
לוק אודונל הוא צעיר, חתיך ובצרות צרורות. הוא חייב למצוא בן זוג הגון ומיד, כדי שיהיה לו עם מי להגיע לאירוע חשוב של העבודה. הוא בן של שני מוזיקאים מגה-מפורסמים, אבא שלו נטש אותו כשלוק היה בן שלוש ומנסה עכשיו לחזור לחייו, הצהובונים יורדים לחייו וזה מסובך. תתקדמו. אוליבר בלקווד צריך להשיג בן זוג כדי לא להגיע לבד לאירוע משפחתי גדול. הוא פרקליט עולה, פריק של שליטה ויש לו קוביות בבטן והורים בעייתיים. לא פחות מסובך. תתחשבו. לוק הוא ברדקיסט פרוע שסקנדלים נדבקים אליו גם כשהוא ישן. החיים שלו בזבל - והוא גם מציל חיפושיות זבל לפרנסתו (אל תשאלו). בן הזוג הקודם שלו מכר את כל סודותיו לתקשורת, ולוק הפסיק להאמין בבני אדם, ובגברים בפרט. תזדהו. אוליבר הוא חנון שכל גרגר קינואה בסלט שלו מסודר לפי שיטה מוקפדת. הפיג'מות שלו תמיד מדיפות ריח של מרכך כביסה משובח והוא מכין פרנץ' טוסט מהאגדות. אבל אין לו מזל באהבה, והוא מאמין שלעולם לא יהיה לו. תבינו. הכימיה ביניהם – אפסית. תחומי עניין משותפים – לא קיימים. הסיכוי לאסון – גבוה. ולמרות כל אלה – ובהיעדר אופציות אחרות - לוק ואוליבר מחליטים להתחזות לבני זוג לתקופה מוגבלת, עד האירוע של לוק והאירוע של אוליבר, עם תקופת הרצה לפני ותקופת נעילה אחרי, ואז לשכוח זה את זה לתמיד ובעיקר שהיו חלק ממזימה נואשת כל-כך. תרחמו. ומהדייט הראשון הם מבינים שגם לתחזק זוגיות פיקטיבית זה לא פיקניק, ושלחיים באופן כללי יש תוכניות שונות ומשונות משלהם. תבלו. "בנוי לקשר" הוא ספרו הראשון – ותהיו בטוחים שלא האחרון - של אלכסיס הול שמתורגם לעברית. תתפנקו.

אני אוהבת ספרים רומנטיים עם חוש הומור שנון, משהו שונה שלא הולך לפי השטנץ קבוע. העטיפה הנפלאה שזהה לחלוטין לזו בגרסה באנגלית ובעיקר המלצה מחברה שאמרה: " את לא תפסיקי לצחוק, ספר קליל אבל לא מטופש, רומנטי אבל לא קיטצ'י, זוגיות ואהבה בדור הY …"

הכתיבה המרגשת והתרגום המשובח של ירון פריד הביאו אל מרכז הבמה חבורה של צעירים בריטיים, בעיותיהם וההתמודדות שלהם עם זוגיות, אהבה, הורים, קריירה משפחה, הורים ועוד. על העטיפה ניתן להבחין בשני גברים והספר עוסק בהם אבל הרבה מעבר לכך. לאחר הקריאה תבינו שהסיפור יכול להתרחש כמעט בכל מקום ולזוגות סטרייטים בדיוק כמו זוגות גאים מגיעה אהבה. אולי זה סיפורו של דור הY/Z שחי את החיים קצת אחרת.

לוק ( גיבור הסיפור ) בן 28 עבוד כמגייס כספים עבור ארגון שמנסה להציל חיפושיות זבל הוא מתגלגל לעבודתו בחוסר מזל והוא מנסה להתמיד ולהשיג תורמים לארגון.  לוק או בשמו המלא לוסיאן בנם של כוכבי רוק , סלבריטאים בדימוס. אביו היה זמר רוק שחזר לתודעה בעקבות תכנית ריאלטי וזנח אותו ואת אימו הצרפתייה, כותבת פזמונים מצליחה שחיה מתמלוגים משירים שכתבה בעבר. ללוק חברים רבים אך בתחום הזוגי הוא מרגיש כלוזר ואינו מצליח להתמיד בקשר. בן זוגו האחרון נפרד ממנו ורץ לפרסם בעיתונות את סיפור חייו, מאז הוא מתהולל וצלמי הפפרצי מצלמים אותו במצבים מביכים. תדמיתו השלילית  והביטחון  העצמי הנמוך, משפיעים על התורמים בעבודתו שנעלמים ואולי יביאו לפיטוריו. הוא פונה נואשות לחבריו בבקשת עזרה.

אוליבר הוא פרקליט רציני קשוח ומצליח, לבוש בחליפות, בדיוק ההפך הגמור מלוק הברדקיסט. אוליבר חי בדירה מפונפנת וכולו טוב טעם, צמחוני, אידיאליסט, אנין טעם שכזה.  בריג'יט חברה משותפת של השניים מציעה שיפגשו, למרות שבעבר כבר יצאו לדייט שהיה כושל בצורה מחפירה. לכל אחד אינטרס שונה ושניהם נואשים, אך המשותף להם הוא שהם צריכים להציג קשר זוגי יציב "למראית עין". לוק צריך להראות ייצוגי לכבוד הנשף השנתי שהוא מארגן לטובת התורמים לארגון ואילו אוליבר זקוק לבן זוג בחגיגת יום הנישואים ה40 של הוריו.

אוליבר ולוק הופכים לבני זוג מזויפים ומנסים להכיר האחד את השני על מנת שהזיוף יהיה מושלם. אוליבר נחרד מדירתו של לוק ובמקביל לוק מנסה למצוא נקודות חיבור לאורח חייו של הפרקליט קר המזג שנמצא כל הזמן בשליטה עצמית. אוליבר ולוק חושפים כל אחד בדרכו את הכאבים האישיים, התסביכים ובעיקר הקשיים איתם הם מתמודדים. מפגש עם ההורים מביא כל אחד מהם למקומות שלילים והם נדרשים לתמוך האחד בשני. לשמור על קשר ובמיוחד זוגיות דורש מאמץ וסובלנות. הם מגלים ביחד וכל אחד לחוד שלא הכל הוגן בחיים, הומופוביות יש בכל מקום. לכל אחד יש חרדות, בעיות התנהגות או באג באישיות, לחיות באושר זאת החלטה שדורשת עבודה קשה. יש הרבה אנשים בודדים שמחפשים נואשות טיפת אושר ואהבה.

הספר מלווה בשלל דמויות משניות כובשות המצטרפות לסיפור וכל אחד ואחת מעירים / מאירים זווית מיוחדת ועוזרים ללוק להגיע ליעד או שאולי לא? האם הזיוף יצליח? האם ישמרו על החבילה? אולי לוק ואוליבר לא כל כך שונים? האם מגיע להם להיות מאושרים?

כל הכבוד לזיו כהן מסלע ספרים על פרסום הספר המקורי הזה. נשארתי עם טעם של עוד ושמעתי שספרים נוספים של אלכסיס הול יתורגמו ויצאו אור בעתיד.

אני ממש ממליצה לכם לקרוא, לא הפסקתי לצחוק משלל סיטואציות אבסורדיות וראליסטיות כאחד. מקווה שיפיקו סרט בעקבות הספר.

לרכישת הספר דרך אתר עברית לחצו כאן 

 

 

 

יעל גילת נוי

יעל גילת נוי, קוראת כמו אוויר לנשימה. מטיילת בעולם מעל דפי הספרים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן