Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
במרחק נגיעה
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 245
איך אפשר לאהוב מישהו שנגיעה בו עלולה לסכן את חייך? סטלה חולה במחלת ריאות קטלנית. רוב חייה עוברים עליה בבית החולים ועתה היא מועמדת להשתלת ריאות. במחלקה היא פוגשת את וויל שחולה אף הוא באותה מחלה וזוכה לטיפול במסגרת ניסוי יוקרתי. שני הצעירים שונים מאוד באופיים: סטלה מאורגנת ומקפידה לשלוט גם בטיפול במחלתה; לוויל לא אכפת, הוא מפר את הכללים, מחכה שעוד מעט יהיה בן שמונה־עשרה ויוכל לעזוב את בית החולים ולטייל בעולם. ההיכרות הראשונית, המלֻוָה בעימותים על רקע האופי השונה, מתפתחת לאהבה. אך אהבה וקוץ בה: וויל וסטלה חייבים לשמור ביניהם מרחק של שישה צעדים שמא יידבקו זה מזה בזיהום שיסכן את חייהם. איך אוהבים כשאי־אפשר אפילו לנסוע יחד במעלית? ומה יקרה אם יגנבו רק צעד אחד? 'במרחק נשימה' הוא סיפור אהבה סוחף, מריר־מתוק שתורגם בעשרים ושש מדינות. הספר והסרט כבשו לבבות ברחבי העולם. לאוהבי 'אשמת הכוכבים'.

אני רוצה להעביר את כל הזמן שנשאר לי בשחיה נגד הזרם.

סטלה היא נערה צעירה שנולדה עם מחלת הסיסטיק פיברוזיס.
סטלה משתדלת לחיות את חייה במלואם על אף המחלה והיא מבלה עם חברותיה ועושה כמיטב יכולתה למצוא את רגעי האושר הקטנים בתוך הקשיים שגורמת לה המחלה.
סטלה מנהלת ערוץ יוטיוב בו היא מעלה סרטונים שמגבירים את המודעות למחלה ומעוררת השראה כלפי אנשים רבים.
סטלה מועמדת להשתלת ריאות וכרגע תפקודי הריאה שלה עומדים על 35 אחוזים ואם לא תימצא לה ריאה מתאימה בקרוב לא בטוח שהיא תשרוד לאורך זמן.
בזמן שכל חבריה נוסעים לחופשה בקאבו סן לוקאס, סטלה נאלצת להעביר את זמנה בבית החולים כשהיא סובלת מחום ודלקת גרון.
בבית החולים היא פוגשת את וויל, בחור בן 18 ציני וחצוף אבל חמוד, שנדבק בחיידק שפוגע לו בריאות והוא עובר בבית החולים תהליך נסיוני שאולי יוכל להציל את חייו.

וויל וסטלה לא יכולים להיות במגע כדי לא להידבק בחיידקים שעלולים להחמיר את מצבם והם חייבים לשמור מרחק של שישה צעדים זה מזה.
בעוד שסטלה משתדלת לשמור על אופטימיות והיא נלחמת על חייה ומלאת יצירתיות, וויל מבין שכנראה חייו עומדים להגיע לקיצם בקרוב ואין לו רצון וחשק להמשיך לחיות במצב הנוכחי כשהוא בקושי יכול לנשום.
סטלה מעודדת את וויל ומספרת לו על האפליקציה למחלות כרוניות שבנתה ו-וויל מתרשם מהבחורה מלאת האמיבציה שלמרות מחלתה היא מלאת שמחת חיים ורצון לשנות דברים.
וויל מתמרד ורוצה להפסיק את הטיפול אבל הקשר שהולך ומתהווה עם סטלה גורם לו לשנות את דעתו ופתאום החיים האפרוריים שלו מקבלים גוון צבעוני ואופטימי יותר.

מה יעלה בגורלם של וויל וסטלה, יחד ולחוד?

העלילה מחולקת לפרקים שבכל פרק כתובה נקודת מבטה של סטלה או נקודת מבטו של וויל.
לפני מספר שנים הכרתי בחורה אמיצה שנולדה עם מחלת הסיסטיק פיברוזיס ופעם היא אמרה דבר שגרם לי לצמרמורת: אנשים לא מעריכים מה זה לקום בבוקר, לצחצח שיניים, לנשום נשימה עמוקה
ולחיות חיים נורמליים. המחלה הזאת אכן איומה וכולי תקווה שיום אחד ימצא לה מרפא.
"במרחק נשימה" זהו ספר נעורים על מוות ורצון חזק לחיות, אהבתם של סטלה וויל הזכירה לי את הסרט: "הכל הכל" של ניקולא יון.
סטלה היתה אמיצה ולוחמת שלא ויתרה על שום דבר ורצתה להמשיך ולחיות עד כלות…הספר מרגש והותיר אותי כמעט ללא נשימה – מומלץ.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן