Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
במחשבה שנייה
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 448
איינסלי אולירי מוכנה ומזומנה להתחתן, היא אפילו מצאה את טבעת האירוסין שהחבר שלה החביא. אלא שאז מצפה לה הפתעה איומה - בן הזוג שלה מפרסם בלוג פרידה ממנה... שנעשה ויראלי, כמובן. הרוסה ומושפלת היא פונה לאחותה-למחצה הגדולה, קייט, המתמודדת עם אובדן משלה. קייט תמיד היתה האחות המיושבת והבטוחה בעצמה, אבל מעמדה ככלה טרייה – ואלמנה – בטווח של ארבעה חודשים בלבד, הוא יותר מדי בשבילה. האחיות מעולם לא היו קרובות, אבל קייט מתחילה להיפתח בפני איינסלי, במיוחד לאחר שנודע לה שבעלה המנוח הסתיר ממנה סוד. למרות הדינמיקה העכורה של משפחת-פרק-ב' שתמיד הפרידה ביניהן, הכאבים של איינסלי וקייט מחברים ביניהן בקיץ שבו הן לומדות להשלים עם הפגמים הבלתי נמנעים המאפיינים מערכות יחסים ומשפחה – ועם האפשרות לשוב ולמצוא אהבה. קריסטן היגינס פירסמה עד היום שנים עשר רבי-מכר בינלאומיים, כיכבה ברשימת רבי המכר של "ניו יורק טיימס", והיא עטורת פרסים ותשבוחות. זכתה פעמיים בפרס RITA של האיגוד האמריקאי לסופרי הרומן הרומנטי. נשואה ואם לשני ילדים.

איינסלי וקייט הן אחיות חורגות, לא בקשר כל כך טוב אחת עם השנייה, ואם הייתם מדברים איתן, הייתם מגלים שכל אחת מקנאה בשנייה. אבל אז קורים שני דברים. נתן, בעלה של קייט מזה 4 חודשים, מת בפתאומיות. ואריק, החבר של איינסלי מזה 11 שנים, זורק אותה בפתאומיות ברשומת בלוג, בדיוק כשהיא חשבה שהוא הולך להציע לה נישואים. למרות שעומדים כמה משקעים בין השתיים, הצער מחבר ביניהן, ובזכות הביחד שלהן, הן מצליחות לאחות את הקרעים.

בתקופה האחרונה קראתי המון ספרים טעונים, ספרי דרמה או ספרי התמודדות והרגשתי שקצת שבעתי מהם. כשראיתי את במחשבה שנייה, הכריכה הסגולה עם הפרחים הורודים גרמה לי לחשוב שזה שזה יהיה מין ספר צ'יק ליסט כזה, מסתבר שטעיתי ושיש משהו באימרה שלא שופטים ספר על פי הכריכה. אבל זה שהספר לא היה כמו שחשבתי, לאו דווקא אומר שזה היה דבר רע. מסתבר שהכריכה ששבתה אותי, עשתה בדיוק את העבודה, אמנם היו חלקים בספר שהיו טעונים ורגישים, לפעמים קצת אכולים באשמה, אבל היו בספר גם כל כך הרבה רגעים אופטימיים ומרגשים שפשוט עשו לי טוב על הלב. הכתיבה הייתה כל כך יפה וסוחפת שלא רציתי לעזוב את הספרים, ושכל העמודים שלו פשוט רצו לי במהירות, שהצטערתי כל כך שהספר נגמר.

הדמויות בספר, יכולות במבט ראשון להראות קצת שטחיות, אבל ככל שמתקדמים בעלילה מגלים את ההתפתחות של הדמות והעומק שלה. הספר לא רק מדבר על אובדן, הוא גם מביא הצצה למה שעדשת המצלמה יכולה לראות, הוא מראה שמבט חיצוני על מישהו לא אומר שום דבר על הפנימיות שלו. הוא מביא איזו הסתכלות על פרק ב', אצל צעירים ואצל מבוגרים, והוא מראה שאהבה והכרה חשובים לא משנה מה.

קריסטן היגינס כתבה כבר מספר רבי מכר, ואחרי שיטוט קטן במרשתת ראיתי שזהו הרומן הראשון שלה שמתורגם לעברית, אבל אני יודעת שאני אשמח לראות עוד רומנים שלה מתורגמים לעברית. הספר מתאים לאוהבי הרומנטיקה, אבל לכאלו שלא מפחדים מספרים שהם קצת יותר 'כבדים', כן אפשר לקרוא לו ספר טיסה או צ'יק ליסט, אבל שזה לא יוריד לכם ממנו, זה ספר פשוט קסום ומרגש שיודע לדעת שנקודות של כולנו.

שורה תחתונה: קנו את הספר ולכו להתאהב!

 

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן