Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
במחשבה שנייה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 445
איינסלי אולירי מוכנה ומזומנה להתחתן, היא אפילו מצאה את טבעת האירוסין שהחבר שלה החביא. אלא שאז מצפה לה הפתעה איומה - בן הזוג שלה מפרסם בלוג פרידה ממנה... שנעשה ויראלי, כמובן. הרוסה ומושפלת היא פונה לאחותה-למחצה הגדולה, קייט, המתמודדת עם אובדן משלה. קייט תמיד היתה האחות המיושבת והבטוחה בעצמה, אבל מעמדה ככלה טרייה – ואלמנה – בטווח של ארבעה חודשים בלבד, הוא יותר מדי בשבילה. האחיות מעולם לא היו קרובות, אבל קייט מתחילה להיפתח בפני איינסלי, במיוחד לאחר שנודע לה שבעלה המנוח הסתיר ממנה סוד. למרות הדינמיקה העכורה של משפחת-פרק-ב' שתמיד הפרידה ביניהן, הכאבים של איינסלי וקייט מחברים ביניהן בקיץ שבו הן לומדות להשלים עם הפגמים הבלתי נמנעים המאפיינים מערכות יחסים ומשפחה – ועם האפשרות לשוב ולמצוא אהבה. קריסטן היגינס פירסמה עד היום שנים עשר רבי-מכר בינלאומיים, כיכבה ברשימת רבי המכר של "ניו יורק טיימס", והיא עטורת פרסים ותשבוחות. זכתה פעמיים בפרס RITA של האיגוד האמריקאי לסופרי הרומן הרומנטי. נשואה ואם לשני ילדים.

"במחשבה שנייה" הוא רומן העוקב אחר קורותיהן של 2 אחיות למחצה שהאובדן מקרב ביניהן.

קייט היא צלמת מוכשרת ורצינית בת 39 שזה עתה התאלמנה מנתן בעלה לו הייתה נשואה פחות משנה. היא גרה בבית המעוצב והגדול שלו לגמרי לבדה ומנסה להתמודד עם האובדן, עם הרצון וחוסר ההצלחה להביא ילד, עם הבדידות, עם משפחתו של בעלה ובכלל עם המשך החיים.

איינסלי אחותה למחצה היא צעירה חיננית וחייכנית שעובדת כעורכת במגזין לייף סטייל. היא בטוחה שהחבר שלה מזה 11 שנה אריק יציע לה נישואים, בעיקר אחרי שטיפלה בו כשחלה בסרטן. אולם מותו של נתן משפיע גם על הזוגיות שלה. המוות גורם לאריק לעבור מעין משבר אמצע החיים ובמקום להתחתן איתה הוא זורק אותה ואף מפרט את סיבותיו בבלוג אכזרי וחסר רחמים. כך גם איינסלי צריכה לחשב מסלול מחדש והיא עוברת לגור עם קייט.

שתי האחיות, החולקות אב משותף, מעולם לא היו קרובות פיזית ונפשית, אך האובדן, הבדידות והעצב מחברים ביניהן ועוזרים להן לגדול, להתפתח ולהתגבר כל אחת על בעיותיה.

דעתי על הספר

"במחשבה שנייה" הוא ספר מקסים שנהניתי ממנו מאוד. שני קווי העלילה היו מקוריים בעיניי והתקדמו יפה, אם כי קצת היו צפויים. אהבתי את קייט ואיינסלי אבל התקשיתי להזדהות עם מערכת היחסים שלהן, אולי בגלל שהקשר שלי עם אחותי תמיד היה מעולה ותמיד היינו קרובות זו לזו. אהבתי להיחשף לדרך שלהן להתקרב ולאט לאט לגלות זו את זו ולהיעזר זו בזו.

אהבתי ששתיהן דמויות עגולות שצומחות ומתפתחות. כמו כן, נכון שכל אחת מהן רוצה זוגיות אבל זו לא שאיפתן היחידה וכל מטרתן בחיים. הן עצמאיות ויודעות להסתדר לבד. בהתחלה חשבתי שהן יהיו כמו אלינור ומריאן מ"על תבונה ורגישות" אבל מהר מאוד התבדיתי וטוב שכך. הן מעולות כפי שהן ולא צריכות להוות מחווה לאף דמות ספרותית אחרת.

כמו כן, ראויים לציון גם הדמויות הגבריות בספר שהן לא פלקטיות למרות היותן משניות. יש להם סיפור חיים מעניין ומיוחד משל עצמם.

אל תתנו לכריכה הרומנטית עם הפרחים ושמלת הטוטו הסגולה להטעות אתכם, זהו ספר עמוק ומעניין ולא ספר בנות שטחי.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן