Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
במחשבה שנייה
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 445
איינסלי אולירי מוכנה ומזומנה להתחתן, היא אפילו מצאה את טבעת האירוסין שהחבר שלה החביא. אלא שאז מצפה לה הפתעה איומה - בן הזוג שלה מפרסם בלוג פרידה ממנה... שנעשה ויראלי, כמובן. הרוסה ומושפלת היא פונה לאחותה-למחצה הגדולה, קייט, המתמודדת עם אובדן משלה. קייט תמיד היתה האחות המיושבת והבטוחה בעצמה, אבל מעמדה ככלה טרייה – ואלמנה – בטווח של ארבעה חודשים בלבד, הוא יותר מדי בשבילה. האחיות מעולם לא היו קרובות, אבל קייט מתחילה להיפתח בפני איינסלי, במיוחד לאחר שנודע לה שבעלה המנוח הסתיר ממנה סוד. למרות הדינמיקה העכורה של משפחת-פרק-ב' שתמיד הפרידה ביניהן, הכאבים של איינסלי וקייט מחברים ביניהן בקיץ שבו הן לומדות להשלים עם הפגמים הבלתי נמנעים המאפיינים מערכות יחסים ומשפחה – ועם האפשרות לשוב ולמצוא אהבה. קריסטן היגינס פירסמה עד היום שנים עשר רבי-מכר בינלאומיים, כיכבה ברשימת רבי המכר של "ניו יורק טיימס", והיא עטורת פרסים ותשבוחות. זכתה פעמיים בפרס RITA של האיגוד האמריקאי לסופרי הרומן הרומנטי. נשואה ואם לשני ילדים.

לפעמים חיוך הוא המעשה הכי אמיץ בעולם.

שום דבר לא הכין את קייט קוברן למה שעומד לקרות באותו ערב של השישי לאפריל כשהיא התעוררה בבוקר לצידו של בעלה הטרי, נתן.
קייט היא צלמת בת 39 שנשואה לנתן האדריכל מזה ארבעה חודשים, נתן וקייט הכירו רק תשעה חודשים לפני כן אבל הם היו מאוהבים ומאושרים והבטיחו לאהוב זה את זו לנצח.
קייט מרגישה שהיא בת מזל שיש לה את נתן ומלבד העובדה שהם לא מצליחים להיכנס להיריון, הכל מושלם מבחינתה.
קייט עוזבת את דירתה בברוקלין לאחר שהיא נישאת לנתן ועוברת להתגורר איתו בביתו המשופץ והיוקרתי שנמצא בפרברי ניו יורק.
באותו ערב גורלי, קייט ונתן מוזמנים למסיבה בביתו של אריק, החבר של איינסלי, אחותה החורגת של קייט.
פיל, אבא של קייט עזב את אמה קנדי כאשר קייט הייתה בת שבע ונישא לאישה צעירה ויפה שילדה לו בת בשם איינסלי.
כאשר איינסלי הייתה בת שלוש, אמה נהרגה בתאונה ופיל חזר לחיות עם קנדי וכך קנדי נאלצה לגדל את בתו של המאהבת של בעלה והיא מעולם לא הפסיקה להתמרמר על כך.
קייט תמיד חשבה שאיינסלי היא הבת המועדפת על אביה, זאת שהכל בא לה בקלות, הנאיבית, ששואפת לרצות את כולם והיא גם לא סבלה את אריק והרגישה שהוא מנצל את טוב לבה של איינסלי.

אריק ואיינסלי הכירו באוניברסיטה והם יצאו יחד במשך 11 שנה. איינסלי עבדה בתור עורכת כתבות במגזין ואריק שהחלים לאחרונה ממחלת הסרטן ניהל בלוג כושל באותו מגזין ותיאר את מה שעובר עליו.
באותו ערב, אריק החליט לחגוג את חזרתו לחיים וגם חשב להציע נישואין לאיינסלי אבל ברגע שהוא עמד לעשות זאת, נתן פתאום נפל, נחבט בראשו ומת במקום.
וכך ברגע אחד קייט המאושרת מוצאת את עצמה אלמנה טרייה ואבודה ואיינסלי שחיכתה 11 שנה להצעת הנישואין המיוחלת מוצאת את עצמה עדיין רווקה.
אריק לוקח את מותו של נתן צעד אחד קדימה ומרגיש שזה סוג של סימן שהוא צריך לעשות שינוי בחיים שלו והדבר הראשון שהוא עושה זה לזרוק את איינסלי מחייו ומהדירה שלו וגם מגדיל לעשות כשהוא מספר בבלוג שלו על הפרידה ממנה וגורם לרעש מטורף סביב הסיפור.
איינסלי הפגועה עוברת להתגורר עם קייט וכך שתי האחיות השבורות מתאחדות ברגעי השפל הכי גדולים שלהן ועושות הכל כדי להרים אחת את השנייה ולהחזיר לעצמן את שמחת החיים.

הפרקים נעים בין חייה של קייט לחייה של איינסלי.
קייט ואיינסלי בטוחות שהן כל כך שונות זו מזו אבל אני דווקא מצאתי הרבה דמיון בין שתיהן, כל אחת מהן הייתה במצב של הדחקה, איינסלי לא הסכימה להשלים עם העובדה שאריק הוא אגואיסט, מרוכז בעצמו ולא מתאים לה וקייט לא הסכימה להשלים עם העובדה שנתן לא ישוב יותר והיא חייבת להמשיך הלאה עם החיים שלה.
אהבתי מאד את דמותה של איינסלי היה בה משהו משוחרר, טוב לב, היא הייתה סיעודית בנשמה שלה ותמיד הייתה מוכנה לעזור לאחרים ולשמח אותם, היא גם הייתה יעילה, מעשית, חכמה וידעה לקרוא אנשים
או כמו שהגדיר אותה הבוס שלה לשעבר: "היא ישבה עם האצבע על הדופק של האנושות".
אהבתי את הדינמיקה בין האחיות, ואת ההתבגרות שלהן במהלך העלילה והשינויים ששתיהן עברו בתוך כל המסע הלא צפוי שנחת עליהן.
"במחשבה שנייה" זהו ספר מקסים, מרגש, על אחיות, אהבות ומה שביניהם, זה מסוג הספרים שצוחקים ובוכים בהם באותה נשימה – מומלץ בחום לקריאה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. דנה

    ספר מרגש מאוד. התרגום מעולה

    1. חגית בן-חור

      מסכימה לגמרי!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן