Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
בלתי שבירים
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 359
יום ההולדת הארבעים ושתיים שלה יוצאת סופי בלום לחגוג עם בעלה המסור גייב וחבריהם הקרובים. ארוחת הערב מוגשת בלוויית רכילות משעשעת: אתר הדייטינג לאנשים נשואים, "אשלי מדיסון", נפרץ, ורשימת הבוגדים נחשפה. אלא שאז מתברר כי בעלה "המושלם" של סופי מככב ברשימה. סופי, מושפלת ואבודה, בורחת לפריז כדי לפגוש את בתה בת העשרה שלומדת שם. אחרי ביקור קצר בפריז היא נוסעת למושבת האמנים בסן-פול-דה-ואנס, ושם מגלה את עצמה מחדש בכנות מכאיבה ובהומור – הן את חושניותה והן את שאיפותיה כפסלת. סופי בלום משילה מעליה את עברה ונעה במסלול מכשולים לא מוכר, נחושה לשוב ולפרוח. היא מניחה לאני האמיתי שלה לצמוח בתוך הנוף הציורי של פרובנס, לקראת שינוי יסודי בחייה. האם יום ההולדת הכי גרוע שלה יהפוך למתנה לכל החיים? ליסה בר היא מחברת הרומן זוכה הפרסים "צבעים נמלטים", עבדה כעורכת ב"ג'רוזלם פוסט", ערכה את כתב העת "מומנט" שייסד אלי ויזל, ובעלת בלוג ההורות הפופולרי "גרילה וורפייר". "בלתי שבירים הוא רומן משובח על שברון לב, תשוקה ושיקום החיים. כוחו של הרומן ברגשות של סופי בלום העולים בעוצמה רבה מבין דפי הספר." - בוקליסט

 

סופי יצאה לחגוג 42 שנים להיווסדה. היא התלבשה יפה לכבוד המאורע, בעלה ההורס פילרטט איתה לפני שיצאו, היא הרגישה טוב! הם הזמינו מקום למסעדה החדשה שנפתחה, שם הם פגשו את שני הזוגות הנוספים, כולם יחד הרבה שנים עוד מימי התיכון.

הם התחילו במנות הראשונות וכמובן בשתיה החריפה. אחד מהחברים אפילו לא חיכה שיהיו מספיק שיכורים ועבר "לקטע האומנותי". הוא סיפר להם על אתר הדייטינג לאנשים נשואים שנפרץ על ידי האקרים כך שכל שמות הבוגדים גלויים לעיני כל. היתה לו רשימה של כל הבוגדים בעיירה שבה הם גרו, רכילות לוהטת.
הערב התחמם, כולם היו סקרנים, רק גייב בעלה של סופי הלך לשירותים, החליף צבעים וביקש לחזור הביתה.
החבר שהקריא את השמות לאוזני כל פתאום נעצר וסרב להמשיך. סופי חיברה את הנקודות והבינה. גייב בגד בה! אחרי כל כך הרבה שנים יחד שהיתה נאמנה לו, שאהבה אותו, היא הבינה שהיחסים שלהם לא היו דו סיטריים. כמה שזה היה כואב…

לבסוף היא חזרה הביתה, להתעמת עם גייב. היא אוזרת כוח ומבקשת לדעת מתי זה התחיל ועם מי הוא בגד בה. עם כל הקושי לעכל את האמת, היא רצתה לדעת אותה. ממש באמצע השיחה, ביתם אווה בת ה 19 מתקשרת בוכה מפריז ומספרת שהחבר שלה בגד בה. סופי, בלי לחשוב פעמיים עונה לה שהיא בדרך אליה ומזמינה כרטיס באותו הרגע. סופי מבקשת מחברתה הטובה שתאסוף אותה ועל הדרך מגלה אמת מרה נוספת. אין על מי לסמוך, אין לה מי שיתמוך בה.

סופי מגיעה לפריז ועוזרת לביתה להתאושש מהפגיעה הקשה. היא מכילה ותומכת בביתה מבלי לספר לה על אביה בשלב ראשון ורק לאחר מכן היא משתפכת בפניה. לאחר שביתה חוזרת לעמוד על רגליה , סופי מגלה שגייב בדרך לפריז, הוא רוצה להפגש עם ביתו ולומר לה עד כמה הוא מצטער.
סופי לא יכולה לשאת את המחשבה על פגישה איתו ויוצאת לחופשה בפרובנס היפה.
היא איבדה את ביתה, את בעלה, את חברותיה, את כל מה שהכירה ונתן לה בטחון.
היא רוצה להשאיר את הכל מאחור, להחלים ולהתחזק והיא יודעת שזה תהליך שהיא תצטרך לעבור עם עצמה.

היא מתנתקת כמעט מכולם, מתבודדת ומגלה את עצמה מחדש. הזדמנות משום מקום שצצה מחזירה אותה לעיסוק ישן ואהוב שמחזיר אותה לחיים.

ספר קליל, כתוב בקריצה, שובב וזורם שנקרא בשלוק. נהנתי לקרוא על התהליך שעברה סופי עם עצמה ועל הדרך שבחרה להתמודד עם הטראומה שחוותה כשעולמה התמוטט עליה. אם הסופרת היתה מוסיפה קטעים מהעבר של הגיבורה, אני חושבת שזה היה מעבה את הדמות שלה ומשלים את הסיפור. זה היה מוסיף לחיבור של הקורא אל הדמות המרכזית ומוסיף לחווית הקריאה.
בכל אופן, נהנתי מהסיפור ובעיקר מהמסע שעברה סופי. לא פשוט ואפילו כואב מאוד לגלות שהאנשים הכי קרובים אליך מעלו באמונך. אין לי מושג איך אני הייתי מצליחה להתמודד עם האמת המרה במקומה של סופי.
אהבתי את העובדה שכדי להתרומם ולהתמודד עם כל מה שקרה היא חזרה למקורות, התגברה על שדים ועשתה את מה שהיא הכי אוהבת.
הרבה אנשים שחווים טראומה, בדומה לסופי, צריכים זמן משלהם בנפרד כדי להתאושש. היא ידעה לקחת את הזמן הזה לעצמה, להתחזק ולהתמודד עם מה שנראה בלתי אפשרי.
היו קטעים באמצע הספר שפחות סחבו לי, אבל העלילה התרוממה מחדש ואני חזרתי להנות מהספר.
נהנתי מהכתיבה הפראשית והזורמת של ליסה בר והדפים התהפכו מאליהם.
קראתי ואהבתי את צבעים נמלטים ואני מקווה שיתרגמו ספרים נוספים של הסופרת הנהדרת הזאת.
קריאה מהנה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן