Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
בלתי שבירים
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 359
ביום ההולדת הארבעים ושתיים שלה יוצאת סופי בלום לחגוג עם בעלה המסור גייב וחבריהם הקרובים. ארוחת הערב מוגשת בלוויית רכילות משעשעת: אתר הדייטינג לאנשים נשואים, "אשלי מדיסון", נפרץ, ורשימת הבוגדים נחשפה. אלא שאז מתברר כי בעלה "המושלם" של סופי מככב ברשימה. סופי, מושפלת ואבודה, בורחת לפריז כדי לפגוש את בתה בת העשרה שלומדת שם. אחרי ביקור קצר בפריז היא נוסעת למושבת האמנים בסן-פול-דה-ואנס, ושם מגלה את עצמה מחדש בכנות מכאיבה ובהומור – הן את חושניותה והן את שאיפותיה כפסלת. סופי בלום משילה מעליה את עברה ונעה במסלול מכשולים לא מוכר, נחושה לשוב ולפרוח. היא מניחה לאני האמיתי שלה לצמוח בתוך הנוף הציורי של פרובנס, לקראת שינוי יסודי בחייה. האם יום ההולדת הכי גרוע שלה יהפוך למתנה לכל החיים? ליסה בר היא מחברת הרומן זוכה הפרסים "צבעים נמלטים", עבדה כעורכת ב"ג'רוזלם פוסט", ערכה את כתב העת "מומנט" שייסד אלי ויזל, ובעלת בלוג ההורות הפופולרי "גרילה וורפייר". "בלתי שבירים הוא רומן משובח על שברון לב, תשוקה ושיקום החיים. כוחו של הרומן ברגשות של סופי בלום העולים בעוצמה רבה מבין דפי הספר." - בוקליסט

בלתי שבירים

את הערב הזה סופי לא תשכח. ערב גורלי בחייה. היא עמדה לחגוג יום הולדת 42 יחד עם בעלה גייב, אותו הכירה עוד מהקולג' עם חברותיה הנאמנות סמנתה ולורן ובעליהן. כולם לבשו את מיטב מחלצותיהם , שתו לשוכרה, הזמינו מטעמים אך אף אחד לא הכין אותם לתוכנית האומנותית שהכין להם אריק. הוא חשף בפניהם אתר של דייטים שנפרץ ע"י האקרים ובו כל שמות הבוגדים בעיירה בה הם גרים. כולם היו להוטים לשמוע את הרכילות העכשווית. לא גייב . הוא הלך לשירותים, ביקש מסופי לחזור הביתה. למורת רוחו של גייב, החל אריק לקורא את השמות ואז….השתתק. סופי ניסתה לשדלו להמשיך.. הוא עצר ובשנייה היא הבינה. גייב בגד בה יותר מארבעים פעמים במהלך נישואיהם.

עוד היא בוכה את נשמתה וכואבת את כאב החיים שנגדעו , היא מקבלת שיחת טלפון מבתם היחידה אווה בת ה- 19 אשר נמצאת בפריז כי חברה בגד בה. כאבה היה גדול מנשוא כאשר היא מבינה כי אחת הבגידות של גייב היתה מצד חברה הקרובה לורן וכי סמנתה ידעה על כך ולא ספרה לה.

ללא מחשבה מיותרת היא הזמינה כרטיס הלוך לפריז ביודעין כי משאירה את עברה מאחור. מהר מאד היא מודעת לסיפורה של בתה אשר מנהלת רומן עם המרצה של לאומנות אוליבייה. בתה חוששת כי נכנסה להריון ממנו וכשהבינו כי לא היה כל הריון, מבקשת ממנו סופי לעזוב את בתה לנפשה. היא מספרת לבתה על בגידתו של אביה בה. ומחליטה לצאת למסע אישי שבו היא שמה את עצמה כמספר אחד ולא מוותרת על אף הזדמנות לחיות את החיים. כבר ביום למחרת מתייצבת במספרה, משנה את תסרוקתה , מוסיפה גוונים ומחליטה לחזור לעיסוקה האהוב שנגדע- פיסול.

היה זה דווקא אוליבייה שזרע את הזרעים לחזרתה לפיסול . לצד חזרתה לאהבתה זו, היא חווה חוויות שמרגשות אותה פיזית. חוויות שלא התנסתה בהן בחייה השגרתיים. היא מכינה רשימה של יסודות חדשים בחייה. האם תצליח להגשים את כולם? ומה היתה אותה הזדמנות שחוותה דרך המאהב של בתה? הספר נוגע בעולם האומנותי של הפיסול, בפסלים ובאומנים הדגולים, ביד שמתכננת וביד שמבצעת.

ובנימה אישית- ספר קליל, כתיבתו זורמת. עלילה עם תנועה  השמה את האדם ושאיפותיו במרכז. היכולת של אדם להתמודד עם משסרים יכולה להוריד אותו מחד, לטמיון או להעלותו מעלה במציאת כוחותיו הפנימיים להתמודדות עם משברים בחייו. האם תצליח לסלוח לעברה? האם תצליח להניח לעבר ולבנות עתיד שונה? מומלץ.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן