Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
בלתי שבירים
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 359
יום ההולדת הארבעים ושתיים שלה יוצאת סופי בלום לחגוג עם בעלה המסור גייב וחבריהם הקרובים. ארוחת הערב מוגשת בלוויית רכילות משעשעת: אתר הדייטינג לאנשים נשואים, "אשלי מדיסון", נפרץ, ורשימת הבוגדים נחשפה. אלא שאז מתברר כי בעלה "המושלם" של סופי מככב ברשימה. סופי, מושפלת ואבודה, בורחת לפריז כדי לפגוש את בתה בת העשרה שלומדת שם. אחרי ביקור קצר בפריז היא נוסעת למושבת האמנים בסן-פול-דה-ואנס, ושם מגלה את עצמה מחדש בכנות מכאיבה ובהומור – הן את חושניותה והן את שאיפותיה כפסלת. סופי בלום משילה מעליה את עברה ונעה במסלול מכשולים לא מוכר, נחושה לשוב ולפרוח. היא מניחה לאני האמיתי שלה לצמוח בתוך הנוף הציורי של פרובנס, לקראת שינוי יסודי בחייה. האם יום ההולדת הכי גרוע שלה יהפוך למתנה לכל החיים? ליסה בר היא מחברת הרומן זוכה הפרסים "צבעים נמלטים", עבדה כעורכת ב"ג'רוזלם פוסט", ערכה את כתב העת "מומנט" שייסד אלי ויזל, ובעלת בלוג ההורות הפופולרי "גרילה וורפייר". "בלתי שבירים הוא רומן משובח על שברון לב, תשוקה ושיקום החיים. כוחו של הרומן ברגשות של סופי בלום העולים בעוצמה רבה מבין דפי הספר." - בוקליסט

ביום הולדתה ה-42 סופי בלום חושבת שהיא נמצאת במקום טוב בחיים: יש לה בעל ונישואים מאושרים, הבת שלה לומדת בפריז, יש לה חברות טובות ותומכות והיא הצליחה להתגבר על קשיים רציניים (דיכאון לאחר לידה וויתור על החלום הגדול להיות פסלת). לרגע אחד היא לא האמינה שהחיים יצחקו עליה ושדווקא ביום הולדתה היא תגלה כי בעלה האהוב הוא בוגד סדרתי שניהל מתחת לאפה סטוצים ופרשיות אוהבים במהלך רוב שנות נישואיהם. היא גם לא האמינה שהחברות שלה לא כל כך נאמנות כמו שהיא חשבה ושהבת שלה לא כל כך תמימה כפי שהיא קיוותה שהיא.

בהחלטה ספונטנית – לאחר שיחה לא ארוכה במיוחד עם בעלה – היא מחליטה לנסוע לפריז לבת שלה ולעזור לה להתמודד עם בעיה משל עצמה. היא אורזת מתוך ידיעה שאין בכוונתה לשוב לבית ולחיים שלה כפי שהכירה עד כה. בצרפת היא תצא למסע לגילוי עצמי – מי זו סופי? מה היא אוהבת? מה היא רוצה? עם מי היא רוצה להיות? מעכשיו היא נמצאת בראש סדר העדיפויות שלה ולא הסובבים אותה. היא תגלה את עצמה ואת המיניות שלה, תחווה חוויות חדשות ותגשים את חלומה הגדול – לחזור לפסל.

בדרך היא תפגוש אנשים מוזרים, אוונגרדיים והזויים שחלקם יהפכו לחברים טובים ולמורי דרך.

דעתי על הספר:

הכתיבה של ליסה בר טובה מאוד. ניכר כי היא מבינה גדולה באמנות ואף אוהבת לכתוב עליה. למדתי המון מהספר על פיסול ונהניתי מהסיפורים המצורפים על פסלים ואמנים מוכרים. יכולת התיאור המופלאה של בר עשתה לי חשק לנסוע לכפר בצרפת ולהישאב לחיי הפשטות והרוגע.

גם דמותה הראשית של סופי טובה. היא אישה חזקה שמחליטה להתוות את הדרך שלה בתנאים שלה. היא כמו עוף החול, קמה לתחייה מחדש מן האפר בגרסה טובה ומשופרת יותר. אהבתי שאחד התנאים שלה להמשך הוא לא לפגוע באחרים. שהיא לא שוכחת את אלו שנפגעים מהבגידה (בן/בת הזוג והילדים) ושהיא לא עושה לאחרים מה שעשו לה על אף הפיתויים הרבים. למרות זאת היה לי קשה להתחבר אליה. היא לא נראתה לי מספיק זועמת והרגיש לי לא מציאותי לברוח ככה מהחיים שלך במקום להישאר ולהתמודד. כמו כן, לקראת אמצע העלילה היה עומס רב בהתרחשויות שאת חלקן לדעתי ניתן היה לקצץ.

בר משרטטת בספרה תמונה מלאה של הבגידה ולא תיאור שטחי וחד מימדי. היא מתארת בהרחבה את הנבגדת אבל גם את הצד של הבוגד ולא מנסה לתרץ את הבגידה ולהעביר אותה הלאה. הבגידה משפיעה על סופי עמוקות. היא תמיד תהיה שם ותתווה את המשך דרכה. מה שנקרא מעז יצא מתוק.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן