Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אסור לדבר על דפנה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 295
ארצ׳י שרידן רדף שנים אחר רוצחת מושלמת, אבל בסוף היא לכדה אותו והותירה אותו בחיים. ארצ׳י לא יודע מדוע, והשאלה רודפת אותו גם אחרי שהרוצחת נמצאת מאחורי סורג ובריח. אולי בגלל זה הוא ממשיך לבקר אותה מדי שבוע. כשארצ׳י חוזר סוף־סוף לפעילות מבצעית, הוא שוב נסחף במערבולת המרדף אחר תוקף סדרתי. הוא מבין כי אם לא ישוב על עקבותיו ויתייעץ עם הרוצחת המושלמת, לא יצליח לפענח את שרשרת הרציחות וחשוב מכך, את חייו. "בלב כבד" נבחר לספר השנה של אמזון, הפך לרב־מכר של הניו יורק טיימס, ושינה את חייה של צ׳לסי קיין מהקצה אל הקצה. קיין נבחרה לסופרת המבטיחה של בארנס אנד נובל, והיא אחת הסופרות האהובות ביותר על סטיבן קינג.

ארצ'י שרידן הוא בלש במשטרת פורטלנד, לפני שנתיים הוא לכד את גרטשן לוול, רוצחת סדרתית שהותירה אחריה כמעט 200 גופות בשלוש מדינות וכונתה "הרוצחת המושלמת".
גרטשן הצליחה גם לפגוע בארצ'י וכמעט שגרמה למותו כאשר חטפה אותו, שברה לו שש צלעות ועינתה את גופו.
ברגע האחרון, גרטשן החליטה להסגיר את עצמה, ארצ'י ניצל וגרטשן מצאה את עצמה תחת סורג ובריח ועדיין לארצ'י היתה תחושה כאילו הוא זה שנמצא בכלא והיא משוחררת לחופשי.
ארצ'י אמנם חי וחזר לתחנת המשטרה לאחר שנתיים אבל נפשית הוא שבר כלי שמכור לכדורים ולעבודתו.

רבע מחייו הוקדש לרכינה מעל גופות בזירת פשע, לעלעול בדוחות נתיחה, לבירור רמזים; כל כך הרבה עבודה, ובסוף הצליחה גרטשן להפיל אותו בפח. (עמ' 12)

עכשיו ארצ'י צריך להתמודד מול רוצח סדרתי חדש שכבר הספיק לרצוח שלוש נערות תיכון  ועוד ידו נטויה.
נערה נוספת בת 14 בשם קריסטי מאת'רס נעדרת וצוות המשטרה נכנס לכוננות על, כדי לנסות ולמצוא אותה.
לצוות החקירה שלו מצטרפת ליסה וורד, עיתונאית חוקרת שמרבה לעשן ומתגאה בשיערה הצבוע בורוד.
סוזן מלווה את ארצ'י לכל מקום ומכינה כתבה על הרוצח הסדרתי שנקרא: 'חונק התיכוניסטיות' וגם על ארצ'י עצמו שסיפור חייו לא פחות מרתק.

היא פתחה את המחברת בדף עם רשימה מקושקשת של שמות ומספרי טלפון שארצ'י שרידן נתן לה.  הוא היה נושא הכתבה.  היא היתה הכותבת.  כתבה אחת מאחוריה. עוד שלוש לפניה. (עמ' 113)

ארצ'י אובססיבי לגבי הרוצחת הפסיכופטית, גרטשן לוול, והוא ממשיך לבקר אותה פעם בשבוע בבית הכלא כדי להוציא ממנה וידויים לגבי גופות רבות שהיא רצחה ועדיין לא נמצאו.
הקשר ביניהם משפיע על חייו האישיים והמקצועיים ובלי להתכוון היא ממשיכה להיות חלק בלתי נפרד מחייו.
פרקי העלילה חוזרים אחורה לימים בו היה ארצ'י שבוי תחת שולחן העינויים של גרטשן, ימים אשר הותירו אותו תחת סוג של הלם קרב ולעיתים הוא היה מעדיף שכבר היה מת ולא שורד את כל מה שעבר.
סוזן שנושאת עמה טראומות ילדות משל עצמה מנסה לעזור לארצ'י עם חקירת הנערות החטופות וגם מפעילה את קסמיה העיתונאיים כדי למשוך ממנו מידע על יחסיו עם גרטשן ומה באמת קרה באותו לילה גורלי שבו היא חסה על חייו והחליטה לא להרוג אותו.
כשהחשודים בחטיפת הנערות הולכים ומתרבים ועוד נערה נחטפת מתחת לאפם של השוטרים, מבינים ארצ'י וסוזן שזמנם הולך ומתקצר ואם לא יפעלו במהירות, עוד טרגדיה תמתין להם בפתח.

הספר הזה פשוט היה מצמרר, אין מילה אחרת לתאר אותו, הוא כל כך מזעזע ועם זאת העלילה שואבת פנימה וכל פרק חושף עוד טפח בתעלומה כך שאי אפשר להניח אותו מהיד – מומלץ ביותר (לבעלי לב חלש -לא לקרוא אותו לפני השינה).

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן