Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
בית קפה ליד הים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 416
פלורה לא מתחרטת לרגע על כך שעזבה את האי הסקוטי השקט שבו גדלה לטובת הרעש והמהומה של לונדון. כי מה כבר היה לה שם במיוּר? כולם הכירו אותה מיום שנולדה, ואף אחד לא היה נותן לה לשכוח את העבר. בעיר הגדולה היא יכולה להיות אנונימית ושאפתנית ולשקוע בהתאהבות חסרת סיכוי בבוס המהמם שלה, ג'ואל. אבל כשלקוח חדש דורש שתחזור אל מיור, פלורה נסחפת בחזרה אל החיים עם שלושת אחיה (כולם חסונים, קולניים וכפי הנראה חסרי תועלת בבית) ועם אביה. ובשעה שהיא מגלה מחדש את אהבתה לבישול ומפיחה חיים בחנות הקטנה והמאובקת שבבית הוורוד בנמל, היא צריכה גם להשלים עם טעויות העבר – ולהבין היכן בדיוק שוכן העתיד שלה. בית קפה ליד הים הוא ספר סוחף ומרגש, מלא הומור ורומנטיקה. זהו ספרה השני של ג'ני קולגן הרואה אור בעברית, לאחר רב-המכר "חנות ספרים על גלגלים". "סיפור מקסים, מחמם לב ומלא אווירה, שגרם לי לרצות לברוח אל האי מיור. הנאה צרופה" – סופי קינסלה "מתיקות מענגת ומשמחת לב!" ג'וג'ו מויס "מרהיב, מופלא, מרומם!" מריאן קיז ג׳ני קולגן נולדה בסקוטלנד, ואחרי שחיה באנגליה, הולנד, ארצות הברית וצרפת, חזרה בסופו של דבר לכור מחצבתה וכיום מתגוררת צפונית לאדינבורו עם בעלה, שלושת ילדיהם וכלב שעונה לשם נוויל שוט.

האם אנחנו באמת יודעים מה טוב עבורנו?

האם הנתיב בו בחרנו בחיים הוא הנתיב הנכון? האם הוא זה שיוביל אותנו אל האושר? אל הסיפוק? אל האהבה?

בית קפה ליד הים הוא סיפור של מסע חיפוש גם אם הדמויות לא ידעו שהן מחפשות.

פלורה מקנזי, עוזרת משפטית במשרד עורכי דין גדול. ולמרות המראה המיוחד שלה, היא רואה את עצמה בגוונים של אפור. לא מיוחדת. לא מושכת ולא מעניינת. היתרון הכי גדול שלה בעיניה הוא החריצות שלה. 

יום אחד, בארוחת הצהריים היא נקראת למשרד של השותף הבכיר, ג׳ואל, מושא חלומותיה.

לקוח מיליארדר, קולטון רוג'רס, הגיע למשרד וביקש ייצוג. למעשה הוא ביקש שהיא תייצג אותו. לבקשה הלא שיגרתית הצטרפה בקשה נוספת, עליה לחזור לכפר הולדתה ולייצג אותו שם. הוא צריך מישהי מקומית בין כל המקומיים. הוא לא ידע שפלורה לא אהובה שם (לפחות בעינייה שלה) ושהיא לא הייתה שם כבר שלוש שנים, מאז מות אימה, אבל הלקוח ביקש וכעובדת המשרד אין לה הרבה ברירות.

היא מגיעה לבית ילדותה ונדהמת מההזנחה והעזובה השרויים במקום. היא מרגישה מישהי חשובה ולא מבינה לרגע למה היא צריכה להיות בחור הזה. אביה ושלושת אחיה, גברים שעובדים קשה למחייתם, אוהבים להקניט אותה ולעצבן, אך בסתר ליבם יש להם געגועים עזים לאימם ולאישה שתדאג להם ותטפל בבית. פלורה ממש לא רוצה להיות במשבצת הזו אבל היא גם לא יכולה לעמוד מנגד ולראות אותם ואת הבית מוזנחים כל כך והיא לוקחת את המושכות. מנקה, מבשלת, מתערבבת שוב עם התושבים, מנערת אבק מכשרונות חבויים וגם מייצגת את המשרד שלה.

ככל שהזמן עובר היא מתחילה לתהות האם באמת טוב לה שם בלונדון? במשרה האפורה שלה? במירוץ הלא נגמר? בחום? בפקקים? 

קולטון רוג׳רס יעשה הכל כדי למצוא חן בעיני אנשי האי ופלורה תעשה כל מה שצריך כדי לספק את רצונו. כך נולד בית קפה ליד הים. קולטון תרם את המבנה שהיה מוזנח שנים ופלורה תרמה את כישרון האפיה והניהול.

ג׳ואל בינדר, הבוס של פלורה, מגיע גם הוא לאי, בכל זאת לקוח כל כך גדול לא מגיע למשרד כל יום וראוי לבדוק מה קורה.

בתחילה הוא לא מתרשם. לא מהנוף, לא מהאויר, לא מהאוירה ולא פלורה. מכלום. טיפוס קשוח. אך גם לו יש סיפור.

עם הזמן הוא מבחין בכל הדברים האלו ומבחין בפלורה ואז  "הוא נוכח פתאום שמה שנראה חסר צבע בעיר נראה כאן בדיוק נכון". עמוד 160 קצת רומנטיקה בספר תמיד עושה טוב.

הספר משופע בתיאורי נוף והתמקדות באגדת עם אחת שמאוד הזכירו לי את ספריה של נורה רוברטס. אך נורה כותבת על אירלנד וג׳ני על סקוטלנד. חיפוש בגוגל נתן לי את התשובות. שני איים סמוכים, עם אותם נופים עוצרי נשימה, ים, צוקים והרבה ירוק. בשניהם התגורר העם הקלטי ולכן מוזכר אותו סיפור עם, ובשניהם מייצרים ויסקי, מקור לגאווה מקומית.

ממש עושה חשק לנסוע לשם לטייל…. אבל עד שזה יקרה ניתן להנות מהתיאורים המקסימים ולהפעיל את הדימיון.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן