Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Cottage by the Sea
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 264
אנני לא האמינה שהיא תצליח להתאושש. היא עברה את הגרוע מכול – טרגדיה משפחתית שזעזעה את כל עולמה. אבודה ולבדה בעולם, היא בורחת אל המקום היחיד שממלא אותה שמחה, המקום היחיד שאי פעם גרם לה אושר: העיירה אושנסייד שלחוף האוקיינוס השקט, שם בילתה חופשות קיץ רבות עם משפחתה. אט אט, כשברקע רחש הגלים מול ביתה הקטן, אנני מתחילה לאסוף את השברים. היא מוצאת עבודה חדשה, מגדלת ירקות בגינה, ומקשיבה לסיפוריהם של אנשי העיירה. על חוף הים היא פוגשת שוב את קיטון הגבוה והשתקן, שזוכר את אנני מגיל 14, אז ראה אותה פעם אחת על החוף, ושערה הערמוני וחיוכה הרחב שבו את לבו. אנני מוצאת בו נחמה וביטחון, ומגלה שהיא נמשכת אליו יותר ויותר. אך כאשר היא מתקבלת ללימודי רפואה, היא מוצאת את עצמה נקרעת בין המסע החדש שמצפה לה לבין זרועותיו החמות של הגבר שהיה לה לבית. בית ליד הים הוא רומן מחמם לב על היכולת האנושית שלנו להשתקם גם לאחר שעולמנו מתרסק, ועל כוחות הריפוי הטמונים באהבת אמת. דבי מקומבר היא מהסופרות האמריקאיות המצליחות בעולם. ספריה נמכרו עד כה בעשרות מיליוני עותקים. בית ליד הים כיכב שבועות רבים ברשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס.

דבי מקומבר היא סופרת אמריקאית ותיקה שכתבה עשרות ספרים, אך בית ליד הים הוא הספר הראשון שקראתי. דבי כותבת רומנים רומנטיים מתקתקים ולכן ציפיתי לקריאה קלילה ולסיפור רומנטי וחמוד. למעשה קיבלתי יותר מזה: זה סיפור מדהים על אהבה ואובדן. בספר קצר יחסית הצליחה הסופרת לחבר את הכל: אהבה, חברות, שברון לב, חמלה, משפחה והזדמנות שנייה. הספר מספר את סיפורה של עיירה קטנה השוכנת על חוף האוקיינוס ונקראת אושנסייד, וכל הדמויות האנושיות מסתובבות סביבה.

אנני מארלו היא צעירת חסרת דאגות שמתגוררת בלוס אנג'לס עם חברתה ושותפתה לדירה סטפני. אנני מאושרת ומלאת חיים, אך כשאסון טבע מתרחש סמוך לבית שבו גדלה, כל חייה מתרסקים כתוצאה מהטרגדיה. היא חוזרת לסיאטל, העיר בה גדלה, אך בכל יום היא מרגישה שהיגון והצער משתלטים עליה והיא טובעת במערבולת שחורה. לאחר כמעט שנה וחצי של עצב ודיכאון, היא מחליטה לנסוע ולבקר בעיירת הנופש אושנסייד, ממנה יש לה זיכרונות טובים.

כשאנני מגיעה לאושנסייד היא מרגישה שהמקום נועד לה. היא יכולה שוב לנשום. היא מוצאת עבודה כעוזרת רופא במרפאה של העיירה, ושוכרת בית קטן אל מול הים. אותו הבית שבו בילתה את השבועות המאושרים ביותר בחייה בחופשות הקיץ כילדה. אנני מתחילה להשתלב בחיי העיירה השקטה והמנומנמת, היא רוחשת חברים, נהנית מעבודתה, ואפילו בעלת הבית הרגזנית והכעוסה שלה, מילי, לא מצליחה להרוס את מצב רוחה שהולך ומשתפר.

מילי מתגוררת בבית הסמוך לאנני, והיא אגורפובית ולא יצאה מביתה כחמש שנים. מילי סובלת מטראומה, אך כמובן שהיא לא מדברת עליה. מלבד שני ידידיה קיטון ופרסטון היא לא מקיימת קשר עם אף אחד. אנני מתוודעת לקיטון כאשר הוא עוזר לה לשכנע את מילי להשכיר לה את ביתה. הוא זוכר את אנני מאותו הקיץ בו בילתה בעיירה עם משפחתה. בין קיטון ואנני מתפתחת מערכת יחסים איטית, עדינה, יפה ומרגשת. קיטון הוא דמות גברית מיוחדת ושונה מאד משאר הגברים שאני קוראת, ואהבתי את השינוי המרענן הזה.
אנני מקבלת הצעה מפתה שקשה לסרב לה, כזו שתוכל להחזיר אותה למסלול ולהגשים את חלומה להיות רופאה. הבעיה היא שההצעה כרוכה במעבר והיא תיאלץ לעזוב את אושנסייד. מה יקרה למערכת היחסים בינה ובין קיטון? האם היא יכולה לשרוד את המרחק הגיאוגרפי?

פסק הדין:
בית ליד הים הוא ספר רומנטי, מרגש ומקסים שתפס אותי מתחילתו ועד סופו. אל תצפו להפתעות, כי בכל זאת מדובר ברומן רומנטי מהסוג הישן והטוב, שרובו ככולו צפוי, ובכל זאת נהניתי מאד מהקריאה בו. לפעמים אני זקוקה לספר מחמם ומנחם, שמבט בכריכה שלו מספיק בכדי לדעת מה אני עומדת לקבל. בספר הזה בהחלט קיבלתי את מה שרציתי, ואפילו יותר, משום שהדמויות היו בעלות עומק, במיוחד קיטון ומילי. סיימתי את הספר כשאני מתגעגעת לחוף הים, ולריח המלוח של המים. איזה כייף שהקיץ מגיע…

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן