Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
בית הפגודה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 369
שני חברים ותיקים. שני אויבים נצחיים. אהבה אחת וגורל בלתי־נמנע. דניאל שנער חוזר לגיבורי רב־המכר "שמים אדומים" במותחן ריגול ישראלי מרתק וסוחף. סער ריגבי הגיע לגג העולם. אלא שלפתע דומה שהחיים שבנה בעמל רב מתפרקים: האקרים מסתוריים תוקפים את החברה שלו; אהובתו אינה מי שהיא מתיימרת להיות; וכאילו כל זה לא מספיק – את אירופה פוקד רצף של פיגועים מחרידים. המוסד מעריך שמאחוריהם עומד שוב "הדוכס", אויבו הוותיק של סער, ומבקש מסער לסייע באיתורו. סער נשאב לסערה של טרור וריגול בינלאומי וגם למשבר זהות עמוק. עליו לנסות למנוע פיגוע, להציל את עסקיו ואת אהובתו, למצוא את הדוכס ואולי, רק אולי, למצוא גם שלוות נפש. בית הפגודה סוחף את הקורא בנשימה עצורה ובקצב מסחרר לתוך עולם סתרים של האקרים ומרגלים, לוחמים וטרוריסטים. דניאל שנער שירת בקבע כקצין בתפקידים מסווגים באמ"ן וכיום הוא מנהל חברת השקעות. ספרו הראשון, "שמים אדומים", זכה באות "ספר זהב" של התאחדות המו"לים והיה לאחד מספרי הביכורים המצליחים ביותר בישראל. "בית הפגודה" ממשיך את עלילות "שמים אדומים" אך גם עומד בזכות עצמו. משבחי הביקורת ל"שמים אדומים": הארץ: "אחרי עשור במגירה ושנה בצנזורה, 'שמים אדומים' מתגלה כמותחן מרתק". ישראל היום: "מותחן ריגול מזרח־תיכוני עם ניחוח בינלאומי משובח..." "ספר מתח מצוין לכל הטווח שבין חובבי 'פאודה' וג'ון לה־קארה". עמית סגל

 

נכון שהספר שלפנינו הוא מעין ספר המשך לקודמו של שנער אך הוא לגמרי עומד בפני עצמו ואין שום בעיה לקרוא אותו כספר בודד שכן המידע הדרוש משולב בתחילת הספר.

סער ועלי הכירו שהיו בני עשרה כשנסעו יחד למחנה קיץ בארצות הברית. היתה להם לא מעט היסטוריה משותפת יפה וחיובית לפני שהתהפכו היוצרות כשבן משפחה של עלי נורה בידי הישראלים.

בגיל שלושים ומשהו היה סער ריגבי בשיא שלו. הוא הרגיש בשיא כוחו גם פיסית וגם נפשית. הוא ויורי השותף שלו הקימו את החברה הצומחת ביותר באירופה. הוא מנהל חברה מצליחה נוספת, הוא גר בפנטהאוז מפואר בברלין והבחורה שלו הכי שווה שהוא מכיר.
בוקר אחד הכל התערער כשמתקפת סייבר חמורה איימה על קיומה של חברת האופנה שלו וביקשה כופר עצום. כל זה במקביל כשנודע לו שאוייבו משכבר הימים 'הדוכס' חזר לפעול, אישה שהתחפשה להריונית פוצצה את עצמה במלון בלונדון באמצע מסיבת עיתונאים עם סגל ישראלי. סער לא ידע עם מה להתמודד קודם…
סער לא נשאר חייב, חוזר לארץ ויחד עם חברו ההאקר הם נכנסים לפעולה. הם פוגשים קולגות ישנים וחוזרים לשתף איתם פעולה , הפעם הם לא יתנו לדוכס להמלט.

ילדה קטנה בת ארבע, חולה אונקולוגית מאושפזת בישראל. אימה לא הורשתה להכנס מעזה כדי ללוות את ביתה ומדינת ישראל לא אישרה לה לצאת לחו"ל לטיפול נסיוני. מנהיגי ההתנגדות הפלסטינאים לא יעברו על זה בשתיקה. מבחינתם הצדק יעשה והילדה תקבל את הטיפול מעבר לים.

איך הכל מתקשר לספר אחד מותח? תקראו ותגלו.

בספר שלפנינו שנער בסגנון הכתיבה המשובח שלו רוקח עלילה מפוצלת וקיצבית מקולם של משתתפים שונים בזמנים שונים. היה לא מעט מתח וגם אקשן במהלך הסיפור, הפרקים היו קצרים ודינמיים כיאה לספר מתח טוב.
היו לא מעט התרחשויות וזירות בעלילה, לפעמים הרבה מידי מה שמאפיין את המציאות.
אותם אנשים שעושים עבודת קודש כשהם בין הצללים מתמודדים עם כל כך הרבה זירות, קשיים ומכשולים מה שמצריך מהם אומץ לב בלתי יתואר ובעיקר תושיה, בדיוק כמו שהיתה לסער בספר שלפנינו.

אמנם סער הוא גיבור הספר אבל חייבת לציין שגם דמויות המשנה גנבו לי את הלב בשנינות שלהם ובאיך שהתנהלו בעלילה.

ובקיצור, אם אהבתם את 'שמים אדומים' ממש כמוני, תשיגו עותק של 'בית הפגודה' ותתענגו גם עליו. אני רק מקווה שיעשו על הספרים דל שנער סרט או סדרה ביום מן הימים. מודה שהתמונות כבר רצות לי בראש.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן