Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
בית הפגודה
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 369
שני חברים ותיקים. שני אויבים נצחיים. אהבה אחת וגורל בלתי־נמנע. דניאל שנער חוזר לגיבורי רב־המכר "שמים אדומים" במותחן ריגול ישראלי מרתק וסוחף. סער ריגבי הגיע לגג העולם. אלא שלפתע דומה שהחיים שבנה בעמל רב מתפרקים: האקרים מסתוריים תוקפים את החברה שלו; אהובתו אינה מי שהיא מתיימרת להיות; וכאילו כל זה לא מספיק – את אירופה פוקד רצף של פיגועים מחרידים. המוסד מעריך שמאחוריהם עומד שוב "הדוכס", אויבו הוותיק של סער, ומבקש מסער לסייע באיתורו. סער נשאב לסערה של טרור וריגול בינלאומי וגם למשבר זהות עמוק. עליו לנסות למנוע פיגוע, להציל את עסקיו ואת אהובתו, למצוא את הדוכס ואולי, רק אולי, למצוא גם שלוות נפש. בית הפגודה סוחף את הקורא בנשימה עצורה ובקצב מסחרר לתוך עולם סתרים של האקרים ומרגלים, לוחמים וטרוריסטים. דניאל שנער שירת בקבע כקצין בתפקידים מסווגים באמ"ן וכיום הוא מנהל חברת השקעות. ספרו הראשון, "שמים אדומים", זכה באות "ספר זהב" של התאחדות המו"לים והיה לאחד מספרי הביכורים המצליחים ביותר בישראל. "בית הפגודה" ממשיך את עלילות "שמים אדומים" אך גם עומד בזכות עצמו. משבחי הביקורת ל"שמים אדומים": הארץ: "אחרי עשור במגירה ושנה בצנזורה, 'שמים אדומים' מתגלה כמותחן מרתק". ישראל היום: "מותחן ריגול מזרח־תיכוני עם ניחוח בינלאומי משובח..." "ספר מתח מצוין לכל הטווח שבין חובבי 'פאודה' וג'ון לה־קארה". עמית סגל
הספר הוא המשך ישיר של ״שמיים אדומים״ ובכל זאת ניתן לקרוא כל אחד בפני עצמו, אבל ממליצה לקרוא לפי הסדר.
‏שמיים אדומים של שנער, ריתק אותי לכיסא ובסיומו נשארתי פעורת פה ורק חיכיתי בסבלנות לספר ההמשך… קצת רקע על הדמויות המרכזיות בספר – שני חברים טובים סער ועלי, שלימים התהפכו היוצרות והפכו לאויבים כל אחד מהצד שלו ולכל אחד מטרה אחת להגן על מה שנראה לו חשוב עבור המדינה שלו. לכל אחד קווים אדומים משלו והם נעים בקווים מקבילים. מה יקרה שהקווים יפגשו?!
‏החיים מובילים אותם במסלולים שונים אבל זה רק השקט שלפני הסערה ועל פניו נראה שכל אחד מצא את מקומו ושלוותו ‏‏הרווחת.
‏סער מקים יחד עם שותפו יורי, האקר מדופלם ‏חברה מצליחה מאוד באירופה שם הם, שם ודבר אבל ברגע אחד ההצלחה עומדת להתרסק כאשר האקרים מסתוריים תוקפים את חברת האופנה ומאיימים להשתמש במאגר הלקוחות שלהם, למוטט אותם ולפגוע במוניטין שלהם.. באותו הזמן הם מקבלים קשר עם הסוכנים שלהם במוסד לחזור לפעילות מבצעית בעקבות גל של פיגועים שפוקד את אירופה.
סער בסערת רגשות מה עליו לעשות?! מה חשוב יותר, החברה שבבעלותו שעומדת לפני קריסה או המדינה שלו שבוערת?!
כמו פטריוטים מצויינים הוא ויורי מבינים שהמדינה מקבלת עדיפות עליונה ומנסים לסמוך על גורמים שיעזרו להם להציל או ״להרדים״ את ההאקרים עד שיחזרו. הם חוזרים לעניינים ולפעילות המבצעית למען המדינה בכל הכח.
כבר מרגע זה ואילך הספר מכניס אותנו לנבכי נשמתם של סוכני המוסד שרוח הלחימה זורם בעורקים שלהם. עליהם לחשוף רשת חבלנית אשר מבצעת פיגועים ופעולת בפעולות טרור של מפגעים על ידי התאבדויות ופגיעה באזרחים תמימים בסיוע ארגון טרור שבראשה עומד ״הדוכס״ הלא הוא עלי, האוייב הכי גדול של סער.
סער מתמודד עם משבר זהות שהשאיר מאחור ועם תחושת פיספוס גדולה עוד בספר ״שמים אדומים״ (כל מילה נוספת זה ספויילר). האם סער יוכל לגלות תושייה ויגבור על החששות, האם יוכל לעשות את הדבר הנכון הפעם מספיק בזמן שנייה אחת קודם?! 
סער הוא הפייבוריט שלי אבל, בספר יש דמויות חזקות נוספות ואף אישה (טילי) שהיא טיל בליסטי גאון, מבריקה ומלאת אנרגיה, לוחמת אמיתית ששימוש בכלי לחימה לא זר לה. ריספקט לשנער על המקום והכתיבה בספר גם ובפרט על העצמה נשית חזקה.
ולסיכום: הספר הינו מותחן ריגול מהחזקים והעוצמתיים שחוויתי בקריאה לאחרונה חיכיתי כל כך הרבה זמן למשהו שיעיף אותי וישבור לי את מחסום הקריאה וזה קרה!


סוזן צדוק

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן