Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
בית הסחלבים
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 535
אחד הזיכרונות הקסומים ביותר של ג'וליה מילדותה הוא חממת הסחלבים באחוזת וורטון פארק. שם הייתה יושבת, מוגנת ממזג האוויר האנגלי הקר, ומאזינה להסברים של סבהּ ביל על הצמחים האקזוטיים. כעת ג'וליה מזדמנת שוב לוורטון פארק, ופוגשת את קיט קרופורד, יורש האחוזה, שאותו לא פגשה מאז הייתה ילדה והוא – נער מתולתל וגמלוני. קיט נותן לה יומן שנמצא מוסתר באחד המבנים באחוזה, וג'וליה יודעת שהיחידה שתדע מי כתב אותו ומתי היא סבתה אלזי. אלזי מספרת לג'וליה על האחוזה בתקופה שלפני מלחמת העולם השנייה, ובעיקר על אוליביה, נערה שנולדה בהודו והגיעה לאנגליה לכבוד "העונה" הלונדונית במטרה למצוא שידוך הולם. היא מספרת לה כיצד התאהבה אוליביה בלורד הארי, יורש האחוזה, אף שהוא לא היה בטוח שיוכל לאהוב אישה באופן הזה. הנסיבות ההיסטוריות הן שעיצבו לבסוף את יחסיהם, כאשר הארי נשלח למלחמה, ונפל בשבי היפנים. הוא השתחרר לאחר שנים, אך דווקא כאשר עמד לחזור הביתה מבנגקוק, מצא שם, בניגוד לכל היגיון, אהבה כנה ואמיתית. ג'וליה מגלה סיפור על משולש אהבים עוצמתי שהוסתר במשך דורות, והסיפור הזה – כך מסתבר לה – עתיד לטלטל גם את חייה שלה. "בית הסחלבים" הוא רומן מרגש שנע בין נשפים לונדוניים לבקתות תאילנדיות, בין צינת האי הבריטי ללחות הטרופית, בין עלמה אנגלייה מיוחסת לנערה תאילנדית, ובעיקר – בין מחויבות כובלת לאהבה עוצמתית. כל זאת בתקופה היסטורית שטלטלה את חייהם של מיליונים. לוסינדה ריילי פרסמה רבי־מכר שתורגמו לעשרות שפות ונמכרו במיליוני עותקים ברחבי העולם. זהו ספרה הראשון המתורגם לעברית.
אומרים שחלומות חשובים ושהם מספרים לנו משהו, משהו שאנחנו מסתירים בפני עצמנו… (עמוד 15).
בית הסחלבים, זהו סיפור שטמון בחובו סוד גדול על גבי דורי דורות, בחממת הסחלבים באחוזת וולטון פארק גדלים במשך דורות סלחבים, הצמח שנחשב קשה באקלים של האחוזה אבל, בעזרת האהבה מיקום והשקייה נכונה הצמח רב עונתי יכול להפתיע.
ג׳וליה זוכרת את ילדותה, מוגנת בחממת הסחלבים שסבה ביל מעביר לה תורה שלמה לתחזוקתם, היא מוקסמת מהשפע והיופי שעוטף אותם, מאהבה שסבה מייחס להם.
לימים ג׳וליה פורסטר, הופכת להיות פסנתרנית מוכשרת בעל יכולות אדירות ונודעת בטרקלינים הנחשבים ביותר באירופה אבל, טרגדיה משפחתית מחזירה אותה למקום הולדתה בנורפק.
ג׳וליה מנסה לקחת פסק זמן ולאסוף את השברים. באחד מהימים אחותה אלישה מציעה לג׳וליה לבוא איתה לאחוזת וולטון פארק, אשר מוצעת למכירה בשל הזנחה וכל החפצים שבה הוצאו למכירת חיסול והן מגיעות למצוא מזכרות, מפגש מקרי בינה לבין הלורד כריסטופר וורטון (קיט) שאותו לא פגשה מאז היותם ילדים, דרכם שוב מצטלבים אשר בליבם ישנו זיכרון ילדותם. קיט מגלה יומן שמוסתר בבית סבה בהיותו הגנן של האחוזה והוא מעניק אותו לג׳וליה, אותו יומן מאלץ אותה לבקר את סבתה אלזי שנבצר ממנה לפגוש אותה במשך שנים רבות אבל, עם היומן היא מרגישה דחיפות לעשות לסבתא את הכבוד הראוי לה.
אלזי, מתרגשת לביקורה של נכדתה והיומן שג׳וליה מעניקה לה, פותח צוהר לסיפור חייו המרתק של אהוב ליבה ביל, לתקופה של לפני מלחמת העולם השניה.
אלזי הייתה המשרתת האישית של אוליביה, רעייתו של הלורד הארי הכל התנהל על פי הספר עד שמלחמה התפשטה והלורד הארי נאלץ לצאת לקרב יחד עם ביל בן זוגה ועוד רבים וטובים. הלורד נפל בשבי היפנים אבל בשל היותו מפקד התייחסו אליו בסלחנות יתרה. כאשר המלחמה הסתיימה הלורד זכה לשחרור אבל נפל למשכב בבנגקוק במחלה קשה, נערה בשם לידיה סעדה אותו, ולורד פשוט מתאהב בקסם של המקום ובנערה שלצידו, הוא מרגיש שזאת אהבה אמיתית וכנה. הלורד הארי אובד עצות ולא יודע מה עליו לעשות עם חייו האחריות שעל כתפיו גדולה מנשוא, הוא חייב לעשות סדר עליו להכניס בסוד העניינים את חברו הטוב ביל.
לפעמים, לידיה, את יכולה לומר אמת שתכאיב ושקר כדי להגן.
לאורך כל הסיפור חוויתי קסם של אירועים שנע בין עבר/להווה וחושף סיפורי אהבה שמציבים בפני הדמויות אתגרים של החיים, סיפור על פני דורות רומן היסטורי מרגש ומרתק את הקורא מתחילתו ועד סופו. זאת דרמה משפחתית נוגעת ללב שגיבוריה כלואים בצל סודות אפלים מן העבר, וכיצד זה משפיע עליהם בהווה? לאורך הקריאה הדמויות נמצאים בשרשרת גילויים משפחתיים, והנושאים חלום אחד גדול להיות נאהבים באהבת אמת.
כל חלק בסיפור עתיד לטלטל אבל גם להחיות את שושלת האחוזה בסגירת מעגל של דורות. בקיצור מה אתם מחכים, תתחילו לקרוא!!! 

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן