Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ביער אפל
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 333
10 שנים חלפו מאז ניתקה נורה את קשריה עם חבריה ללימודים בפתאומיות ובלי לספק הסברים, ולכן היא כל כך מופתעת כשהיא מקבלת הזמנה למסיבת הרווקות של קלייר, חברתה מימי בית־הספר. בלי להבין למה, נורה מאשרת את השתתפותה ולוקחת חלק בסופשבוע של שתייה ובילויים בבית זכוכית בודד ומנותק ביער אנגלי נידח. כעבור יומיים מוצאת את עצמה נורה מאושפזת בבית־חולים זר, כששוטרים עומדים מאחורי דלת חדרה וממתינים לאישור הרופאים כדי לחקור אותה. אין לה מושג במה היא חשודה ומי הביא אותה לשם, אבל החבלות על גופה ושברי התמונות שצפים בזיכרונה מגלים לה שהייתה מעורבת בתקרית שכללה ירי, זכוכית מנופצת ודם רב. נורה יוצאת למאבק להוכחת חפותה כשהיא אינה יודעת עם מי היא מתמודדת ועל מה, ומגלה שבקרב הזה יש רק מפסידים.

את יכולה לרוץ….אבל את לא יכולה לברוח!

לאונורה (נורה) שואו היא כותבת ספרי מתח בת 26 שחיה את חייה השלווים בלונדון.
נורה לא מרבה לצאת מהבית, היא נהנת מהלבד שלה, מאזור הנוחות שלה, היא ממעטת לנהל חיי חברה ורוב ימיה היא מבלה בעבודה מהבית.
יום אחד נורה מקבלת מייל מוזר מבחורה בשם פלו הטוענת שהיא חברת קולג' של קלייר, חברת ילדות של נורה, והיא מזמינה את נורה לסופ"ש של מסיבת רווקות המיועדת לקלייר שתערך בבית קיט השייך לדודתה של פלו, ביער מבודד.
נורה מיד נרתעת מההזמנה, היא לא היתה בקשר עם קלייר בשם 10 שנים לאחר שריב ישן הפריד ביניהן והיא בטח לא מתכוונת לבזבז את זמנה בסופ"ש עם אנשים זרים.
פלו לא מוותרת וממשיכה לשכנע את נורה שתגיע למסיבה ולאחר התייעצות עם חברתה נינה שגם היא מוזמנת למסיבה כחברת ילדות של קלייר, שתיהן מחליטות שאין ברירה והן יפגינו נוכחות באירוע המשמים הזה.
נורה עדיין לא מצליחה להבין מה הסיבה שקלייר רוצה אותה באירוע הזה ולמה נזכרה בה פתאום לאחר כל השנים שעברו.

למה אני, קלייר? למה עכשיו? האם הסיבה לכך היא פשוט שהיא מתחתנת ורוצה לחדש חברות נושנה? אבל אם כן, למה היא לא הזמינה אותי לחתונה? (עמ' 27)

כששתי הנשים מגיעות למקום הארוע הן מגלות שסוף השבוע הולך להתקיים בבית מזכוכית שנמצא עמוק בתוך יער שכוח אל שאין ממנו יוצא ואין בא ואפילו קליטה אין להן.
שם הן פוגשות לראשונה את פלו התלותית שתעשה הכל כדי שהמסיבה תהיה מושלמת ולא חשוב מה יהיה המחיר, את מלאני – חברתה של קלייר מהקולג' וגם אמא טריה לתינוק בן חצי שנה וטום, מחזאי צעיר שעובד בתאטרון.
נורה מבינה מיד שהיא עשתה טעות שהגיעה למסיבה, אבל לאין תלך ולאין תברח כשהיא תקועה במקום שכוח אל, ללא רכב, עם כל האנשים האלה שהיא מרגישה סוג של מחויבות כלפיהם?
כשקלייר מגיעה לבית, נורה מרגישה אי נוחות ומבוכה, קלייר תמיד ידעה להקסים את כל האנשים סביבה אבל היא גם מניפולטיבית ותככנית.
כשנורה מגלה לתדהמתה מה הסיבה שקלייר רצתה אותה במסיבה, היא רק רוצה לברוח כמה שיותר רחוק ממנה אבל לצערה היא נאלצת להישאר עד שסוף השבוע יגיע לקיצו.
העלילה מסתבכת כשגורם נוסף מגיע לבית והופך את כל הקערה על פיה, נורה מוצאת את עצמה פצועה קשה בבית החולים כשהיא מואשמת ברצח ואין לה מושג מה קרה ואיך היא הגיעה למצב הזה.

מה קרה לנורה ואיזה סוד מסתירה כל אחת מהדמויות שהגיעה למסיבת הרווקות? מה קרה בעבר בין נורה לקלייר ואיך כל זה הולך להגמר?

הספר 'ביער אפל' הצליח לתפוס אותי מהרגע הראשון שהתחלתי לקרוא אותו ועד הדף האחרון בו הופתעתי מסוף העלילה…הרבה זמן לא נהנתי ככה מספר מתח משובח, הוא היה מרתק, מסקרן, מפתיע, היו לי הרבה השערות לגבי הסוף אבל טעיתי לגבי כולן.
אהבתי את דמותה של נורה, גם חייכתי כשקראתי את המשפטים הציניים של נינה, כל אחת מהדמויות הביאה איתה משהו אחר לעלילה שבסופו של דבר גרם לספר להיות כל כך מיוחד ומסקרן – מומלץ ביותר.

קריאה מהנה,
חגית

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן