Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
ביער אפל
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 336
10 שנים חלפו מאז ניתקה נורה את קשריה עם חבריה ללימודים בפתאומיות ובלי לספק הסברים, ולכן היא כל כך מופתעת כשהיא מקבלת הזמנה למסיבת הרווקות של קלייר, חברתה מימי בית־הספר. בלי להבין למה, נורה מאשרת את השתתפותה ולוקחת חלק בסופשבוע של שתייה ובילויים בבית זכוכית בודד ומנותק ביער אנגלי נידח. כעבור יומיים מוצאת את עצמה נורה מאושפזת בבית־חולים זר, כששוטרים עומדים מאחורי דלת חדרה וממתינים לאישור הרופאים כדי לחקור אותה. אין לה מושג במה היא חשודה ומי הביא אותה לשם, אבל החבלות על גופה ושברי התמונות שצפים בזיכרונה מגלים לה שהייתה מעורבת בתקרית שכללה ירי, זכוכית מנופצת ודם רב. נורה יוצאת למאבק להוכחת חפותה כשהיא אינה יודעת עם מי היא מתמודדת ועל מה, ומגלה שבקרב הזה יש רק מפסידים. ביער אפל הוא מותחן פסיכולוגי מתוחכם ומפתיע, שהפך עם פרסומו לרב־מכר בינלאומי שנמכר לתרגום בעשרות מדינות, זכה לשבחי המבקרים ועובד לסרט קולנוע. "קראו את הספר בלילה אפל וסוער – כשכל האורות דולקים."

נורה התרגלה לחיות לבדה. בלי בן זוג, בלי שותפים ואפילו בלי חיות מחמד. ככה אף אחד לא

מפריע לה, לא נוגע לה בדברים האישיים, היא אדון לעצמה. מייל שהיא מקבלת עם הזממה למסיבת רווקות זורק אותה עשר שנים אחורה, עשר שנים שברחה ממה שהיה…
נורה אינה מבינה מדוע חברתה הישנה שעימה נותק הקשר לפני שנים רבות מזמינה אותה למסיבת הרווקות שלה. מה לה ולה? איך ולמה היא נזכרה בה אחרי כל כך הרבה שנים? ועוד אחרי מה שקרה?

בסופו של דבר נורה מחליטה להגיע למסיבת הרווקות שאליה הוזמנה, רק אז היא לא ידעה כמה היא תצטער בהמשך על ההחלטה הזו. היא מגיעה לבית נופש של דודה של אחת הבנות, בית הזוי ברובו שקוף אל היער. הבית היה ממוקם בשום מקום, ממש בתוך היער שצריך להגיע אליו בשבילים לא שבילים. מקום קריפי משהו…

כשנורה פגשה את קלייר, חברתה מכבר הימים שמתחתנת, השאלה הראשונה ששאלה אותה היא מדוע היא מזמינה אותה למסיבת הרווקות שלה אחרי כל כך הרבה שנים של נתק ואחרי כל מה שקרה? קלייר עונה לה בשם החתן ונורה מתקשה לעכל את הבשורה. מה היה לנורה עם גיימס? (שמו של החתן)…

בסך הכל הוזמנו ארבע חברות וחבר של הכלה וכולם ישנו בבית הנופש המוזר. רוב הזמן הם שתו, הסניפו ואכלו .יחד עם החומרים שצרכו על הדרך גם יצאו סודות, לאט לאט התבהרו הדברים. לא רק האינטרקציה עם המוזמנים האחרים הפריעה לנורה, גם עקבות שמצאה בשלג הטרי שלא היו שייכות לאף אחד מיושבי הבית וגם רובה גדול שהיה תלוי על הקיר. היא היתה נותנת הרבה כדי לשוב הביתה באמצע כמו אחת הבנות שהתגעגעה לתינוק שלה, אבל היא החליטה להשאר.

בלילה השני החבורה שומעת קולות, משהו נכנס לבית הנופש… הם מתאגדים כגוף אחד ופלו שהבית של דודתה, אוחזת ברובה וקוראת בכל לפולש לצאת. שניה לאחר מכן כדור נורה ואת מה שקרה לאחר מכן לא אפרט רק אומר שהספר הופך לרכבת הרים.

במקביל לסיפור קורות החבורה במסיבת הרווקות יש סיפור מלווה בפרקים קצרים וברמזים שמספר על פציעה של נורה ובעובדה שהיא מעורבת בסיפור שהיה מעורב בו רצח. פרקים קצרים שזרעו מתח והחזיקו את העלילה המקבילה שלא תמיד היתה מרתקת.

אז מה קרה באותו הלילה? מיהו ג'יימס בשביל נורה? איך יגמר הסיפור? לא תקראו לא תדעו!

שני הסיפורים הופכים לקשורים מאותו הלילה של היריה ומפה הסיפור תופסת תאוצה, כזו שלא ניתן להפסיק לקרוא. בתחילה הספר על מי מנוחות, ולא תמיד עניין אבל מאותו אירוע קראתי וקראתי עד שהגעתי לסוף.
זה לא הספר הראשון של רות וייר שקראתי, לכן הבנתי את האסטרטגיה שלה. מתחיל באש קטנה וממשיך במותחן פסיכולוגי מצויין.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן