Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
בזמן אחר
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 334
האהבה חיברה ביניהם. אבל רק הזמן יכול להציל אותם... גרמניה, 1931, מקס בייסינגר, צעיר בעל חנות ספרים, שומע את נגינתה של האנה גינסברג, כנרת קלאסית וסטודנטית למוזיקה, וחש מיד משיכה עזה. השניים מתאהבים ורוקמים תוכניות לעתיד. אבל האנה היא יהודייה ומקס גרמני, וסיפור האהבה שלהם המתפתח בחמש השנים הבאות עומד למבחן עם עליית היטלר לשלטון. האנה אינה יודעת שלמקס יש סוד – והוא משוכנע שהסוד הזה יעזור לו להציל את האנה אם גרמניה תהפוך למקום מסוכן בשבילה. גרמניה, 1946, האנה גינסברג מתעוררת בשדה בפאתי ברלין. היא מבולבלת ומפוחדת ואינה זוכרת דבר מעשר השנים האחרונות. אין לה מושג היכן מקס – או אם הוא עדיין בחיים. היא עוברת ללונדון כדי לגור עם אחותה, ומתמסרת שם למוזיקה כדי להגשים את חלום חייה לנגן בתזמורת. עם חלוף השנים היא עוברת מלונדון לפריז , לווינה ולניו יורק, והעבר הנשכח שלה ממשיך לרדוף אותה כמו גם גורלו של הגבר היחיד שאהבה אי פעם ושאינה מסוגלת לשכוח.  

הרבה לפני שמייקל ג'יי פוקס, שחקן קולנוע הידוע בעיקר מהסידרה "בחזרה לעתיד", לקח לסיבוב את מכונת הזמן דלוריאן. בעקבותיו יוצרים וכותבים חקרו את הנסיעה בזמן. מהרומן הקלאסי ועד לסיפור אהבה קורע לב. ואיך כל ההקדמה שלי קשורה לספר אתם בטח שואלים?!

הספר הבא הוא סיפור על מלחמת העולם השנייה לפני, תוך כדי ועשר שנים אחרי. כל זה נעשה תוך סיפור שמסופר "בזמן אחר".
האנה מתעוררת בברלין 1946, עשר שנים מחייה נמחקו כליל. היא זוכרת רק שני דברים: אהבה גדולה לכלי הכינור שלה שלא נפרד ממנה לרגע ואהבה שליבה כמה אליו – אהבתה למקס. את מקס היא לא מצליחה לזכור לפרטים, רק הלב זוכר. את כל היצירות שניגנה על הכינור היא זוכרת ולאט לאט התשוקה למוזיקה ממלאת אותה.

מלאה בתקווה שאולי חלקקי אירועים יחזרו אליה היא מקבלת את הזמנתה של אחותה להתגורר בלונדון ומנסה לשקם את חייה. משא נפשה לחזור ולנגן בתזמורת. זה הזיכרון הכי חזק שלה. בברלין השתתפה בתזמורת והמוזיקה היתה בעוכריה. אחותה לא מאמינה גדולה ביכולותיה להתפרנס מכך ולכן מכריחה אותה לעבוד בבי"ח שבו בעלה עובד בתפקיד שניתן לסדר לה – כפקידה בארכיון עם בוסית קשוחה במיוחד. העבודה לא לרוחה והכל על מנת לרצות את אחותה. יחד עם זאת גיסה מסדר לה מפגשים עם רופא שיוכל לעזור לה להיזכר בתקופה הארוכה שנמחקה מזכרונה.

גרמניה 1931. מקס, היה בחור בעל חנות ספרים שקיבל בירושה מאביו שנפתר מדום לב, הוא רכש כבוד גדול לאביו ולחנות בפרט. יום אחד כשהוא שומע את נגינתה של האנה גינסברג יהודיה, כנרת קלאסית. מקס, נשבה בקסמה ומתאהב בה. הדרך אל ליבה מלאת מכשולים, אבל מקס מאמין בכוח ההתמדה ולמרות הכל האנה מתרצה ולומדת להכיל ולקבל אותו לזרועותיה.
מה הסיכוי שהאהבה של מקס הגרמני והאנה היהודיה תוכל להתקיים?! ממש כמו הסיפור של רומיאו ויוליה, האם גם להם יהיה סוף קורע לב או סיפור אהבה כנגד כל הציפיות?

זמן אחר – המלחמה מחריפה. נאסר על היהודים לצאת לרחובות. הגבלת שעות, סגירת עסקים של יהודים ורדיפתם. מקס מוצא פתרון יצירתי במיוחד להגיע לזמן אחר. כל שעליו לעשות הוא לשכנע את האנה להאמין לו ושלא ישמע בעיניה מטורף, כי זה מה שחשבו חבריו הטובים ששיתף אותם בכך. ולכן החליט לסלול את הדרך עבור האנה ולהציל אותה ואותו. "בזמן אחר" יוכלו לממש את אהבתם הגדולה.

הספר "בזמן אחר" סוחף ומרתק מביא את ההיסטוריה, אבל בנקודת מבט אחרת ומקורית של מסע בזמן שסולל את ליבו של הקורא אמונה שבלב הכל יכול להתקיים רק אם נאמין.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן