Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
בדרך שלך
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 168
"החיים שלנו נמצאים תמיד בידינו. אנחנו יכולים להפוך אותם ליצירת אמנות, או לתת לנסיבות להוביל אותנו למקומות לא רצויים." הספר "בדרך שלך" הוא מדריך פשוט, קולע ונגיש לחיים מלאי סיפוק, הצלחה ואושר. הוא נוגע בחיי היומיום של כל אחד מאיתנו, מאיר את המקומות החשוכים שאנו מתקשים להתמודד ולהשלים איתם, מייצר כיווני חשיבה חדשים ומאפשר לחוות פריצת דרך אמיתית שתוביל להגשמה אישית, משפחתית ועסקית. יש בו את הכלים הבסיסיים שבעזרתם תוכלו להגשים את המטרות ואת החלומות הכי גדולים שלכם. את הספר "בדרך שלך" כתב סתיו מתוך האמונה שכל אחד ואחת מכם, לא משנה מהיכן הגעתם, עם אילו אתגרים התמודדתם ואילו קשיים חוויתם, יכולים למצוא את הרווחה ואת האושר שלכם, בדרך שלכם. אחרי ילדות לא פשוטה ושנים של נתק מהוריו, עבר סתיו הייאן לבית ספר לנערים בסיכון. גם שם הוא נאלץ להילחם כדי לשרוד, לעמוד באתגרים ולצמוח מתוך הקושי. כיום, בגיל 34, הוא נשוי באושר ואב לשני ילדים שהם האור בחייו, מפרנס בכבוד את משפחתו, עוסק בהשקעות בזמנו החופשי וחולם על האתגר הבא – הדרכת בני נוער, שליחות שהיא עבורו סגירת מעגל. הספר מתאר את מסעו של סתיו לחיפוש אחר תשובות לשאלות שמטרידות את כולנו. המשברים והקשיים שחווה הניעו אותו לצאת לדרך, לגלות עצמאות ולקחת אחריות על חייו ועל גורלו. איש לא עזר ולא תמך בו, והוא למד בדרכו לסמן מטרות ולהגיע אליהן, להתמודד עם אתגרים, לבחור את האנשים הנכונים, למצוא אהבה ולשמור עליה ולהגיע לאיזון בחיים. "אני אדם פשוט כמו כל אחד אחר, אין בי שום דבר מיוחד שאין בכם ובכל זאת הצלחתי להשיג את מה שרציתי. זה אומר שכל אחד מכם יכול." בשפה קלילה, בגובה העיניים ועם המון הומור ומודעות עצמית חושף סתיו בפנינו את הרגעים החשוכים ואת הפינות האפלות, את הדמויות שהיוו השראה עבורו ואת פסגות האושר שאליהן הגיע. הוא משלב בסיפורו כלים מעשיים להגשמת המטרות והחלומות שלנו, ומי שיבחר ליישם אותם – יעניק לעצמו מתנה לכל החיים. "אף אחד בעולם הזה לא מושלם – וזוהי השלמות. הקשיבו לפעימות ליבכם ותפעלו."

בדרך שלך

לא כל יום רואים ספר שיוצא לאור בו נחשף המחבר שלרגעים הכי אישיים שלו וחולק אותם עם קוראיו. "החיים שלנו נמצאים תמיד בידינו. אנחנו יכולים להפוך אותם ליצירת אומנות, או לתת לנסיבות להוביל אותנו למקומות לא רצויים" . סתיו בן שלושים וארבע, נשוי ואב לשניים. עוסק בהשקעות עם הכנסה מכובדת ובזמנו הפנוי- עוסק בכתיבה. עברו שונה מההווה בו הוא חי. חייו היו מלאי אתגרים. אלימות, השפלות גם הטרדות מיניות. הדרדרות לעולם הפשע. הוא מבין די מהר כילד כי ברגע שחווה את הרוע והאכזריות, הדרך לנקמה היא דרך של הרס עצמי. יותר מכל איבד את האמון בעצמו. הוא נהיה אדם מפוחד מתגונן ומופנם.

אז מה מטרת הספר הזה? הספר הוא מורה דרך אישי לכל אדם שיאחז בו. הוא נכתב מתוך ניסיונו האישי של המחבר. כל אחד , לדבריו, יכול למצוא בספר כלים מעשיים ופשוטים שבעזרתם יגיע להצלחה אישית. הוא מחולק לעשרים וארבעה פרקים קצרים . בתחילתו של כל פרק כותב המחבר הגיג/ משפט חכמה מפרי מחשבתו או כציטוט. אכן משפטי מחץ.

"הדרך ארוכה ומלאת הרפתקאות. ודאו שאתם מצוידים היטב, אך דעו שלפעמים גם תיפלו ובל פעם מחדש תצטרכו לקום מחוזקים יותר, חכמים יותר וחדים הרבה יותר". כמה פעמים אתם שואלים את עצמכם למה החיים שלי כל כך קשים? מה אני יכול לעשות כדי לשנות את המצב? רבים חושבים שלילי. מחשבות שליליות , לדבריו של סתיו, הן שגויות ולא מובילות לשום מקום. הדבר היחיד שהן מכוונות- להתנהגות עצלה. יש להתחיל בצעדים קטנים מסע של הצלחות קטנות. לא לפחד ללמוד ולהתפתח .

זה מזכיר לי, כמנהלת בי"ס לשעבר, הייתי לוקחת תלמידים רבים לשיחות אישיות ואומרת להם כי ידע = כוח. את הידע אף אחד לא יוכל לקחת לכם. אומר סתיו- "אני עושה בכל יום צעד קטן לכיוון היעדים שלי" . בדרך יש מהמורות ומכשולים. "מה שאנשים אחרים אומרים עליכם, זאת המציאות שלהם- לא שלכם". כבוגר בי"ס לילדים בסיכון, חולם סתיו על האתגר הבא . מהו? כדאי שתקראו.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן