Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אתה הבא התור
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 518
למייק וינגייט היתה ילדות קשה – הוא ננטש על ידי אביו בגן משחקים כשהיה בן ארבע וגדל בבית-אומנה. איש מעולם לא הגיע לקחת אותו, ומהוריו האמיתיים נותרו לו רק זיכרונות בודדים ומקוטעים. כעת, בהיותו מבוגר, מייק סוף כל סוף חי את החיים שעליהם תמיד חלם – הוא נשוי באושר לאנאבל, אשת חלומותיו, הם מגדלים ביחד ילדה נהדרת, וחברת הבנייה המצליחה שלו מבטיחה למשפחתו עתיד בטוח ושקט. עד שעברו של מייק חוזר לרדוף אותו... דמויות מאיימות מתחילות להופיע בחייו של מייק, וכשהוא מדווח עליהן, נדמה שהמשטרה מתעניינת יותר בעברו המעורפל מאשר בהגנה על משפחתו. כשלא נותר לו איש שיוכל לבטוח בו, הוא פונה אל שֶפּ – אדם מסוכן מאוד שהוא במקרה גם חברו האמיתי היחיד של מייק מימיהם המשותפים בבית-האומנה. ביחד, שניהם יעשו כל מה שנחוץ כדי להגן על מייק ועל האנשים שהוא אוהב מפני חורשי רעתם –  אויבים מסתוריים שמניעיהם אינם ברורים, אך מידת נחישותם לפגוע בו אינה מוטלת בספק בעקבות ההודעה שהם משאירים לו: אתה הבא בתור...

למייק וינגייט יש חיים מושלמים, הוא חי את חייו השלווים בלוס אנג'לס עם אשתו אנאבל ובתו בת השמונה, קאט, ולאחרונה  גם הצליח להתקדם בעבודתו לאחר שלוש עשרה שנה כקבלן ובקרוב הוא עומד לסגור את העסקה הראשונית שלו כיזם בפרויקט ירוק.
הכל הולך לו בדרך הנכונה עד שטעות אחת שהוא עושה, עקב תמימותו, עולה לו ביוקר והוא נאלץ לשלם עליה מחיר כבד.
הממונים עליו מציעים לו להמשיך כאילו כלום לא קרה ולהעלים עין מהטעות שנוצרה (משיקולים פוליטיים כמובן) אבל מייק לא מסוגל, הוא יודע את האמת והאמת הזאת מדירה שינה מעיניו ומעיקה על נפשו.
הוא אמור לקבל פרס על עבודתו ולחייך למצלמות כאילו כלום לא קרה למרות שבתוכו הוא חש באי נוחות.

מייק בחן את הידיעה המנופחת, שהיללה את עבודתו בשבחים עד לשמיים דלי האוזון,  והוצף רגשי אשמה – וכשחש את ידה הקטנה של בתו נתונה בתוך ידו – גם בושה. (עמ' 103)

מאז הטעות, מייק מתחיל להיות פרנואיד, משהו לא טוב קורה לו, נדמה לו שמישהו עוקב אחריו, חודר לתוך ביתו בלילה, רודף אחריו בכביש המהיר אבל האם זה רק חלק מדמיונו הפורה או שמא זאת האמת?
מהר מאד הוא מבין שהוא לא מדמיין ומחליט לפנות מיד למשטרה ולהגיש תלונה נגד האנשים שרודפים אחריו אבל במשטרה מחליטים שאולי הוא הרודף ולא הנרדף והתיק הנקי שלו במערכת מעורר חשד גדול.
התלונה במשטרה מעירה אצל מייק שדים מהעבר שקשורים בילדותו.
כשהיה מייק בן ארבע, הוא ננטש ע"י אביו בגן משחקים, האב מעולם לא חזר לקחת אותו ומייק גדל בבית אמנה עם עוד ילדים נטושים ונסיבות חייו גרמו לו להפוך לעבריין צעיר.
בבית האמנה הוא הכיר את שפ, שלימים הפך לעבריין עם תיק פלילי מכובד, שפ תמיד היה בחור נאמן, נפשו נקשרה בנפשו של מייק והחברות ביניהם שרדה תקופות לא פשוטות.

שפ הוא שפ, החברות שלהם עמדה במבחן האש יותר מכל מערכת יחסים אחרת שהייתה לו אי-פעם (עמ' 145)

מייק ממשיך להיות נרדף ובלית ברירה, מחליט לפנות לשפ, מייק ושפ אמנם לא היו בקשר במשך שמונה שנים אבל הוא האדם היחיד שמייק יכול לבטוח בו כרגע.
שפ מתגייס מיד למשימה ומתייצב כדי לעזור למייק ומשפחתו וגם לנסות לחקור את עברו של מייק, משהו שרדף אותו במשך שלושים שנה-מי היו הוריו, מדוע נטשו אותו ומה הם השורשים שלו?
ככל שהחקירה מעמיקה, העלילה הולכת ומסתבכת יותר ויותר, מייק נאלץ לברוח כדי להציל את נפשו, אשתו ובתו וכל צעד אחד שהוא עושה, הרודפים שלו מקדימים אותו בשני צעדים קדימה, הם תמיד מוצאים אותו ויודעים עליו הכל…אין לאין לברוח ואין איפה להסתתר.
מדוע מייק נרדף, מדוע נינטש בגיל ארבע ומה יעלה בגורלו ובגורל משפחתו?

זהו הספר השני של גרג הורביץ שאני קוראת, הראשון היה "פרוייקט X" ומשניהם נהנתי מאד, אין ספק שגרג יודע לבנות מתח בצורה שגורמת לקורא להחזיק את הספר ביד ולא להרפות עד שתתגלה התעלומה המסתורית.
גרג הורביץ הוא סופר של ספרי מתח וחוברות קומיקס, כותב תסריטים (ביניהם לסרט באטמן -האביר האפל) וחי את חייו השלווים בלוס אנג'לס עם אשתו ושתי בנותיו.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן