Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אתה, אני, הכול
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 382
לג'סיקה נמאס מהשקרים של אדם ומסירובו להתבגר ולקחת אחריות על מעשיו . לכן, כשהוא מחמיץ את לידת בנם הבכור בתירוצים מגוחכים ובלתי מתקבלים על הדעת, היא מחליטה להיפרד ממנו ולגדל את בנה ויליאם בלעדיו. ג'סיקה עושה זאת בעזרת הוריה האוהבים ואילו אדם הולך בעקבות חלומותיו, עובר מאנגליה לצרפת כדי לקנות חורבה, הופך אותה לטירה חלומית ופותח בה מלון מפואר. עשר שנים אחר כך, ג'סיקה מוצאת את עצמה נוסעת עם בנה לצרפת כדי לבלות את חופשת הקיץ עם אביו שכמעט אינו מכיר אותו. היא לא נוסעת בגלל הנוף המהמם או השמש המחייכת. יש לה משימה! עליה לקרב בין אדם וּויליאם ולהפוך אותם למשפחה ג'סיקה אומנם ספקנית באשר לסיכויים שזה יקרה, אבל היא נוסעת במצוות אימה שהצליחה לגרום לג'סיקה להבין שוויליאם זקוק לאביו. עכשיו, ועוד יותר מכך בעתיד. אבל הדרך לליבו של אדם אינה קלה. בדרך עומדים בת זוגו הצעירה והחיננית, עשר שנים שצריך לגשר עליהן תוך זמן קצר, וגם סוד. סוד כמוס וכואב שחשיפתו מעמידה בספק את הסיכוי לעתיד טוב יותר.

אנחנו לא משפחה. אנחנו שני חלקים של זוג פרוד, שהודבקו זה לזה בדבק מגע בידי הטעות הכי מקסימה שעשינו מימינו.

ג'ס היא אם חד הורית בת 33 המתגוררת במנצ'סטר עם בנה בן ה 10 ויליאם ועובדת כמורה לכתיבה יוצרת במכינה המקומית לבגרות.
לפני עשר שנים ג'ס היתה בזוגיות ארוכה עם אדם אבל אז היא גילתה שנכנסה להריון והזוגיות עברה טלטלות רבות עד שהבלתי נמנע קרה וכל אחד מהם הלך לדרכו.
ג'ס גידלה את אדם לבד בעזרת הוריה ואדם עבר להתגורר בצרפת וקנה שם טירה שלימים הפכה להיות בית מלון מצליח, הוא נשאר בתמונה אבל לא כמו שג'ס קיוותה שיקרה והיה ברור לה שלויליאם חסרה דמות אב בחייו.
אמה של ג'ס שהיתה תמיד אישה פעילה ומלאת שמחת חיים חלתה ומצבה הלך והדרדר ככל שהשנים עברו, לאחר שהיא עברה להתגורר בהוסטל, היתה לה משאלה אחת: שויליאם יתאחד עם אביו וג'ס
תתעלה מעל עצמה ותעשה הכל כדי לקרב ביניהם.

זאת הבעיה כשעושים ילד עם מישהו, את אולי רוצה לשמור על מרחק של מיליון קילומטר ממנו, אבל אתם תקועים יחד לנצח אם תרצי ואם לא תרצי. (עמ' 95)

ג'ס מחליטה למלא את משאלתה של אמה והיא אורזת את עצמה ואת ויליאם והשניים נוסעים לחופשה בצרפת כדי להתארח במלון של אדם.
ג'ס מקווה שאכן אדם ינסה לקרב אליו את ויליאם אבל זה לא קורה לפי התוכניות שלה, אדם מאד עסוק, מאד ענייני ומאד מרוכז בעצמו ובאמצע יש גם את סימון, חברתו הרכושנית בת ה 22 שתעשה הכל
כדי לטרפד את האיחוד המשפחתי ולשמור את אדם כל כולו לעצמה.
לחופשה מצטרפים נטשה, חברתה הרווקה של ג'ס ובקי ובעלה סב עם שלושת ילדיהם, כולם משוועים לנפוש ולנוח אבל כשיש ילדים ברקע וכל אחד טרוד עם עצמו ועם הצרות האישיות שלו, קשה מאד לשחרר ולהרגע באמת.
ג'ס צריכה לעשות הכל כדי לקרב בין אדם לויליאם אבל במהלך המשימה שלה יש לה הסחות דעת בצורת גבר חד הורי שמחזר אחריה והיא גם מגלה להפתעתה שהיא עדיין נמשכת לאדם ולפני שיקרה ביניהם
משהו היא צריכה קודם להתמודד עם סוד כבד שמעיב על עתידה ועתיד בנה.

היו לי תקוות גדולות לגבי הספר הזה, הוא חיכה לי בסבלנות במשך שנה על המדף ורק קרא לי שאגיע אליו.
אני מודה שקצת התאכזבתי ממנו, היו בו את כל האלמנטים להיות ספר מדהים ועדיין משהו שם היה חסר לי, דמותם של אדם וג'ס לא הצליחו לרגש אותי אבל אהבתי מאד את דמותו של ויליאם המקסים והחכם שהזכיר לי את בני תומר וגם אהבתי את דמותה המשעשעת של בקי כאם חסרת מנוח שהצליחה לגרום לי להרבה חיוכים ונחת. מצאתי בספר הרבה סיטואציות מחיי האישיים כאם חד הורית.
אם יש משהו אחד שלקחתי מהספר הזה, הוא: שהחיים קצרים מידי ואנחנו לא צריכים לתת לפחד שלנו ממה שצופן לנו העתיד לשלוט על חיינו בהווה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן