Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אשת סודו
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 416
כל בוקר אנה מתעוררת לשגרת חיים מעוררת קנאה: יש לה בעל אוהב, עבודה מוצלחת, תאומות מתוקות בנות שלוש ובית שאפשר רק לחלום עליו. אז איך אישה כזאת נדחפת, ברגע אחד, למהלך שאין ממנו דרך חזרה? מה גורם לה לקום בוקר אחד ולעזוב הכול בלי להביט לאחור? האם ייתכן שהיא עושה את כל זה עבור גבר שלא מבטיח לה דבר? אשת סודו הוא רומן פסיכולוגי מותח שאי אפשר להניח מהיד. במרכזו, גיבורה חכמה ועצמאית השולטת בגורלה. ואולי מישהו אחר שולט בה, בעצם? האם ייתכן שכל מה שאנה יודעת על העולם הוא טעות? האם היא מספרת לה (ולנו) את כל האמת, או שאולי היא בכלל לא יודעת מהי האמת? אשת סודו עוסק בשקרים, בסודות ובמניפולציות רגשיות. כמו אנה, גם אנו הקוראים נופלים בפח שוב ושוב, עד לסוף המפתיע. שרלוט פילבי, 37, היא עיתונאית ועורכת. פילבי היא נכדתו של הסוכן הבריטי הכפול קים פילבי, שריגל למען ברית המועצות בזמן המלחמה הקרה. לדבריה, סיפור חייו של סבה הביא אותה לכתיבת רומן זה, שזכה לשבחים מיד עם צאתו לאור.

כמה תרחיקו לכת אחרי אהובכם? כמה תקריבו בשביל אידאל? האם תהיו מוכנים להקריב את הילדים שלכם? רק שתקראו את הספר תבינו את הדילמות של גיבורת הספר.

בזמן לימודי הספרות של אנה באוניברסיטה היא הכירה את חברתה הטובה מג. הן גרו יחד בדירה מעופשת אבל מרכזית, בילו יחד, היו חברות נפש. הארי היה עיתונאי מפורסם באותה תקופה שבדיוק פוטר מעבודתו כששמו נקשר בפרשה מפוקפקת. הוא היה מיסתורי בהתנהגותו אבל אנה נמשכה אליו כמו פרפר לאש. הארי בילה המון יחד עם מג ואנה כשהצלע הרביעית של החבורה היה דיוויד. דיוויד היה חבר טוב של אנה, בחור עשיר מאוד שאבא שלו היה בעל חברה גדולה ומוכרת, איש בעל השפעה ומעמד גבוה.

החבורה התפרקה בהמשך כשמג עזבה את הדירה המשותפת שלה עם אנה בטענה שמצאה עבודה בעיר אחרת, מג ניתקה את הקשר לחלוטין, נעלמה. אנה נותרה אובדת עצות מאחר ולא יכלה לעמוד בתשלומי השכירות לבדה, דיוויד היה שם כמו תמיד כדי לעזור והציע לאנה לגור איתו. מפה והלאה נוצר משולש בין אנה להארי ודיוויד.
ממש במקרה כשאנה בביתו של הארי והוא קם רק לרגע להכין קפה, אנה ראתה משהו שלא היתה צריכה לגלות, היא חשפה את סודו של הארי, סוד שישפיע על מערכת היחסים של השלישיה ובעיקר על חייה שלה.

מכאן ואילך חייה של אנה משתנים והם הופכים להיות שקר אחד גדול. כמעט כל דבר בחייה הוא למראית עין, אפילו היקר לה מכל.
היא רק חשבה שהיא יודעת לאן היא נכנסת, לא היה לה מושג איך לצאת. היא הרגישה שהיא חיה הין שקרים, בתוך חומות גבוהות כשהיא חייבת לגונן על הסוד שלה, על מי שהיא באמת…

מה הסוד של אנה? על מי היא מגוננת? באיזה צד היא? מה יקרה לאנה?

לא ארחיב יותר על העלילה, לא רוצה לחטוא בספויילר. אני יכולה להבטיח לכם שהסיפור שלפנינו הוא סיפור מתח עמוס תהפוכות, תככים ומזימות שמתגלות כמעט בכל פרק חדש. קריאה בספר הזה דומה לרכבת הרים שדוהרת ובלתי ניתנת לעצירה. בכל פעם שחשבתי שיש לי כיוון למה שקורה בספר התבדתי פרק אחרי… יש לא מעט פרקים שסיימתי והגבות שלי הורמו, פרק רודף פרק והספר נגמר, לא יכולתי לעצור.

העלילה מסופרת מקולן של אנה ושל גיברה נוספת ומתרחשת בלונדון ובאי קטן אי שם ביוון. הסיפור כתוב מצויין, סוחף, מפתיע, מרתק ממש כמו שספר טוב צריך להיות. אהבתי את הטויסטים בסוף, חייבת להודות שלא הייתי בכיוון כשניסיתי לנחש לאיזה כיוון הספר הולך.

על הספר הזה אתם לא רוצים לוותר, טוסו לקרוא!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. חיה

    אהבתי את הספר ואת הסקירה
    האמת היא שאני ממש מתקשה להבין את הסיום
    העיניים שמביטות בה של מיהן? מי אומר לה תפתחי את הדלת?

  2. שרון בצלאל

    תודה רבה ! גם אני התקשתי להבין את הסיום, אני חושבת שהוא כתוב ככה מהסיבה הפשוטה שרצו להשאיר פתח לספר נוסף. הסוף אכן לא ברור.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן