Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אשת סודו
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 416
בכל בוקר אנה מתעוררת לשגרת חיים מעוררת קנאה: יש לה בעל אוהב, עבודה מוצלחת, תאומות מתוקות בנות שלוש ובית שאפשר רק לחלום עליו. אז איך אישה כזאת נדחפת, ברגע אחד, למהלך שאין ממנו דרך חזרה? מה גורם לה לקום בוקר אחד ולעזוב הכול בלי להביט לאחור? האם ייתכן שהיא עושה את כל זה עבור גבר שלא מבטיח לה דבר? אשת סודו הוא רומן פסיכולוגי מותח שאי אפשר להניח מהיד. במרכזו, גיבורה חכמה ועצמאית השולטת בגורלה. ואולי מישהו אחר שולט בה, בעצם? האם ייתכן שכל מה שאנה יודעת על העולם הוא טעות? האם היא מספרת לה (ולנו) את כל האמת, או שאולי היא בכלל לא יודעת מהי האמת? אשת סודו עוסק בשקרים, בסודות ובמניפולציות רגשיות. כמו אנה, גם אנו הקוראים נופלים בפח שוב ושוב, עד לסוף המפתיע. שרלוט פילבי, 37, היא עיתונאית ועורכת. פילבי היא נכדתו של הסוכן הבריטי הכפול קים פילבי, שריגל למען ברית המועצות בזמן המלחמה הקרה. לדבריה, סיפור חייו של סבה הביא אותה לכתיבת רומן זה, שזכה לשבחים מיד עם צאתו לאור.

מי לא הרגישה אי פעם שעבדו עליה? נפלה בפח? האמינה למשהו או למישהו, והרגשנו בתמימותנו איך עשו עלינו מניפולציות? שמענו והבנו מה שרצינו לשמוע? העולם שלנו הוא אכזרי ויש נשים/ אנשים שניתן בקלות לנצל את תמימותם. חוסר תשומת ליבם, יביא אותם למעשים חסרי הגיון. החיים מלאים בהחלטות קשות, לעיתים אנחנו חושבים על אוטומט ולעיתים אנחנו עוצרים לחשוב על ההחלטות שמלווים את חיינו. האם בחרנו נכון את הקרירה שלנו? בן הזוג? האם לקחנו סיכונים? איך אישה חכמה ומוכשרת מסוגלת לנטוש את בנותיה ובעלה ולהעלם כך סתם?

אנה הסטודנטית לספרות, שהגיע מעיירה קטנה, הופכת לעיתונאית מצליחה ונשואה לדיוויד העשיר, אותו היא מכירה עוד מימי לימודיה באוניברסיטה. חברתה הטובה מהלימודים – מג מכירה לה את הארי ונעלמת זמן קצר לאחר מכן. אנה נמשכת להארי למרות שהקשר אינו אפשרי והוא הרסני עבורה. הארי פוטר מהעיתון בו עבד עקב שערורייה לא ברורה והוא מספר לה סיפורים על עבודתו ומחקרו האינטנסיבי למציאת אשמים בפרשה הקשורה למשפחתו של בעלה. אנה מזגזגת בין חייה הנפלאים עם דיויד בביתו המעוצב בטוב טעם, בנותיה התאומות הקטנות לבין הארי שמושך אותה לתוך עולם של סודות אפלים. אנה נקרעת בין שני הצדדים ובמקביל שומרת על סודות ילדותה מבעלה.

הסיפור נכתב מנקודת מבטן של שתי נשים, אנה ומריה. כל פרק מוקדש לדמות אחרת ומפנה זרקור לצד אחר בסיפור. מי היא מריה? איך היא קשורה לסיפור ומה הקשר בינה לבין אנה?  מי היא אשת סודו? מה הסוד הגדול שאנה מסתירה מבעלה? במי בחרה אנה?

שמו של הספר באנגלית :The most difficult thing מה הדבר הכי קשה שבחרתם לעשות ? איזה קורבן תהיו מוכנים להקריב למען האהבה? האמת?

אני אוהבת ספרי מתח, במיוחד כאלו שמשאירים אותנו בלי אוויר לנשימה. שפע של טוויסטים, הפתעות לא צפויות , בגידה באנשים היקרים או אולי כאלה שעושים מניפולציות לא הגיוניות.  קשה להניח את הספר ולאחר סיום הקריאה נשארים עם מחשבות. הסופרת בהחלט יודעת כמה דברים על עולם הריגול כנכדתו של אחד מהמרגלים המפורסמים.  לדעתי ראוי להפיק מהספר סרט, אני אשמח לראות את הדמויות קמים לתחיה

רוצו לקרוא, ספר מומלץ בחום.

לרכישת הספר דרך אתר עברית לחצו כאן

 

 

 

יעל גילת נוי

יעל גילת נוי, קוראת כמו אוויר לנשימה. מטיילת בעולם מעל דפי הספרים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן