Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ארץ הפקר
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 510
ויקטור ורפאל, בני דודים, כמעט הגשימו את חלומם: שני מיליון קרונות שוכנות לבטח בחשבון עלום בארץ רחוקה, היכן שאיש לא שואל שאלות. הגיע הזמן לעזוב את שוודיה ואת האי גוטלנד לתמיד. אבל כאשר האיש שעזר להם להבריח את הסמים מאסטוניה נמצא מת, הפנטזיה שלהם על חיים ללא דאגות הופכת בבת אחת למאבק הישרדות בחודש נובמבר ֵ הקפוא של גוטלנד – האי שנראה שלו כלפי חוץ, אך הרוע החבוי בתוכו כצפעוני מאיים להתפרץ בכל רגע. ידיהם של הבלש פרדריק ברומן ועמיתיו למשטרת גוטלנד כבר עמוסות בניסיון לפענח את המסתורין סביב הגופה שנמצאה במגדל המים העירוני, וכעת עליהם לנהל שתי חקירות במקביל. האם יצליחו להגיע לפתרון לפני שגופות נוספות יצוצו? בינתיים גם חייו האישיים של ברומן אינם מתנהלים על מי מנוחות, ועליו להחליט אם להישאר באי או לעזוב. ארץ הפקר הוא מותחן מסחרר ועוכר שלווה על הדחף להשתחרר מהכבלים הישנים ולפתוח בחיים חדשים – גם אם המחיר קשה מנשוא.

 גופת גבר צעיר מתגלה במגדל המים של אי הנופש גוטלנד בשוודיה.
חוקרי המשטרה של האזור שבראשם עומד המפקח פרדריק ברומן מתחילים לנבור בעברו של הגבר המת ששמו פונטוס הלברג וסביר להניח שהוא לא נפל סתם כך למים אלא נרצח.
השוטרים חוקרים את בני משפחתו ההמומים שהיו בכלל בטוחים שפונטס היה בדרכו לדרום אמריקה, מתשאלים חברים לעבודה, חברי ילדות וסתם חברים בהווה, אבל אף אחד לא יודע מה קרה ואיך פונטס מצא את מותו.
השוטרים עוברים בדירתו ואין להם ספק שמישהו היה שם לפניהם והעלים ראיות חשובות.
הם חוזרים לנקודת ההתחלה ואין להם קצה חוט שיפתור את תעלומת המוות של פונטס.

אזרח מן השורה בן עשרים ושש נורה למוות, מושלך לתוך מגדל מים ומישהו עורך חיפוש בדירה שלו. משהו קרה בחיים שלו, בטוח. (עמ' 112)

בגוטלנד מתגוררים גם ויקטור ורפאל, שני בני דודים בשנות העשרים לחייהם שמתפרנסים מסחר בסמים ומסתבכים כאשר מישהו בכיר בעולם הסמים מגלה על פעילותם ודורש לקבל סכום כסף נכבד מהמכירות שלהם.
שניהם דגי רקק בעולם של כרישים והחלום הגדול שלהם הוא לסגור את עסקי הסמים ולברוח למקום אחר, אופטימי יותר, שבו השמש לעולם לא שוקעת ולאנשים מסביב לא באמת אכפת מה אתה עושה או כמו שמכנה זאת ויקטור – "ארץ הפקר" (גם אני רוצה לחיות במקום כזה).
בינתיים, עד שהחלום יתגשם הם נלחמים על חייהם נגד הכרישים הגדולים של האזור.
הם נרדפים ע"י אלכס גוסטפסון שנמצא תחת מעקב המשטרה בחשד לפרשת הרצח של פונטס אך צוות המשטרה לא מצליח לקשר בינו לבין הרצח והם ממשיכים להסתובב סביב הזנב של עצמם.

הם חקרו את חבריו ואת עמיתיו במחלקת המים ולא מצאו דבר.  אבל האם הם חפרו עמוק מספיק? כלום יש משהו אחר שהם פספסו, משהו יותר אישי מחיסול חשבונות על רקע סמים? (עמ' 199)

כשרצח נוסף מתגלה בעיירה, השוטרים מנסים לחבר את כל הקצוות כדי להבין מה המניע לרציחות ומי עומד מאחוריהן וגם ויקטור ורפאל נמצאים תחת הרדאר שלהם.
הנפשות בעולם הסמים רוחשות מתחת לפני השטח כשהחגורה מתהדקת סביב צווארם והמפקח פרדריק משתוקק לסגור את תיק החקירה הזה ולחזור לנשום בזמן שגם בחייו האישיים העולם רחוק מלהיות ורוד.

האם ימצא הרוצח? האם יצליחו ויקטור ורפאל לצאת בשלום מהאי אל עבר העתיד בארץ ההפקר אליה הם נכספים או שגורלם נחרץ לסיים את חייהם בבית הכלא של גוטלנד?  

בתור חובבת ספרי מתח ומשטרה ובמיוחד ספרים שוודים, נהנתי מאד מספר המתח הזה, אמנם הוא היה ארוך אבל הקריאה היתה זורמת וקולחת.

קיוויתי שויקטור ורפאל יצילו את עצמם מהעיר ללא רחמים שבה התגוררו, רק מהקריאה על גוטלנד נעשה לי קר ומדכא על הנשמה, יכולתי להבין את הרצון והתסכול של בני המקום לעזוב למקום חם ואופטימי יותר…אוהבי ספרי המתח יהנו מאד מהספר הזה.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן