Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ארץ האגדות
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2013
מס' עמודים: 367
אתם מוזמנים ליפול אל עולם קסום שבו סיפורי האגדות קמים לתחייה! אלכס וקונר התהפכו כל הלילה במחשבות על קסם המשאלה... הם חייבים לעשות כל מה שיורה להם היומן. אין להם ברירה. הם עומדים לצאת למסע החיפושים הגדול בחייהם. כאשר סבתם של התאומים נותנת להם במתנה את ספר הסיפורים הנדיר שלה, אין להם מושג שהם ימצאו את עצמם בעולם שהוא מעבר לכל דמיון: ארץ האגדות, שבה כל סיפורי הילדות שסופרו להם הם אמיתיים. אבל אלכס וקונר מגלים במהרה שהסיפורים לא הסתיימו ב"אושר ובעושר" אלא ממשיכים להתקיים בארץ האגדות הנחלקת לארבע ממלכות גדולות: בצפון שולטת שלגיה, בדרום סינדרלה, במזרח היפהפייה הנרדמת (שלושתן נשואות לשלושת הנסיכים המקסימים, שהצילו אותן ממוות, כמו שמספרות האגדות). הממלכה הרביעית שוכנת במרכז, והיא מוקפת חומה גבוהה (מפחד הזאבים) וכיפה אדומה מולכת בה לבדה, משום שבאגדה שלה לא הופיע שום נסיך באופק (ומשום שהיא מאוהבת בג'ק, הנער בעל אפוני הפלא). מסביב שוכנות גם ממלכת הפיות, ארץ הטרולים והגובלינים שמתחת לאדמה (שם עדיין חוטפים ילדים לעבודות פרך), ויערות הגמדים, שבהם מסתובבת כנופיית "הזאב הרע", המטילה אימתה על הטיילים, ובהם נמצאת גם זהבה, שהפכה לנרדפת על ידי החוק באשמת פריצה לבית הדובים ומעללים נוספים. בנוסף על הצרות הללו, רועשת ארץ האגדות בשל בריחתה מהכלא של המלכה הרעה, אמה החורגת של שלגיה, שנמלטה יחד עם מראת הפלאים, בעזרתו של הצייד הנאמן לה ובתו, מתנקשת אילמת ואכזרית. התאומים יעשו הכול כדי לחזור הביתה. גם אם הדבר כרוך בחיפוש כל הפריטים הנחוצים להפעלת קסם המשאלה. הם רק לא יודעים שהדבר כרוך בסכנות רבות שאיתן עליהם להתמודד. האם יצליחו לעשות זאת כשהמלכה הרעה רודפת אחריהם?

אלכס וקונר הם אמנם תאומים, אבל הם מאוד שונים. אלכס היא נערה חכמה, משתתפת תמיד בשיעורים ויודעת תמיד מה לענות ומה להגיד. קונר לעומתה כמעט ולא יודע כלום, הוא מבין קצת באגדות, אבל הוא בדרך כלל נרדם בשיעורים והציונים שלו נמוכים, אם המורים בוחרים לוותר לו, זה רק בגלל שבשנה האחרונה אביהם של אלכס וקונר נפטר, ומאז השתנו חייהם לבלי היכר. המוות של אביהם נראה לתאומים כדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות להם, אבל כשסבתם מביאה להם את הספר שלה 'ארץ האגדות' הם בטעות נופלים לתוך הספר וחושבים שהם תקועים שם לנצח. אלכס עוד מצליחה קצת לשמוח כשהיא פוגשת שם את גיבורות ילדותה, אבל מהר מאוד התאומים מבינים שהחיים ממשיכים להתקיים איפה שהאגדות נגמרות, והם תוהים לעצמם האם הם אי פעם יצליחו לחזור הביתה.

נתקלתי בסדרת ארץ האגדות הרבה פעמים, בדרך כלל זה היה במהלך סידור סחורה, כשהייתי נאלצת למצוא מקום על המדף לכל הסדרה ביחד, ודי התעצבנתי שלסדרה אחת יש כל כך הרבה ספרים, אבל מעולם לא חשבתי שאקרא את הספר. כשיום אחד אחי ביקש ממני לקנות את הספר אחרי שקיבל עליו המלצה חמה, קניתי לו אותו, שמחתי על המקום שהתפנה במדף הספרים בחנות, והתעלמתי מקיום הספר. לאחרונה יצא לי לחזור אחורה בסקירות שבאתר, ומצאתי את הסקירה של נעה ארוון לספר, אחרי שקראתי את מה שהיא כתבה החלטתי לנסות ולקרוא אותו.

הספר החזיר אותי לילדות, לכל האגדות שמוכרות לי כל כך, אמנם השפה הייתה לי ילדותית מעט, אבל נהנתי מאוד מהקריאה בספר. הספר מלא בהפתעות, והדמויות האהובות מהעבר מתעוררות פתאום לחיים, ואנו זוכים להצצה לאיפה הן נמצאות אחרי כל השנים. הספר מומלץ לכל אוהבי האגדות, קטנים וגדולים כאחד, הוא מתאים לקריאה לילדים מכיתה ו' ועד 120.

שורה תחתונה: והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה, אז מסתבר שהיום הזה הגיע..

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן