Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ארץ האגדות
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2013
מס' עמודים: 367
אלכס וקונר התהפכו כל הלילה במחשבות על קסם המשאלה... הם חייבים לעשות כל מה שיורה להם היומן. אין להם ברירה. הם עומדים לצאת למסע החיפושים הגדול בחייהם. כאשר סבתם של התאומים נותנת להם במתנה את ספר הסיפורים הנדיר שלה, אין להם מושג שהם ימצאו את עצמם בעולם שהוא מעבר לכל דמיון: ארץ האגדות, שבה כל סיפורי הילדות שסופרו להם הם אמיתיים. אבל אלכס וקונר מגלים במהרה שהסיפורים לא הסתיימו ב"אושר ובעושר" אלא ממשיכים להתקיים בארץ האגדות הנחלקת לארבע ממלכות גדולות: בצפון שולטת שלגיה, בדרום סינדרלה, במזרח היפהפייה הנרדמת (שלושתן נשואות לשלושת הנסיכים המקסימים, שהצילו אותן ממוות, כמו שמספרות האגדות). הממלכה הרביעית שוכנת במרכז, והיא מוקפת חומה גבוהה (מפחד הזאבים) וכיפה אדומה מולכת בה לבדה, משום שבאגדה שלה לא הופיע שום נסיך באופק (ומשום שהיא מאוהבת בג'ק, הנער בעל אפוני הפלא). מסביב שוכנות גם ממלכת הפיות, ארץ הטרולים והגובלינים שמתחת לאדמה (שם עדיין חוטפים ילדים לעבודות פרך), ויערות הגמדים, שבהם מסתובבת כנופיית "הזאב הרע", המטילה אימתה על הטיילים, ובהם נמצאת גם זהבה, שהפכה לנרדפת על ידי החוק באשמת פריצה לבית הדובים ומעללים נוספים. בנוסף על הצרות הללו, רועשת ארץ האגדות בשל בריחתה מהכלא של המלכה הרעה, אמה החורגת של שלגיה, שנמלטה יחד עם מראת הפלאים, בעזרתו של הצייד הנאמן לה ובתו, מתנקשת אילמת ואכזרית. התאומים יעשו הכול כדי לחזור הביתה. גם אם הדבר כרוך בחיפוש כל הפריטים הנחוצים להפעלת קסם המשאלה. הם רק לא יודעים שהדבר כרוך בסכנות רבות שאיתן עליהם להתמודד. האם יצליחו לעשות זאת כשהמלכה הרעה רודפת אחריהם?

מה תאמרו אם אומר לכם שאיפשהו ביקום כל הגיבורים מהאגדות שגדלתם עליהן חיות ונושמות ,משלגיה והמלכה המרושעת עד לזהבה ושלושת הדובים? האם תאמינו לי?

אלכס וקונר תאומים בתחילת גיל העשרה, בן ובת, יתומים מאב, קיבלו מסבתא שלהם מתנה ליום ההולדת, ספר עב כרס, ישן, שעל כריכתו הירוקה נכתב באותיות בצבע זהב  ארץ האגדות.

סבתא שלהם אמרה:

בכל פעם שאתם עצובים, אם אתם מתגעגעים לאבא שלכם או אליי, אתם צריכים רק לפתוח אותו ואנחנו נהיה ביחד ברוחנו, קוראים בצוותא.

התאומים בתור אנשים שאוהבים פנטזיה ואגדות שמחו לקבל את המתנה הזאת.

לאחר שבוע של מקרים מוזרים שמתרחשים מאז שספר האגדות נכנס לחייהם, כגון חיות קטנות כמו ציפורים ודבורים שיוצאות מהספר, אלכס רוצה לבדוק האם היא מדמיינת או הוזה את כל מה שקורה. היא משליכה חפצים אל תוך הספר והם נעלמים בתוכו. קונר גם לא מבין מה עובר על אחותו ומרגיש היא הופכת למוזרה מיום ליום שעובר.

ערב אחד הסקרנות של אלכס גוברת עליה. היא רוצה להיכנס לספר ולראות לאן כל החפצים שזרקה לתוכו נעלמו. קונר התנגד אבל לבסוף שניהם נכנסו פנימה ונבלעו בין דפי הספר, ולאחר כמה שניות הם נחתו על הישבן במקום לא מוכר. הם לא ידעו שהם הגיעו למקום שהסוף שלו הוא לא היה  'באושר ועושר', אלא שכל האגדות שהכירו בכלל לא דומות לעצמן במקום שאליו נכנסו. במקום הזה זהבה היא פושעת נמלטת, צאצאי הזאב הרע נחושים לנקום בכיפה אדומה, וסינדרלה מצפה ללידת ילדה הראשון.

אלכס וקונר עוברים מסע ארוך ומסוכן שבו הם יעשו דברים ויפגשו אנשים שרק חלמו עליהם, לאורך המסע הם אוספים חברים ואויבים ובכל פעם מגלים דברים חדשים. גם על עצמם.

האם הם יצליחו במסע שלהם והאם יזכו לחזור הביתה בריאים ושלמים?

את הספר קראתי לראשונה לפני מספר שנים ולאחרונה שבתי אליו ונהניתי כמו בפעם הראשונה. אם אתם אוהבים סיפורי אגדות והרפתקאות אני ממליצה לכם בחום לקרוא את הספר הזה ואני מאמינה שגם אתם תתאהבו בו ובדמויות בדיוק כמוני, ולא תוכלו להפסיק לקרוא.

שימו לב, "ארץ האגדות" היא סדרת ספרים של כריס קולפר. אם אהבתם את  "קסם המשאלה" יש עוד חמישה ספרים שרק מחכים שתקראו אותם.

נעה ארוון

בבוקר תלמידה משקיעה בתיכון ובשאר היום והלילה צמודה לספרים, נוער אבל לא רק. מוזמנים לעקוב אחריי גם בטיקטוק: www.tiktok.com/@noaaravon או חפשו את Noaaravon

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן