Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אני כבר אוכל בקבר
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 350
בכל יום מימות השבוע, כשהשמש זורחת מעל השדרה השישית, אפשר לראות תהלוכה ייחודית של נשים – בעלות יציבה בטוחה, התנהגות מלוטשת, חיבור רשת פעיל וגוף שרירי ומטופח בדרך כלל – השועטות אל בניין אחד מסוים, שאליו מדרבנות אותן שאיפותיהן כמו אל מרוץ. הנשים האלה חכמות, אופנתיות ומתוחכמות כולן – כולל האישה שגופתה נמצאה במשרד. כשהילרי ויטני היפהפייה מתה לבדה בחדר נעול וחסר חלונות במשרדי המגזין "רייג' פאשן בוק", קובעת תחילה המשטרה כי מותה הוא תופעת לוואי מצערת של הלחץ הכבד להיות רזה. אבל חברתה הטובה, קתרין אונו, שגם היא עורכת במגזין, יודעת שהדיאטה של הילרי היא לא העניין, וגם אם היופי אכן יכול להרוג – אולי הוא צריך להתאמץ קצת יותר. כעבור חודשיים מתגלגל פתק מסתורי בכתב ידה של הילרי לידיה של משטרת ניו יורק והתיק נפתח מחדש. הבלש מארק האטון מוצא את עצמו בעולמם הזוהר של רייג' ושל קתרין אונו הנפלאה וחמת המזג, המתעקשת להצטרף לחקירה. קאט וחברתה, בס בונר, נחושות בדעתן לפתור את התעלומה כמו גם להגיע לשלמות אופנתית. אבל לעבודת הבילוש החובבנית שלהן יש תוצאות הרות אסון, ושתי הנשים התמימות מסתבכות בפרשיית סמים המשנה את חייהן לנצח.

אסור לתת למסכה להפוך לפנים

עלילת הספר מתרחשת במגזין האופנה "רייג' פאשן בוק" שנמצא בניו יורק. המגזין הזה הוא מגזין האופנה המצליח ביותר בתולדות כתבי העת לנשים בתחום הלייף סטייל.
המגזין הצליח ושגשג במהלך השנים אבל עם כניסתה של הטכנולוגיה המתקדמת לשוק ופריצת עולם הבלוגרים והאינטרנט, אנשים פחות רכשו את המגזין וגם המפרסמים החלו לפרסם במקומות זולים יותר והתחרות היתה קשה.
לפני חודשיים מצאה את מותה באורח מסתורי הילרי ויטני, העורכת הראשית של המגזין. הראיות הצביעו על כך שהילרי הרעיבה את עצמה למוות ונפטרה מדום לב אבל מותה נותר מסתורי והותיר סערה בקרב אנשי המגזין.
המחליפה הזמנית של הילרי היתה לו, גרושה פעמיים ואם לשתי בנות, למרות שמי שהיתה צריכה לקבל את התפקיד בפועל היא קאט, אחת מחברותיה הטובות ביותר של הילרי.
קאט גדלה בבריסל והוריה בעלי השקפת עולמם השונה קיוו שבתם תעסוק במשהו בעל משמעות ותהיה מעשית ומסורה ולא תרדוף אחרי דברים שבעיניהם נחשבו שטחיים.
קאט עבדה במגזין שש שנים כעורכת בכירה והיתה פמינסטית מובהקת ולוחמת צדק.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

לתוך כל העולם הקדחתני של ניהול מגזין אופנה ומלחמה במתחרים צצה צרה חדשה – פרשת מותה של הילרי ויטני.
הפרשה נסגרה מהר לאחר לחץ שהופעל על המשטרה מגורמים המקורבים למנוחה אבל לאחר שהגיעה פיסת מידע חדשה הקשורה למותה, התיק נפתח מחדש. הבלש מארק האטון נשלח למגזין כדי לחקור את האנשים שהיו מקורבים להילרי והוא ראה בזאת הזדמנות מצוינת כדי לקדם את האינטרסים האישיים שלו ולהגיע לתפקיד בכיר במשטרה.
האטון חקר את קאט לגבי מותה של הילרי אבל שום דבר לא הצביע על משהו מוזר מעבר לדום לב כתוצאה מאורח חיים לא בריא הכולל הרעבה ולחץ בעבודה.
האטון וקאט, שניהם לוחמי צדק, כל אחד מצדו האחר של המתרס מתאחדים כדי לפתור את הפרשה הסבוכה שנפלה לידם.
קאט וחברתה הטובה בס, החליטו לעשות הכל כדי לגלות מה קרה להילרי אבל הן לא ידעו עד כמה הן הולכות להסתבך ואף עלולות לסכן את חייהן, את המשרה שלהן ואת שמן הטוב.
אז עד כמה רחוק מגזין שמחשיב את עצמו לפמיניסטי ורודף צדק מוכן ללכת כדי למכור את עצמו ועד כמה האמצעים כשרים?

הספר הזה מציג בצורה צינית את החיים האמתיים מאחורי עולם היופי שזה כולל הרעבה עצמית, סמים ועבודה מטורפת סביב השעון בלי יכולת לנהל חיים פרטיים.
אני חייבת לציין שהספר גרם לי לצאת מאזור הנוחות שלי כי אופנה וכל מה שקשור אליה זה ממש לא התחום החזק שלי.
במהלך הקריאה היו רגעים משעשעים שנהנתי מהם מאד והיו גם רגעים שתיארו לבוש, איפור ושאר אביזרי אופנה שפחות עניינו אותי אבל מרגע שהבלש מארק האטון נכנס לסיפור אז העלילה התחילה להיות מסקרנת יותר.
כנראה שאני מתחברת יותר לדמויות של שוטרים מאשר לדמויות של עורכות במגזין אופנה.
אהבתי מאד את דמותה המיוחדת של קאט ואת הנאמנות הטוטאלית שלה לעבודתה ולחברות שלה ואהבתי את הקשר המיוחד שנוצר בינה לבין הבלש מארק האטון. בסך הכל זהו ספר קליל וכייפי לקריאה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן