Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אני אף אחת
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 592
אנדריאה יודעת הכול על אמה, לורה: היא יודעת שאמה מעולם לא הסתירה ממנה סודות, ושהדבר היחיד שתמיד רצתה הוא לחיות חיי קהילה שקטים ונוחים. הרי כולנו מכירים את האימהות שלנו. או שלא? אך כל זה משתנה כשבילוי תמים בקניון המקומי הופך ברגע אחד לסיוט קטלני, ואנדריאה מגלה לפתע צד חדש של אמה. מתברר שבעברה היא הייתה מישהי שונה לגמרי. במשך כמעט שלושים שנה היא הסתירה את זהותה הקודמת ושמרה על פרופיל נמוך בתקווה שאיש לא ימצא אותה. אבל עכשיו היא נחשפה, ושום דבר כבר לא יחזור לקדמותו. אנדריאה יוצאת למסע נואש בעקבות רמזים מעברה של אמה, אך אם היא לא תצליח לחשוף את הסודות, העתיד של שתיהן עלול להיות קודר מאוד. קארין סלוטר היא אחת מכותבי המותחנים המצליחים בעולם. ספריה נמכרו ביותר מ-35 מיליון עותקים ברחבי העולם. היא חברה קבועה בראש רשימות רבי המכר של הניו יורק טיימס ושל עיתונים חשובים נוספים. ספר זה וספרים נוספים שלה נמצאים בפיתוח לסרטים ולסדרות טלוויזיה. סלוטר חיה באטלנטה, ארה"ב.

אנדי בת שלושים. היא עובדת בשלוש עבודות, גרה עם עוד שתי שותפות בדירה מעופשת, האמת, החיים שלה זה לא מה שביקשה לעצמה.

כשאמא שלה מתקשרת ומספרת לה שיש לה סרטן, היא עוזבת הכל ועוברת לאמא שלה.

כשהן יושבות בקניון באחד מבתי הקפה, מטורף נכנס עם רובה ומתחיל לרסס את יושבי בית הקפה. כמובן שהן מופתעות ומנסות להסתתר, אך היורה מגיע ממש אליהן ועומד פנים מול פנים ורוצה לירות באנדי. אימה לורה מגנה על אנדי בגופה ומבקשת מהיורה שירה בה במקום בביתה מאחר ונותר לו כדור אחד בקנה. אמא שלה בקור רוח ובאומץ מנתחת את המצב ומגבשת תוכנית פעולה. מאיפה הכוח האומץ והתושיה שאמא שלה מגלה? בסופו של דבר לורה נאבקת אם היורה, מכניעה אותו והורגת אותו.

כולם בהלם, מתחילה חקירה. סרטון שאחד מיושבי בית הקפה צילם מתעד את ההתרחשויות ולורה ואנדי הופכות להיות במרכז העניינים. רוצים עדות מהן כדי להבין מה קרה שם בדיוק. לורה מתחילה להתנהג מוזר ומבקשת מביתה לעזוב את ביתה, אוסרת עליה לדבר עם המשטרה, היא בעצמה מסרבת לדבר עם המשטרה. מה היא מסתירה? מדוע היא מתנהגת ככה?

אנדי בהלם, לא מצליחה להבין את ההתנהגות של אמא שלה. היא מרגישה שהיא לא האדם שהיא גדלה בצילו, שהיא לא מכירה אותה כלל. היא עוקבת אחרי אמא שלה כדי לנסות להבין מעט יותר והסיפור ממשיך להסתבך. ברגע אחד אמא שלה מוציאה מתוך תיק "ערכת בריחה" ומבקשת מאנדי לעזוב מייד ולהגיע למקום מסויים שם יחכה מפתח. עושה רושם שאמא שלה היתה מוכנה מאז ומתמיד לבריחה חפוזה. אבל לשם מה? אמא שלה סוכנת סמויה? מיהי באמת?

מפה מתחיל סיפור הבריחה ההזוי של אנדי. היא יוצאת מאיזור הנוחות בו היא היתה עד עכשיו ויוצאת למסע שדורש ממנה אומץ לב ותושיה. אחרי מה שהיא ראתה היא מגלה שיש מישהו בעקבותיה. במשך כל הזמן שהיא בורחת היא לא יכולה להשתחרר מהמחשבה שאמא שלה היא לא מי שהיא חשבה. לאמא שלה יש חיים כפולים. מי זאת האישה שגידלה אותה? מי היא באמת? תוך כדי הבריחה אנדי מנסה לגלות. האם תצליח?

אם אין מספק סימני שאלה בסיפור אז קארין סלוטר מחזירה אותנו לסיפור שמסופר במקביל שמתרחש בשנות השמונים, רצח והתאבדות במהלך כנס. מצטרפות דמויות נוספות לסיפור שבתחילה נראות לא קשורות לסיפור החיצוני אך לאט לאט התמונה מתבהרת והסיפור הופך שלם. מה הקשר של סיפור המשנה לסיפור החיצוני? ברור שלא אספר לכם. תצטרכו לקרוא בעצמכם.

ספר מתח שמתחיל ממש טוב ומבחינתי המשיך פחות. לדעתי היה אפשר לקצר מעט. למרות זאת הוא מתח וסיקרן אותי והייתי חייבת לגלות איך הקצוות נסגרים ומה קרה בסוף.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן