Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אני אף אחת
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 588
אנדריאה יודעת הכול על אמה, לורה: היא יודעת שאמה מעולם לא הסתירה ממנה סודות, ושהדבר היחיד שתמיד רצתה הוא לחיות חיי קהילה שקטים ונוחים. הרי כולנו מכירים את האימהות שלנו. או שלא? אך כל זה משתנה כשבילוי תמים בקניון המקומי הופך ברגע אחד לסיוט קטלני, ואנדריאה מגלה לפתע צד חדש של אמה. מתברר שבעברה היא הייתה מישהי שונה לגמרי. במשך כמעט שלושים שנה היא הסתירה את זהותה הקודמת ושמרה על פרופיל נמוך בתקווה שאיש לא ימצא אותה. אבל עכשיו היא נחשפה, ושום דבר כבר לא יחזור לקדמותו. אנדריאה יוצאת למסע נואש בעקבות רמזים מעברה של אמה, אך אם היא לא תצליח לחשוף את הסודות, העתיד של שתיהן עלול להיות קודר מאוד. קארין סלוטר היא אחת מכותבי המותחנים המצליחים בעולם. ספריה נמכרו ביותר מ-35 מיליון עותקים ברחבי העולם. היא חברה קבועה בראש רשימות רבי המכר של הניו יורק טיימס ושל עיתונים חשובים נוספים. ספר זה וספרים נוספים שלה נמצאים בפיתוח לסרטים ולסדרות טלוויזיה. סלוטר חיה באטלנטה, ארה"ב.

הדרך היחידה לשנות את העולם היא להרוס אותו.

אנדי אוליבר היא רווקה בת 31 שעובדת במוקד 911 של המשטרה.
עד לפני שלוש שנים אנדי התגוררה בעיר ניו יורק, החליפה עבודות, שכרה דירה עם שותפות ונהנתה מכל מה שהעיר הרועשת יכולה הייתה להציע לה אבל יום אחד הכל נגמר כאשר אמה לורה הרימה אליה טלפון והודיעה לה שהיא חלתה בסרטן השד.
חייה של אנדי השתנו ברגע אחד והיא ארזה את עצמה ואת כל החלומות שלה וחזרה הביתה לג'ורג'יה כדי לגור עם אמה ולסעוד אותה.
אנדי שסיימה תואר באומנויות הטכניות של התיאטרון חלמה להגיע רחוק כשהגיעה לראשונה ליו יורק אבל במקום זאת היא עבדה בשלל עבודות זניחות וזוטריות שלא הובילו אותה לשום מקום.
היא שנאה את ניו יורק ואת חייה שם אבל גם בג'ורג'יה המצב לא היה מזהיר, היא הייתה בחובות, גרה כבר שלוש שנים בדירת חדר מעל לגראז' של אמא שלה ושום קשר רומנטי לא היה נראה באופק.
לורה היא קלינאית תקשורת מוסמכת ועבדה בדיור מוגן על החוף ואילו גורדון, אביה המאמץ של אנדי והגרוש של לורה, היה עורך דין לענייני ירושה ושניהם ציפו ממנה שתעשה משהו עם החיים שלה, וככל שהם היו יותר חדורי מטרה אנדי הרגישה שהיא הופכת להיות עצלנית וחסרת מוטיבציה להתקדם הלאה עם חייה.
יום אחד בזמן שאנדי ולורה שוהות בקניון, הן פוגשות את בתו ונכדתו של אחד מהמטופלים של לורה וברגע אחד תמים, קוראת טרגדיה נוראית שמותירה את לורה ואנדי פגועות ונסערות.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

לאחר המקרה אנדי נחקרת על ידי המשטרה והיא מגלה דברים על אמה שלא ידעה קודם.
לורה שמתחילה להתאושש לאחר שנפגעה גופנית מפצירה באנדי לעזוב את ביתה ולעבור להתגורר עם גורדון אבל אנדי לא רוצה לעזוב את אמה לאחר הטראומה ששתיהן חוו והיא מרגישה שלורה מסתירה ממנה משהו חשוב על עצמה ועל העבר שלה.
אנדי ולורה ממשיכות להסתבך בעל כורחן עד שאנדי מבינה שהיא חייבת לברוח ולהסתתר כדי להציל את חייה וברגע אחד חייה השלווים, המונוטוניים, המשעממים והעלובים הופכים למחול שדים מטורף שאין ממנו דרך חזרה.
אנדי מבינה שהחיים שהכירה עד כה היו בעצם מבוססים על שקרים והיא כבר לא יודעת מה האמת מאחורי כל מה שאמא שלה סיפרה לה עד היום.
ברגע אחד היא מאבדת את כל האמון שלה באנשים הקרובים לה ביותר והופכת להיות חשדנית וסקפטית.
אנדי יוצאת למסע מטורף כדי לגלות את האמת אודות אמא שלה והיא נותרת מבולבלת יותר מתמיד אבל דבר אחד בטוח: היא לא יכולה לבטוח באף אחד.

העלילה נעה בין ההווה לבין העבר של לורה בשנת 1986 והיא בנויה מפיסות של פאזל שעם כל פרק מתחילות להרכיב תמונה שלמה וברורה.
נשאבתי לעלילת הספר הזה מהדף הראשון ועד לדף האחרון, הכתיבה היתה סוחפת ומרתקת.
אהבתי את השתלשלות העניינים בעלילה ואת השינויים שעברה דמותה של אנדי שהפכה מאישה פסיבית שלא מצליחה למצוא את דרכה בחיים לאישה נחושה וחזקה שלא מהססת להילחם כדי לגלות את האמת מאחורי חייה וחיי אמא שלה.
העלילה הופכת משלווה ובנאלית למטלטלת והיא שואבת את הקורא לתוך פרשה אפלה ומזעזעת.
קארין סלוטר היא סופרת מתח אמריקאית שכתבה הרבה מאד ספרים, חמישה מהם תורגמו לעברית ולצערי לא קראתי אף אחד מהם, זה הספר הראשון שלה שאני קוראת.
בקרוב עומדת לצאת בנטפליקס סדרה המבוססת על הספר הזה ואני סקרנית מאד לצפות בה ואני מאד מקווה שהיא תהיה לא פחות מוצלחת מהספר.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן