Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אנבל
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 334
אנבל בת ה־17, בתה של נוֹרה, נעדרת. נראתה לאחרונה בדרכה הביתה ממסיבה פרועה בליל קיץ חם. המשטרה חסרת האונים וחסרת הניסיון של העיירה נתונה תחת זרקורי התקשורת ותושבי המקום שנואשים לתשובה. השעון מתקתק. צ'ארלי לאגר, חוקרת פלילית במטה המשטרה בשטוקהולם, נקראת לחזור לגולספונג, עיירת הולדתה, כדי למצוא את אנבל. אבל היא נשבעת להסתלק משם ברגע שתוכל. לפני שתצטרך להתעמת עם הסודות האפלים שלה, לפני שכולם יגלו את האמת לגביה… לינה בנגטסדוטר, ילידת גולספונג שבשוודיה (1977), היא מורה לשוודית ולפסיכולוגיה. פירסמה סדרה של סיפורים קצרים בעיתונים שוודיים. זהו ספר הביכורים שלה, ראשון בטרילוגיית מתח.

מי את אנבל? מי את ולאין נעלמת?

אני מכורה לספרי מתח סקנדינביים, יש כאלה שממש הדירו שינה מעיני ויש כמה שבקושי צלחתי! הספר 'אנבל' סיקרן אותי בגלל הכריכה היפה שלו ויש לציין שהפעם תוכנו היה כברו והופתעתי לטובה.

במרכז מותחן הדרמה 'אנבל' עומדת נערה צעירה בת 17 בשם אנבל רוז שחיה עם הוריה בעיירה קטנה בשוודיה בשם גולספונג.
נורה, אמה של אנבל היא אישה חרדתית ומגוננת יתר על המידה שמתקשה לתת לאנבל את החופש לו היא זקוקה וככל שהיא יותר חונקת, אנבל יותר מורדת בכללים שנורה מנסה להכתיב לה.
פרדריק, אביה של אנבל, מתחיל אף הוא לאבד את סבלנותו נוכח ההגבלות הכמעט בלתי אפשריות של נורה.
ערב אחד אנבל יוצאת מהבית אל חברתה רבקה אבל כמה שעות לאחר מכן כשפרדיק יוצא לחפש אותה, הוא מגלה שהיא בכלל בילתה את הערב במסיבה שכולה אלכוהול וסמים ולאחר שיצאה משם בחצות, איש לא ראה אותה יותר.
אנבל מוגדרת כנעדרת ועל חקירת העלמותה מוצבת צ'ארלי לאגר. צ'ארלי מוצבת מיזה כשנתיים במטה הארצי בשטוקהולם, היא צעירה משכילה שלא מעוררת אהדה בקרב השוטרים האחרים איתם היא עובדת והם ישמחו לראות אותה נכשלת בעת מילוי תפקידה, היא גם חובבת את הטיפה המרה, מעשנת כבדה ומבלה במסיבות, והיא לא בדיוק נחשבת שוטרת לדוגמא ולמופת.
צ'רלי גדלה בילדותה בגולספונג והסיפוח שלה למקרה הזה, בעל כורחה מעורר בה זיכרונות ילדות שהיא היתה מעדיפה לשכוח. היא לא מרבה להתערבב עם עמיתיה לעבודה ואפילו השותף שלה אנדרס לא יודע כמעט כלום עליה.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

כאשר צ'רלי ואנדרס מגיעים לגולספונג כדי לעזור למשטרה המקומית לחקור את מקרה העלמותה של אנבל הם מגלים שכל העיירה כמרקחה. לאנבל אמנם יש היסטוריה של היעלמויות אבל הפעם נראה שסכנה נשקפת לחייה.
צ'רלי ואנדרס חוקרים את חבריה של אנבל וכל מי שבא במגע איתה, החקירה חושפת נערה מרדנית שהרבתה לשקר להוריה בכל פעם שיצאה מכותלי ביתה.
הוריה של אנבל חושבים שהיא היתה נערה טיפוסית שאוהבת לקרוא ולהצטיין בלימודיה וצ'ארלי מרגישה שדמותה של אנבל מתעתעת ויש בה מספר צדדים אפלים שכדאי לבדוק אותם לעומק.
ככל שצ'רלי ואנדרס חוקרים את המקרה, הם נחשפים לאנשים קשיי יום שמעדיפים לברוח לטיפה המרה ולא להתמודד עם חיים במקום כל כך מדכא שכולם רק חולמים לברוח הרחק ממנו. במהלך החקירה עולה חשד שלאנבל היה מאהב סודי ומכיוון שחצי מגברי העיירה כולל הגברים הנשואים היו מאוהבים בה אז הכל מוביל למבוי סתום ואין התקדמות בחקירה.

מה עלה בגורלה של אנבל והאם תצליח צ'רלי לסגור את כל הקצוות הפתוחים?

עלילת הספר כתובה בהווה ומתארת את מהלך החקירה אבל גם עוברת לעבר הרחוק ויש מספר פרקים שמתארים את הצד של אנבל בעלילה.
אהבתי את דמותה של צ'רלי, היא אמנם היתה שרוטה עם עבר אפל, בעלת נטיות להרס עצמי, מתחמקת מאחריות על מעשיה ומכורה לאלכוהל אבל היא גם היתה אמיתית וכנה, מאבחנת אנשים בצורה מקצועית וחדה, צינית ומשעשעת ואני מחכה לקרוא עוד על דמותה.
הספר הזה הוא חלק מטרילוגיה שבכל ספר יש חקירה שונה עליה מופקדת צ'רלי לאגר, בספר הספציפי הזה הסוף הוא סגור אז מי שהתלבט אם לקרוא אותו, שלא יחשוב פעמיים! ספר זורם, מפתיע ומומלץ בחום.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן